Varikosel ve Morfoloji

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve turkuaz10 tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : turkuaz10
  1. turkuaz10

turkuaz10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar eşim gecen hafta spermiyogram ve doppler testi yaptırdı.doppler testinin sonucunda sol testiste damar genişliği 2.11 mm ve reflü akımı gözlendi yani SOL VARİKOSEL teşhisi kondu.spermiyogram testinde sayı 1ml.de 29 milyon sperm cıktı hareketlilikde iyi fakat morfolojide sorun var.eşimde normal sperm %0 yani hiç yok.doktor varikoselin sperm morfolojisini bozduğunu ve bu yüzden ameliyat olması gerektiğini söyledi.ama yorumlardan okuduğum kadarıyla varikosel ameliyatı morfolojiyi etkilemiyor yada yanlış mı biliyorum?eşimin sigara,alkol vb. alışkanlığı yok.genede ameliyat olmasına gerek varmı?morfolojiyi yükseltmek için neler yapılabilir?yardımcı olur musunuz?

2. 1 Kasım 2009
  3. incili_kaftan83

incili_kaftan83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşimde ameliyat oldu daha 3 ay olmadığı için test yaptırmadık ama benim bildiğim kadarıyla eğer vücuttan kaynaklanmıyosa sorun varikoselle düzeliyo madem eşinde öyle bi sorun var ameliyat olsun ameliyat olduğu halde düzelmezse bu varikosel kaynaklı olmadığını gösterir ama bunu da ameliyat olmadan anlayamazsınız bizdede morfoloji yüzde 1 di eşim varikosel ameliyatı oldu kasım 17 de test yaptırcaz sana iletirirm sonuçları inşallah unutmazsam

4. 1 Kasım 2009
  5. turkuaz10

turkuaz10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tmm canım.17 kasımı bende merakla bekliyorum ozaman.sonucu ieletirsen cok sevinirim.

6. 2 Kasım 2009
  7. turkuaz10

turkuaz10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım peki ameliyattan önce eşinde testislerindeki ağrı var mıydı?varsa ameliyattan sonra geçti mi ağrıları?

8. 2 Kasım 2009
  9. emel82

emel82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    turkuazcım biz ankarada iyi bir profa gittik..bize varikoselin sayı ,hareket veya morfolojiyi etkilediğini söyledi..spermlerin ortamını bozuyormuş..o kısımdaki toplardamarla ilgili bir sorun olduğu için, spermlerin sayısı çok olsa bile şekli yani morfolojisi bozulabiliyormuş..o yüzden bence ameliyatı yaptırın..iyi araştırıp güzel bir hastane ve doktor seçerseniz bence hiç sorun olmaz..hem şimdi olmasa ilerleme durumunda sonra olması gerekebilir..ayrıca benim eşimde de daha önceleri sancı yapardı..artık yok..sayımız ve hareketliliğimiz de arttı..sizin de morfoloji bence düzelir ameliyatla..hem çok basit bi ameliyat..

10. 2 Kasım 2009
  11. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    varikosel ameliyatını denemeniz lazım canım umarım tedavin sonuç verir

12. 2 Kasım 2009
  13. sozuuu

sozuuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bizde perşembe günü tahlil vermeye gitcez bakalım sonuç ne çıkacak ameliyat sonrası 3. ayımız

14. 2 Kasım 2009
  15. maviumutolsun

maviumutolsun Rabbim Sana Emanetiz ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence kesinlikle ameliyat olmalı.benim eşim haziranda ameliyat oldu tam 3 ay dolunca hamile kaldım sayı iyiymiş ameliyatla şans artar umarım.bizim test yaptırmamıza gerek bile kalmadı.
    dilerim olumlu sonuç alırsın

16. 2 Kasım 2009
  17. turkuaz10

turkuaz10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim kızlar ilgilendiğiniz için.sizin dediklerinizden yola çıkarak ameliyat olmaya karar verdi eşim.biz ankarada oturuyoruz.ankarada varikosel ameliyatı yaptırabileceğimiz güzel bi hastene varmı?üniversite hastaneleri çok sonraya sıra veriyor.bu yüzden aslında güzel bi özel hastane olsa daha ii olur?tavsiyeleriniz nelerdir?

18. 4 Kasım 2009
  19. turkuaz10

turkuaz10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bugün doktora gittik.doktor 2 tane ameliyat çeşidi olduğunu söyledi seçimi bize bıraktı.birisi mikrocerrahiymiş diğeride normal ameliyatmış siz hangisini tavsiye edersiniz?