Varikosel

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve fridafrida tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : fridafrida
  1. fridafrida

fridafrida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Benim yaşım 35 eşimin ise 33. 2,5-3 yıldır bebek yapmaya çalışıyoruz. Ancak yanlış tanılardan dolayı malesef 3 yılı çöpe attık. En son eşimde çift taraflı varikosel çıktı (derece 1 ve derece 2). Bakan ürolog -ameliyat olursanız ancak bebeğiniz olabilir fakat isterseniz bir aşılama deneyin- dedi.
    Aşılama oldum geçen ay tutmadı. Devlet hastanesinde yaptırdığımız için 2. aşılama sonrası ancak tüp bebeğe geçiş yapabiliyoruz. Benim HSG dahil tüm testler normal çıktı. Sadece tedaviye başladıktan sonra 3 tane küçük kist oluşmuş. Doktor normal zamanla geçer dedi.
    Öğrenmek istediğim şey; eşim varikosel ameliyatı olursa şansımız artar mı? Ya da doğrudan aşılama ve ardından tüp bebeğe geçiş mi yapsak ? Bir kaç yerde ameliyat olsa da derece 1 ve 2 olduğu için fazla etki etmediğini ve tüp bebeğe geçiş yapıldığını okudum... bu doğru mudur? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Eşimin spermatoza sayısı -son yaptırdığımız test- 27,000,000
    (ilk test 12,000,000..... ikinci test 26,000,000)
    morfoloji anormal % 81 normal % 19
    Baş %39
    boyun%27
    kuyruk %15

kan testleri
    HBsAg negatif
    aHCV negatif
    aHIV negatif

Anti-HBs 5,0

Şİmdiden çok teşekkürler...

2. 17 Eylül 2010
  3. nazayse

nazayse Rabbim sana sukurler olsn Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    cnm benim esim de varikosel ameliyati oldu kafamiz cok karisik doktordan doktora bu yorum degisiyor.Ameliyatimizi yapan dr ksinlikle varıkosel ameliyati olmamiz gerektigini soyledi.Bu hastalık spermlerı heryıl yarıya dusuruyormus.Korkunc.Bir de asilama ve tup bebekte de sansiniz dusuk olur cunku spermler saglikli degil once sorunu kokunden halletmek lazım dedi.İlk test korkunc dusuk 1 cc de 3mılyon.Yikildik inanamadik 1 test daha yaptıkç5 milyon.sonra ameliyata karar verdik.Ameliyattan sonra 4 ay gecmesi gerekiyor test icin.Gecti test yaptik korkunc 6 milyon.Dr 4 ay sonra bir test daha dedi 4 ay sonra gerekırse ılac verecegını soyledı biz de 4 ayı bos bos beklemek yerıne bu 4 ay ıcınde ılac kullanmak ıstedıgımızı soyledık ve bıze bır ılac yazdı esım ıcın. sonra baska dra gttim kadindogumcuya bana sayının varıkosel amelıyatında ilk 4 aydan sonra cok fark etmeyecegını soyledi yine yikildik.İste 2.4 ayi yeni doldurduk yarin testimiz var hayirlisiyla.Bu arada ben tup bebek merkeziyle gorustum ayrica.Ordaki dr da bana varıkosel amelıyatından sonra sayının cok degısmeyecegini soyledi.Tup bebekten baska sansimiz olmadigini soyledi Asilama falan da tutmazmıs hatta tup bebegin 2 versıyonu olan mikroenjeksiyonun tutabılecegını soyledi.Bole yıkık dokukuz.Benim de esımın de yası 29 benım nacızane tavsıyemdır asla asılamayla ugrasma direk tup bebek yap.Ameliyata karar vereceksen de cok ii bi dra gt bizim dr cok iyi ama para kaygısı varmıydı yok muydu Allah bilir.Dr Teoman Cem Kadioglu cok pahalı amelıyati.Tektaraf gecensene 3.5 milyar cift taraf 4 mılyardi ameliyati.Yasını dikkate al.Sevgiler.

4. 17 Eylül 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Hanımefendiler varikosel ameliyatını kozmetik olarak sıkıntı yaratıyor veya ağrı yapıyorsa ancak öneriyorum. Onun dışında tavsiye etmiyorum. Varikoselin kısırlığa yol açı açmadığı henüz net tessbit edilmemiştir. Bunun yüzünden eğer evlilik süreniz 4 yılı aştıysa ameliyat önermem.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.