Varikosel Ve Bebek

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gulseren4434 tarafından 19 Eylül 2007 başlatılmıştır.

19 Eylül 2007
    Konu Sahibi : gulseren4434
  1. gulseren4434

gulseren4434 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalarr, Bu Ilk Mesajim, öncelikle Allah Herkesin Gönlüne Göre Versin Diyorum. Mesajlari Okuyunca çok üzülüyorum Herkesin Bi Sikintisi Var.

Benim Sorunumda şu 2 Yil 3 Aydir Evliyim Ve 9 Aydir Bebiş Istiyorum Ama Olmadi Eşimde Varikosel çikti 2 Doktor Ameliyat Dedi Kadin Doğumcumda Bence Ameliyat Yanliş Klomen Tedavisi Olmazsa Aşilama Diyor Kafama Takilan Varikosel Riskli Ve Gereksiz Bir Tedavi şeklimi? Bugün Regly Oldum 2. Günü Tekrar Gel Dedi Eşimde Benim Doktorumun önerdiği Bir Doktora Gidicek Bakalim O Ne Diycek Bu Konu Hakkinda Bilgisi Olanlar Yazarsa Sevinirim.

çok üzülüyorum :KK43:

2. 19 Eylül 2007
  3. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim eşim 2 ay önce ameliyat oldu. senin doktorunun ne demek istediğini anlayamadım. çünkü uroloji ve jinokoloji ayrı ayrı dallar. ameliyatta korkulacak birşey yok aynı gün hastaneden çıkıyorsun. benim dr'um sperm tahlili isteyince eşimin varikosel olduğunu öğrendik.değerleri oldukça düşüktü, hemen ameliyat oldu. doktor %40 düzelme şansı var dedi.ameliyattan 3 ay sonra tekrar sperm tahlili yapacağız o zamana kadar düzenli cinsel ilişki önerdi.Sperm tahliline gerek kalmadan bazı hastalarının eşleri hamile kalıyorlarmııış. Tabii sperm değerlerinin düşük olması yalnızca varikoselden kaynaklanıyorsa.. bunu doktorlar malesef bilemiyorlar o yüzden varikosel ameliyatı herkes için kesin çözüm değilmiş. İnş. bizim için kesin çözümdür. sizede geçmiş olsun. En kısa zamanda anne olursun inşallah.

4. 19 Eylül 2007
  5. gulseren4434

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bizdede Aynisi Oldu Sperm Tahlilleri Düşük çikti 17 Milyon Gibiydi Yanliş Hatirlamiyorsam Ameliyatida Kolaymiş Zaten Ancak Işe Yaramasi 1 Ihtimalmiş Ameliyat Olucağina Aşilama Yapin Dedi Doktor Onunla Uğraşmayin Dedi Eğer Varikosel Rahatsizlik Veriyorsa Ameliyat Dedi.canim Dilerim Yeni Bir Spermiyogram Yaptirmadan Hamile Kalirsin... Emekleriniz Boşa Gitmez

6. 19 Eylül 2007
  7. gulayy

gulayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir yakınım varikosel ameliyatı oldu
    yanlış hatırlamıyorsam eşide 2-3 ay içinde hamile kalmıştı
    tabi herkeste aynı şans olacak diye birşey yok
    gerçi bilgilendirmişlerdir ama büyük bir ameliyat değil
    isteğe bağlı olarak belden aşağısını uyuşturup hasta kendindeyken bile yapılabiliyor 20 dak. falan sürüyor
    tabi birkaç dr. fikrini alıp öyle karar vermek en iyisi
    diğer dr. görüşün
    umarım en kısa zamanda çözüm bulunup bebek sahibi olusunuz

8. 19 Eylül 2007
  9. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah kızlaar. Doktorda öyle dedi zaten %40 şans verdi. Ameliyat olalı 2 ay oldu eşim 1 hafta da iyileşmişti zaten şimdi ameliyatın izi bile yok.

10. 19 Eylül 2007
  11. gulseren4434

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Iyileşmesinden Korkmuyoruz Ama Sperm Sayisi Dahada Düşer Die Korkuyoruz Her Zaman Bi Risk Var Maalesef.

Bakalim Bu Gideceği Doktor Ne Diycek Merakla Bekliyorum.

Birde Ben Içim Rahat Etsin Die (doktorum Istememesine Rağmen) Gittim Ssk'da Kanal Filmi çektim Doktoruma Gösterdim Eline Alir Almaz Ben Bunu Kabul Etmem Yanliş çekilmiş Dedi :KK43: Bu Filme Göre Senin Düşük Riskin çok Yüksek Ama Ben Böyle Görmüyorum Dedi Yaaaaaaaa Daha Neler Görüceğiz Bakalim :)

Bu Ay çok Umutluydum Tatile Gittik Rahat Kafamiz Dedik Ama Maalesef Yine Tutmadi Kayinvalidem Hergün Bak şu Hamile Bu Hamile Diyip Duruyo :) Gülsemmi Acaba Ağlasammi

12. 19 Eylül 2007
  13. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım varikosel ameliyatından sonra sperm değerlerinin düşmesi çok zor bi olasalık.belki yerinde sabit kalır sayı ama düşmez.

14. 19 Eylül 2007
  15. tess

tess Guest

........................................................

16. 19 Eylül 2007
  17. _ASLI_

_ASLI_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    varikosel damar genişlemesinden kaynaklanan bi rahatsızlık.damar genişlemisi sebebiyle o bölgedeki kan dolaşımı olumsuz etkileniyor ve ısı artıyor. ısının artması da sperm kalitesini ve değerini düşürüşor. eğer sperm değerlerinin kötü olması yalnızca varikoselden kaynaklanıyorsa değerler ameliyattan en az 3 ay en çok 1 yıl içerisinde artıyor. kaynaklanmıyorsa genelde sabit kalıyor bazende düşmeye devam ediyor. bu söylediklerimi de bana ankarada bir prof. söyledi. ben olumlu düşünmek istiyorum inş. olumlu sonuçlar alırız. başka başka sitelerde bir çok insanla konuştum ameliyattan sonra hamile kalan. sperm değerlerinin aşılama yapacak seviye geldiğini söyleyen.İnşallah senin durumun bizim başımıza gelmez. size de çok geçmiş olsun,

18. 19 Eylül 2007
  19. çaxgxla01

çaxgxla01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    benim görümcemin kocasında da varikosel çıktı.doktor 3 ay sonra görüşelim dedi onlara
    ama peşindende demişki 3 ay sonra buralara bir daha gelmiceksiniz demiş.hakkaten de 3 ay içinde bebekleri oldu, arakasından bi daha hamile kaldı.
    benim eşimdede varikosel vardı geçen aralık ayında oldu ama hala yok.ve ben yarın aşılama oluyorum .