Vajinusmusu yendim !!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve irras_ tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Haziran 2009
    Konu Sahibi : irras_
  1. irras_

irras_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu başlıga arkadaşlarımıza destek olalım diye vajinusmustan kurtuluş hikayelerimizi yazalım .. neler yaşadık nelerden geçtik ..
    ilk ben başlıyayım ..

evlendiğimde vajiyle ilgili bir korkum yoktu takiii o gece gelene kadar ..
    aklım başından gitti .. belki eşimde hızlı olmuştu çünkü sözlülük dönemimde fln sabırsızlanıodk :kedi:
    balayımız zehir gibi gitti .. karı kocadan çok arkadaş gibiydik ..
    balayından geldiğimde internette araştırma yaptım nedenlerini neden oldugunu ..
    ya geçmişte tacize maruz kalma veya korkutma ..
    benimki korkutmaya bağlıydı ..
    gelinlik ağdamı yapan ağdacımız korkutmuştu beni ..
    sonra bir takım bilgiler bularak vajiyi yenmeye karar verdim ..
    parmak egzersizleri kegel nefes egzersizleri ..
    bu süreçte eşimle hiç beraber olmayı denemedim ..
    hızlı ilerliyordum .. bi ara geriledim .. anlamadım noldu bile .. çok moralim bozuldu .. saldım kendimi yapmadım bişi..

1 . ci ayımız dolmaya yakın aklıma koydum dedim bu iş biticek kesinlikle ama riskliydi .. hem eşim için hem benim için ..
    o gece geldi çattı .. rahattım ilk öncelikle ..
    sonra bir an oldu bitti .. endişe duymadan uyguladımlarımı yaptık kaslarıma emir verdim .. belki öyle kolaylaştı ..
    ztn her şey bir anlıkmış ... :kedi:
    şimdi geçen 1 ayıma yanıyorum sırnaşık şey

2. 29 Haziran 2009
  3. BenDerin

BenDerin Allah'ım şükürler olsun. Eski nick DERİNNN Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Ben evlendim ilk gün hüsran oldu yapamadım sonra balayına gittik 3 gün gene olmadı malesef. 6 ay boyunca vaji ile yaşadım. Allah'a şükürler olsun eşim 6 ay boyunca bana çok destek oldu. tabi ben bu sıkıntılı günlerde kendimi harap ettim. ilk zamanlar doktora gitmeye cesaret edemiyordum. 3. ayımızda doktora gittik birlikte doktor beni muayene etti ve herşeyin normal olduğunu ve bu sorunun beyinde bittiğini anlattı. kolay olması için bana kas gevşetici iğne yaptı ve hemen eve gidip denedik olucak felan diye iyice kaptırmıştık kendimizi denedik malesef gene olmadı. 1 ay sonra gene gittik gene muayene felan oldum. sonra denedik gene olmadı malesef ama ben o zamanlarda çok kötüydüm çok berbat bir
    haldeydim. 3. sefer farklı bir doktora gittik 4-5 saat konuştuk muayene etti 3 gün sonra başarabildim. yani üçüncü kez doktora gittikten sonra başarabildim. tabi başarınca sevinç göz yaşları döktüm biraz. nasıl mutluyduk ikimizde üstümüzden büyük bir yük kalkmıştı. Hiç zor olmadığını ve canımın hiç yanmadığını bu meseleyi abartıp ne kadar gözümde büyüttüğümü anladım ve kendime çok kızdım. 6 ayım saçma sapan korkularla heba oldu şimdi ilk gece birlikte olmayı o kadar çok isterdimki ne güzel olurdu yani. 3 yıllık evliyim 2,5 aydır sorunsuz bir cinsel yaşam sürdürüyoruz çok şükür. Hiç öyle korkulacak bir şey olmadığını anladım kesinlikle harika bir duygu.

4. 30 Haziran 2009
  5. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    slm kızlar bende evliliğimin ilk 2 ayında vajinumus yaşadım gerçekten kötü bir durum.ilk zamanlarda eşim bişey demedi normal karşıladı ama durum vahimleşince hemen çapa tıp fakültesi cinsel işlev bozukluğu bölümüne gittim.hem kendi parmağımla hemde eşimin parmağıyla egzersizler yaptım hergün mutlaka kegel egzersizleri yaptım ve tam 8 gün sonra nasıl olduğunu anlamadan ilişkiye girdim.kendime çok kızdım çok basitmiş ama tabi o psikoloji bambaşka vajinusmus olanlar size tavsiyem öncelikle kafanıza takmayın ve hiç aklınızda olmayan bir zamanda ilişkiye girin hazırlanınca kaslar gevşemiyor.doktorlarınızın önerilerini yapın en önemlisi hiç kimse ölmemiş ilk geceden korkmayın allah'ın izniyle atlatırsınız inş.

6. 6 Temmuz 2009
  7. ada_439

ada_439 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar sakin olun sadece korkmayın gerekirse kremlerle asın =)

8. 29 Eylül 2009
  9. zehraalimansur

zehraalimansur herşeyin hayırlısı olsun Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bn 2,5 yıldr vajinismusum yenemedimmmmmmmmmmmmm oooooooooooooffffffffffffffffffffff aglıycm

10. 29 Eylül 2009
  11. EU3

EU3 Guest

:1shok:Psikologa gitmeyi hiç düşünmedinmi 2.5 sene bekledinn daha ne kadar daha beklemiyi düşünüyorsunuz

12. 29 Eylül 2009
  13. NAZ__24

NAZ__24 Semih ve Duru*nun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.017
    Ödül Puanları:
    188
    burdaki arkadaşlarım gene çok iyi yenişler kısa sürede allah yardımcınız olmuş.
    televizyona çıkıpda 25 30 sene birlikde olamayanları izlemiştik bir kaç sene evvel
    üstelik buçiftlerin çocuklarıda var doktor bunuda açıklamıştı hamile kalmak için
    illa erkeğin içeri boşalması şart değilmiş rahim azınadaki siperler içeriye kadar ulaşabiliyormuş.
    ZEHRAALıMANSUR canım daha ne kadar tedavi olmayacaksın eşine yazık değilmi.
    imkanın varsa artık tedaviye geç inanki korkulacak bişiy yok hiç zor değil.

14. 29 Eylül 2009
  15. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    offffffff ben çocuk doğurdum hala yenemedim yaa,hala korkuyorum, hala irkiliyorum, normal doğum yapamamamın sebeplerinden biride vajinismus, kahretsin yaa, nasıl bişimiş bu

16. 30 Eylül 2009
  17. zehraalimansur

zehraalimansur herşeyin hayırlısı olsun Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    eşim istemyr sen halledersin dyr.olmazsa psikiyatrise gdecm blmyrm.

18. 30 Eylül 2009
  19. melish83

melish83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım seni en iyi ben anlıyorum sanırsam..çünkü ben de aksine cinsellik deyince oo çok istekliyim vs diyenlerdendim..gelinlik ağdacıma gidene kadar...aynı şeyleri ben de yaşadım...nette araştırmalar yaptım ve bu egzersizleri yaptık eşimle..o yaptı desem daha doğru ben dokunamıyordum..ağlaya ağlaya yapıyorduk egzersizleri..eşim bazen dayanamıyordu acı çekmeme..ama bir anda hadi dedim yapalım..ve oldu anlamadım..ben de geçen aylarıma yanıyorum...heele ki balayımdaki o günlerime...hoş tatilin tadını çıkardık ama onsuz..acı falan da o kadar çekmedim..acı değildi sızıydı..napalım bunları yaşamamız gerekliymiş diyor avutuyorum kendimi :KK70:::KK70::KK70:
    kaydirigubbakcemile3

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.