varikosel ameliyatından 3ay sonra olan şaşırtıcı değişiklik merak edenlerin dikkatne

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve ebrar2455 tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ebrar2455
  1. ebrar2455

ebrar2455 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    a.s.s.a arkadaşlar eşim 3 ay önce ameliyat oldu öncesinde test yaptılar çok kötüydü 1ml de 7.800.000 dü hareketli 10 hareketsiz 65 taneydi 3 ay oldu tekrar kontrole gittik test yaptıdık şimdi ise 25.600.000 şok olduk ki eşim ameliyattan sonra 3ay klomen kullanacaktı sadece 1 ay kulllanmasına rağmen böle bi sonuç çıktı doktor bile şok oldu 1 sene sonra bekleyeceğimiz bi sonuçtu diyo 3 ayda 4 katı yükselmiş dedi sayı olarak bi sorunumuz kalmadı bundan sonra bile %50 üzerinde gebelik şansınız var diyo.ama hareketlilikte bi değişiklik olmamış dedi varikoselin yıllar içinde bıraktığt etki dedi madem bu kadar bi değişiklik oldu bizde hızlandıralım dedi ve iğne e vitamini hareket artırıcı ilaç verdi 3 ay sonra tekrar gideceğiz inş bu sevincimi paylaşmak istedim sizlerle 3 ay sonra tekrar bildirecem değişiklikleri inş RABBİM HAYIRLISINI VERSİN İNŞ HEPİMİZE İNANMAK GEREKİYO GERÇEKTEN ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİMa.s.a.s.E................ :

2. 23 Şubat 2010
  3. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende eşime çinko ve evicap veriyorum.bizim sayı 300.000 yani kötü demek az kalır. varikosel var ama başlangıç derecesinde ameliyat olmıcak tüp bebek denicez. bari ona hazır olsunlar diye uğraşıyouz. dr size hareket için hangi ilacı verdi? özelden de yazabilirsin bilmiyorumkismile

4. 23 Şubat 2010
  5. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım sen neyin peşindesin, ne pazarlıyorsun?
    Böyle paylaşım yapılmıyor burda önce anlat neyin vardı arkadaşın ne yaptı da yardımcı oldu ondan sonra isteyene verirsin numarasını. Her forumada yazmışsın bu mesajı. Ama başka bir açıklama yok. Böyle olmazki...

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2010
  6. 26 Şubat 2010
  7. ebrar2455

ebrar2455 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım benim internetim yok anneme gelimce
    bakıyorum kusura bakma geç oldu bitek sen bişeler yazışsın sağol hangi ilaç olduğunu bilmiyorum reçeteye bakmadım daha ilaçları alamadık
    çünkü iğneyi bulamadık ilaçlar raporlu ayrı ayrı almak istemedik hepsini bir alcaz yarında istanbula gidiyoruz bide orda bakacaz bakar sölerim inş size niye ameliyat yapmadı doktor çünkü çok etkiliyo 3 ayda aradaki farka bakın yani ne kadar değişti ameliyattan sonra

8. 26 Şubat 2010
  9. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim eşimin sayısı çok düşük başlangıç derecesinde bir varikosel bukadar düşüremeyeceği için ve sebebi doğuştan olduğu için ameliyat olsada sayı normal yoldan gebe kalmaya yetmeyeceği için ameliyat olmamaya karar verdik. çünkü her yerde de yazıyor varikosel azospermi (sıfır sperm) yada ağır oligospermi (1.000.000dan az sperm) yapmaz bu durumlarda da varikosel ameliyatı olmak spermi etkilemez diye. bence testisler zaten yoğun damar kümelerinden oluştuğu için çoğu erkekte zaten varikosel var. ama kısırlık şikayeti ile gidince ortaya çıkmış oluyor. her varikosel ameliyatı olanda düzelme olmayabiliyor. bizde zaman kaybı olmasın diye tüp bebek deniyoruz. ilerde eşime sorun yaratırsa bu varikoseli (ağrı,şekil bozukluğu..) o zaman ameliyat olur. tamam cnm buarada bakınca yazarsın ben meraktan sordum yerimseniben

10. 26 Şubat 2010
  11. leylmelek

leylmelek allahım herkeze yaşatsın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım arkadas zaten ameliyat olmus ve degerleri artmış ne güzel.kandırılacak bir durum yok yani.sen daha öncede böle bir msj atmıştın sanırım ben sana bir soru sormuştum bu arkadaş kim ne için yardımcı olacak diye.cevabını bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2010
  12. 26 Şubat 2010
  13. yeteeeeer

yeteeeeer KİMSE BİLEMEZ BİR YARA BİR ÖMRÜ NASIL KANATIR.... Pro Üye

Beğenildi:
    5.068
    Ödül Puanları:
    238
    ARKDAŞLAR TÜP BEBK FıYATLARI VE YENı GENELGEYLE ıLĞıLı DESTEK HEPıMıZ BU TEDAVLıLERLE BOĞUŞUYORUZ DESTEĞıNıZı BEKLıYORUZ arkadaşlar bu yeni genelgeyele ilğili
    bana mail geldi çider deneğiNDEN AYNEN KOPYALIYORUM

Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır. Bizde müracaatımızı yaptık.
    bimer@basbakanlik.gov.tr
    BıMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
    cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
    cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
    ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZı
    fsahin@fatmasahin.net
    fsahin@akparti.org.tr
    Gazeteler:
    turkan.yılmazer@aksam.com.tr
    mersan@hurriyet.com.tr
    aarman@hurriyet.com.tr
    aaydogan@milliyet.com.tr
    agorgun@milliyet.com.tr
    yasemin.altan@posta.com.tr
    mmutlu@gazetevatan.com

14. 26 Şubat 2010
  15. eftalya_35

eftalya_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sperm hızını arttırıcı olarak ne verdi?bizimde hareket hız problemimiz var

16. 27 Şubat 2010
  17. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    arkadasim bizim durumda sizin gini hemen hemen. Kacinci derece varikosel teshisi konmustu esine bilgin var mi? Birde ameliyati nerede kime yaptirdi memnun kaldinizmi lutfen yardimci ol bize.

18. 27 Şubat 2010
  19. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bizde sizin gibi dusunduk tup bebek denedik ama oda olmadi . SAnirim varikosel ameliyati olacagiz .