Vampire Knight - Anime+Manga

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve MissEbruli tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  19 Eylül 2009
  Konu Sahibi : MissEbruli
 1. MissEbruli

  MissEbruli Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  437
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Ad:
  Vampire Knight

  Tür:
  Vampirler, Gizem, Romantizm, Okul, Shoujo, Doğaüstü güçler
  Yazar:
  Hino Masturi
  Yıl:
  2005

  Yuki'nin en erken hafızası kış günü fırtınalı bir gecedir, bir vampir tarafından ısırılmak üzere olduğu yer...ve sonra Kaname adlı başka bir vampir tarafından kurtarılmıştır.
  Bu olaydan sonra 10 yıl geçmiş Yuki Cross, Cross Akademisinin müdürünün kızı olarak evlat edinilmiş, büyütülmüştür.
  Cross Akademisi iki değişik grup öğrencilerden meydana gelmektedir: Gündüzcüler ve Gececiler. Alacakaranlıkta gündüzcüler yatakhanelerine döndüklerinde yolları gececilerle yani vampirlerle aynı yerden geçmektedir. Yuki Cross ve Zero Kiryu okulun koruyucularıdır ve gündüzcüleri gececilerden korumaktadırlar, yani bir nevi gardiyanlardır. Bunu yapmalarındaki tek sebep gececilerin vampirlerden oluşmasıdır.Kaname ise gececilerdendir ve gizliden gizliye Yuuki‘ye ilgi duymaktadır. Kaname’in bu ilgisi, yasak bir aşk mıdır? Yoksa Kaname başka bir amaç peşinde midir ? Veya ona onu çeken geçmişinde bir şey mi vardır? Çünkü bu sırların dünyasında hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve hatta yanlış bir güvenin bedeli bile ölümden daha kötü olabilmektedir...


  Karakterler
  Yuki Cross
  Cross Akademisinin sahibinin üvey kızıdır, 10 yıl önce bir vampir tarafından saldırıya uğramıştır ve saldırıya uğradığı andan önceki hafızasını hatırlayamamaktadır. Onu bu saldırıdan Kaname Kuran kurtarmıştır ve ona minnet borcu hisseder,ayrıca büyük bir tutkuyla ona bağlanmıştır. Zero'yla, üvey babası Kaien Cross aracılığıyla tanışmıştır. Zero onun için çok değerlidir ve onada bir takım hisler besler.

  Zero Kiryu
  Yuki'nin çocukluk arkadaşıdır. Okulun gardiyanlarındandır. Yuki müdürün evine geldiğinden beri, ona yakın bir ilgi duymuştur. Ailesi, Vampir Avcılarından biridir. Zero ve kardeşi Ichiru küçükken, aileleri safkan bir vampir olan Shizuka Hio tarafından öldürülmüştür. Bundan dolayı Vampirlere karşı içinde derin bir nefret barındırmış ve daha iyi bir Vampir Avcısı olmaya çabalamıştır. Fakat durum, göründüğü gibi olmayacaktır...
  Çünkü, Zero'nun bir sırrı vardır
  .


  Kaname Kuran
  Safkan bir vampirdir. Yuki'yi bir vampir saldırısından kurtarmıştır. Gece sınıfının başkanıdır, gece sınıfı öğrencileri ondan korkmakta ve saygı duymaktadır.
  Gece sınıflarına karşı oldukça soğuk ve otoriter davranırken, Yuki'ye karşı hep sevecen ve tatlı davranmaktadır. Yuki'ye karşı bir ilgi duymaktadır ama bunun niye ve neden olduğu anlaşılamamaktadır. Ayrıca, Yuki'ye karşı olan ilgisini farketmesine rağmen Zeroyu öldürmemiş yaşamasına izin vermiştir, çünkü bunun Yuki'yi üzeceğini biliyordur
  .


  Serinin hem animesi hem mangası bulunmaktadır.Anime 26 bölümle(13 + 13) 2.sezonunu tamamlamıştır.3.sezonun olup olmayacağı belli değildir.Ancak manganın en son 53.bölümü yayınlanmıştır ve devam etmektedir.
  Bütün serilerde olduğu gibi anime mangaya göre zayıf kalmış olmasına rağmen önce anime izlenip sonra mangayla devam edilebilir.
  Animenin soundtrackleri oldukça başarılıdır.
   
  Son düzenleme: 19 Eylül 2009