vajinumus bekarlarda da varrrrrrr

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sunset tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sunset
  1. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    vajinismus ne kadar kötüüüüü bende de var.doktora gittiğimde anladım.ilk kadın doktor muayene etmişti ozaman bişey olmadım.ikinciside erkek doktor muayene etmişti canım çok acımıştı okula gidiyordum sıranın oturağını zor oturuyordum erkek doktor ettiği içind arkadaşlarımdan utnanıtordum sanki herkes biliyormuş hissi vardı yaşım küçüktü adam başladı saçma saban konuşmaya o günden belli doktora gitmedim 7 yıl sonra zar zor gittim doktor muayene dedi uzanınca masaya ben başladım kendimi sıkmaya doktor diyo sıkma ama elimde değil sıktıkça sıkıyom sadece karnıma basarak muayene etti diyo kendini niye sıkıyon söyleyemedim ileride tedavi olmayı düşünüyom ama korkuyum evlenme fobimde devam ediyo ya yapamazsam çok kötüüüüü:çok üzgünüm:

2. 12 Ocak 2010
  3. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım bendede var valla.kadın doktora gittm bende cıglk attım oturamadm psikolojktr eminim ama doktr banada dedi kendini vcok kasıosn die yandık:KK43:

4. 12 Ocak 2010
  5. bahar07

bahar07 duru'm güzel kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya canım o doktor nasıl bır muayne uyguladıkı bu kadra canınnı yaktı ...ve muyane oldugunudnda bakıremıydın

6. 12 Ocak 2010
  7. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bekarlarda nasıl anlasılıyor vajinismus ben o kısmı anlamadım iliski anında belli olur diye biliyorum

8. 12 Ocak 2010
  9. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    evet simdi okudum bekarlarda da olabiliyormus nedenleri
    Vajinismusun nedenlerinden en yaygın olan bir tanesi; yetişme çağındaki kızlara seksin pis ve kötü olduğunu öğreten yanlış ve katı eğitim tarzıdır.

Yıllarca, cinselliğin kadınlar için zarar verici, kötü, aşağılayıcı, yalnızca erkeklerin faydalandığı, kadınların kaçması gereken bir şey olarak yetişen bir genç kız, bu ilişkiyi yaşayacağı sırada bilinçaltına yerleşmiş bu yanlış fikirleri istemeyerek de olsa hatırlayacak, ilişkiye girmekten rahatsızlık duyacak ve kasılacaktır.

10. 12 Ocak 2010
  11. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım acıkcası kendi adıma konusmam gerekrse herhangi cnsel hayatm olmadı hiç bnm.ilkkez birinn bakmasndan kasılmadan ötürüde oolablr..doktor bana aslnda acı duyulck bişi deildi ama cok kastın kendini dedi.dogrudur cnküü suana kdr kendim haricindee ilkkez birine gösterdm ve onun telaşıda vardı ondn acı dyms olablrmm..

12. 12 Ocak 2010
  13. doctor1982

doctor1982 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın poskolo söylediğiniz dogrudur.ilk defa baktırıyorsanız başka birine psikolojk kasılma yaşarsınız normal.bu da agrı gibi sezilir psikolojiktir.Vajinismus bekarlarda elbette vardır.Cinsel ilşkide kasılmamanız rahat pozisyon ve ilşknden önceki yapacaklarınızla bile çözülebilir..Henüz bekarsanız evlendikten sonra bakın çaresine.

14. 12 Ocak 2010
  15. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilişkim falan olmadı diğer doktor bakacaktı bende karnımın rahim kasıklarım hepsi kasılma sıkışma hissettim doktor da elle karıma baktı o bile dedi kendini çok sıkıyosun o derece bikere ultrason çekilirken bile karından çekildim o an bile hafiften sıkılma oldu çok zorakannehir

16. 12 Ocak 2010
  17. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk önce doğum doktoruma mı söylesem yoksa direk psikolağa mı gitsem.bu doktorum çok iyi öyle alttan falan bakmıyor

18. 12 Ocak 2010
  19. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm kesnlkle psikologa yada cinsel terapistlere git