Vajinismus

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve almira4169 tarafından 24 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Ekim 2008
    Konu Sahibi : almira4169
  1. almira4169

almira4169 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben 2 yıllık evliyim ve cocugum olmuyordu doktora gıttım ve istem dısı kasılma yanı vajınısmus dedi. acaba tedavı olunca yada tedavı suresınce gebelik olurmu yasayan varmı bu sorunu lütfen yardımcı olun şimdiden tesekkurler

2. 24 Ekim 2008
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Almira, şikayetiniz çocuğunuzun olmaması mı yoksa cinsel ilişkiye girememek mi? Vajinismus, vajen kaslarının istemdışı kasılarak ilişkiye izin vermemesidir. Vajinismus tedavisi için bir psikologa başvurmalısınız. Vajinismus tedavi edilebilen bir durumdur. Bu konuda detaylı bilgiye www.onlineterapist.com üzerinden ulaşabilirsiniz.
    Kızlık zarı ile ilgisi olmayan vajinismus maalesef zaman zaman outgoing'in de ifade ettiği gibi yanlış müdahalelere de neden olabiliyor.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem Kavcar Sırmalı

4. 9 Şubat 2009
  5. EU3

EU3 Guest

merhabalar ben 7 aylık evlıyım ama henuz bı bırlesme yaşamadım utangaçlığımdan bı doktora da gıdemedım,sağdan soldan cocuk sormaya başladılar şırıngayla vajınama sperm koymayı bıle dusunuyorum yapmam gereken nedır bu durumdan doktora gıtmeden önerebılıcegınız bı tavsıye yokmu yardım edın lutfen

6. 10 Şubat 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Bunda utanacak birşey yok Sislicam. Bu sorun tahmin edemeyeceğiniz kadar yaygın. Ancak herkes utandığı için ifade edemiyor. Siz de bir tek siz yaşıyorsunuz bu sorunu zannediyorsunuz. Yapmanız gereken öncelikle bir jinekologa başvurarak gerekli fizyolojik muayeneninizi yaptırmak. Sonrasında da bu konuda uzmanlaşmış bir psikologa başvurarak gerekli tedaviyi almak.
    Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, Psikolog.gen.tr adresine girerek Vajinismus adlı makaleyi okuyunuz. Makalede tedavinin aşamaları detaylı olarak anlatılmıştır.
    Sağlıkla,
    Dr .Meltem

8. 10 Şubat 2009
  9. EU3

EU3 Guest

çok teşekkur ederım meltem hanım...

10. 10 Şubat 2009
  11. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Rica ederim, iyiliklerle

12. 6 Şubat 2011
  13. pelintoprak

pelintoprak Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    meltem hanım ben 20 aylık evliyim ilk birleşmemizde canım çok yandı kendimi çok kasmıştım ve daha sonra yapamadım cinsellik yaşandı aramızda ama ilişki toplasam 4 defa olmuştur psikoloğa gittim verdiği ödevler sonuç vermedi hamile olmak istiyorum nolur bana gebelik konusunda yardımcı olun

14. 7 Şubat 2011
  15. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Haklısınız, sıkıntılı bir durum. Ama durumunuzda mutlak çözüm vardır. Öncelikle jinekologunuz ile görüşerek fiziksel bir muayeneden geçmelisiniz. Devamını konuşalım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.