Var ya...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 10 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    VAR YA...
    Bizleri uyutturan Magazin.....Sahillerdeki çılgın partiler,kim nerede,kiminle evlenmiş,kiminle beraber,kim boşanmış,kimin selüliti var..Bize neeeee......
    Rezil ama bilinçli özendirilen reklâmlar...Eskiden bu kadar alternatif yoktu...Göz görmeyince nefiste katlanırdı...
    O tatil yörelerinin reklâmları...Hele çocuklara sunulan reklâmlar.....Onları,alamayanları önemseyen yok ki...Kim her şeyden yiyebilir ,kim giyebilir...Hadi bir ikisini aldı tattı,ya diğerlerini...

Gecenin bilmem hangi saatinde dondurma,yoğurt,oyuncak tanıtımları....Ramazan aylarında,mutlaka birbirinden değişik yemekler,sucuk reklamları..Cam ardında arsız arsız yemeleri cabası...
    Hangi birini almaya güçleri yetecek...Mümkünü yok... İnsan oğlu,görünce istiyor ...İstemese de zorla özendiriliyor Neden onca reklâm...Millet az parayla ay sonunu ancak getirirken...

Sesimizi duyuramamak var ya.....Bir şey yapamamak ...Medyanın elinde her türlü imkân varken...Bu hissettiklerimizi bildikleri halde susmaları,yağdanlıkları var ya...
    Amma ....Onca insanın da,onlara ahı var ya...Onlarca ah... Yeter de artar,para için inadına reklâm yapan her bir Medyatöre..
    Bu kadar yoksulluk kader değil...Yoksulluğu,kader benimsetmeler üzüyor .
    Akşam evine bir lokma ekmek götürebilmek için,güneşin altında çalışan onca insanı düşünürken.

Yeşilimin duyguları:uhm:

2. 10 Temmuz 2007
  3. NILBERA

NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    153
    canım ablacım çok doğru bir noktaya parmak basmışsın ki anlatmaya kelimeler yetmez medya insanların içine öyle işlemiş ki çıkamıyor bir turlu medya helede magazinciler seninde dediğin gibi yaşadıkları yaptıkları hatta özel hayattları hep göz önunde tutan yaptıkları bazı insanlar tarafından okadar benimsenmiş ki anlatılamaz o şunu yaptı bu bunu yaptı aaa şu sanatçı evlilik dışı hamile kaldı yok şunun seluliti dalga dalga böyle gereksiz beş para etmez programları insanların önune sunmaları onların yaptığı işin ne derece kaliteli olduğunu gösterir bu magazinciler yuzunden bazı insanlarımızın yaşam tarzları davranışları değişti onlar yuzunden onların yaptıkları davranışları benimseyip onlar gibi davranışlar sergilemek bunlar hiçte hoş bir davranış değil helede reklamlar reklamlara ne demeli urunumu tanıtıyorsun yoksa afedersiniz reklamda oynayan insanlarımı sergiliyorsunuz bu tartışılır reklamlarda bile artık erotizim diz boyu bu ne kadar doğru çocukların davranışlarını onları izleyebileceklerini hiç düşünmüyorlar mı acaba sanmıyorum düşünselerdi sanırım böyle olmazlardı insalarımızın benim senin onun ali nin veli nin ayşe nin fatma nın duygularıyla oynuyorlar bunlara ne zaman dur diyecekler inşallah birileri dur diyebilecek yoksa bu gidiş doğru bir gidiş değil ALLAH sonumuzu hayreylesin ALLAH ıslah etsin canım ablam bizimle böyle bir konuyu paylaştığın ve bizimde bu konuya bişiler yazabilmemizi sağladığın için tşk ederim:çok üzgünüm:

4. 10 Temmuz 2007
  5. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok güzel dile getirmişsin yine yeşilim yine duygularıma tercüman olmuşsun ,güzel yüreğin dert görmesinnnn

6. 10 Temmuz 2007
  7. EU2

EU2 Guest

Cok cok güzel bir yazi yazmissin Ablacim .Bunun üzerine yorum yapmak istemiyorum ve senin ellerinden öpüyorum...

8. 10 Temmuz 2007
  9. ffcamdankalp

ffcamdankalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Görgü, asalet, nezaket, edep, haya, maneviyat, onur, gurur, empati, tevazu, erdem bunlar olmassa.

Yerlerini alanlar bunlara sebebiyet verir, diye düşünüyorum.

Selülit icat oldu mertlik bozuldu yeşilim :)

Ellerine sağlık.a.s.

10. 10 Temmuz 2007
  11. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Yine bizim gurup...Teşekkürler,ne yalan söyleyeyim kattığınız yorumları dört gözle bekliyorum.Sağolun varolun.Yüreklendirip yazı yazmama neden oluyorsunuz.. :1hug:a.s.
    Nilbera,Cano,Ceyhanlı,Camdankalbim

12. 11 Temmuz 2007
  13. BAHARYAGMURU

BAHARYAGMURU Guest

artik bu aralar televizyon programlari,reklamlar vs vs iyice cigrindan ciktilar.artik ahlak,kültür,terbiye,aclik,yoksulluk,saygi adina hicbirsey kalmamis.bazi seyler aldi basini gidiyor ve dur diyen yok.cok güzel bir konuya deginmissin.ben üc hafataya yakindir televizyon seyretmiyorum ama burda anlatilanlara göre yine sacma bir proram mi desem yarismami desem baslamis kizlar en basit sorulara cevap veremiyormus da masanin üstünde dans ediyorlarmista kadinlar kendilerini söhret adina sokmadiklari sey kalmadi.helede bazi seyircilerin buna alkis tutmasi beni delirtiyor.yesilim inan avrupada yasiyorum onlarin bile bir kültürleri var. bu insanlar batili tabiriyle taklit yaparak kendilerini basitlestiriyorlar.avrupa bunlarin yaninda solda sifir artik.heleki durumlara ben kendi gözümle olaylari burdan degerlendiriyorum ve cok saskinim.

14. 11 Temmuz 2007
  15. gamzelimm

gamzelimm Guest

ablacım bu güzel yorumun ve güzel duyguların için teşekkürler çocuklarımız ve ailemiz içinde izlicek o kadar az şey varki artık sıkıldık inan. hiç bişey bulamıyoruz ama ne yazıkki halen izleeenler oldukça ve merke ettikleri sürece bunlar sürecek ne ayzıkki o yüzden seçici olalım gereksiz prog. hiç açamalım açtırmaaalım lütfen. sevgiyle kalsın bu güzel yüreğin ab lacım

16. 11 Temmuz 2007
  17. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Baharyağmuru,Gamzelim..Teşekkürler katılımlarınıza
    Biliyorum herkeste kırgınlıklar kızgınlıklar var ve yapacak hiç bir şey yok.Zamana bıraktık ama geç olmadan... İnşallah

18. 11 Temmuz 2007
  19. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok doğru bir konuya değinmişsin sevgili yeşilim,bazı zamanlar marketlerde dikkatimi çeker bir anne ve çocuğu gelirler .annesi hangi süt daha hesaplı olur diye süt dolu reyon altındaki fiyatları incelerken dikkatle,henüz okula bile gidemeyen üç dört yaşlarındaki çocuğu öyleee bakakalır et reyonlarına,sucuklara..içim acır,kimi zaman yardım etmek isterim,kimi zamanda annesini buraya gel bağırışlarını öylee dinlerim...Tabiki reklamlar daha da özendirici oluyor,sadece maddi sıkıntı çeken insanlar için değil küçük yaşta şeker hastalığı ile tanışmış çocuklar için bile çok özendirici oluyor...bu konuya deyindiğin için çok teşekkür edeyorum...