Varsanı (halüsinasyon)

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve fasl tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : fasl
  1. fasl

fasl Guest

gerçek ortamda belirli bir duyuma neden olabilecek hiçbir uyarı yokken kişinin bunu duyumsadığına inanmasıdır

sorunum şu her zmn üstümde sanki böcek gibi şeyler geziyo bakıyorum ama göremiyorum bazen galipten sesler duyuyorum. biris cagırıyo gidiyorum yanına bn cagırmadım diyor.şüphelendim acaba ne yapmalıyım?

2. 25 Eylül 2009
  3. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    piskologa görünmelisin bence...yanlis anlama ama normal degil nedemek örümcekler geziyo gibi görmek...belki bi korkun var git anlat en azindan rahatlarsin

4. 25 Eylül 2009
  5. seratonin

seratonin ))(beni seviyorum)(( Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    108
    hayat akışını etkileyecek boyutta bir durumsa bu psikiyatriste görünmen gerekir...

6. 2 Mayıs 2010
  7. balea

balea sılada bir ömür geçer.... Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    bende uyanirim bi bakarim ki ezan sesi duyuluyor ama yok aslinda öyle birsey. annemi kardeslerimi görüyorum odamda ama aslinda odam da degiller. birileri khkaha atiyor, lambalar acilip sönüyor...yurtdisindayken de oldu birden annemi gördüm ama aslinda o tatile gelmemisti ki. canli canli gömüldügümü gördüm. olmayan birileri sesleniyor bana ama evde kimse yok..soktora gördündüm sizofren olma ihtimalimin yüksek oldugunu söyledi. bide halüsinasyonlari gördükten sonraki gün o kadar bitkin yorgun sinirli olyurum ki..karabasan da görüyorum ve bana dokundugu yerlerim cok aciyor. hayatinda böle seyler yasamamis insanlar gelip te aa o uyku canim aslinda rüya görüyorsun diyo ya ona cok sinir olyuorum. uyku degil. cünki ben onlari gördükten sorna zaten uyuyamiyorum ki tüm gün. uyanigim. ayaktayken bile görüyorum, sesler duyyorum. anlamyior kimse

8. 16 Haziran 2010
  9. starstruk

starstruk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    canım ben senin yerinde olsam kafayı yemiştim çünkü gördüğün halüsünasyonlar bana çok korkutucu geldi..doktora bi kere görünme..sürekli devam et tahminimce ilaçla tedavi çünkü ilerlemiş gibi geldi bana..küçük halüsünasyonlar değil bunlar...

10. 17 Haziran 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

doktor anlamış...

tedavi uygulamadı mıbilmiyorumkismile

12. 21 Haziran 2010
  13. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar aynı dertten bende muzharıbım benımlede bırı konusuyo ıcımden zarar vermemı soyluyo bazen dalıyorum yapaıyorum ama yapmamaya calısıyorum ruyalarımda bıyerden duserken uyanıyorum doktora gıttım lıthurıl adında bı ılac verdı 15 gunde bır konusmaya gıdıyorum bakalım nasıl olucak ınsallah gıder

14. 21 Haziran 2010
  15. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    seninki gerçekten baya bir ilerlemiş tatlım.. bunlarla yaşamak hiç kolay olmasa gerek.. eyvahedigeldismile lütfen en yakın zamanda doktora görün ve tedaviye başla a.s şunuda söylemek istiyorum moralini bozmak istemem ama bildiğim kadaıyla şizofren tedavisi olmayan bir hastalık :1no2:.. yanlızca ilerlemesi önlenip , günlük hayatı düzene sokma tedavisi uygulanıyor ben böyle biliyorum ama emin de değilim tabi kii :uhm:

16. 21 Haziran 2010
  17. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153

Merhaba yeni uyesiniz galiba hosgeldiniz.

Sizofrenililerle 1,5 yil calistim ve bu hastaligi cok iyi taniyorum.Teshis konulmadan direk sizofreniymis gibi dusunmek dogru degil ama psikoz grubunda gorulen halusinasyonlar var.

Zaman kaybi sizofreninin ilerlemesindan baska hicbir seye yaramaz.

Ilaclarini cok duzenli kullanin ve hastaligi arastirin.Hastaligi ne kadar iyi tanirsaniz

basetme konusunda o kadar basarili olursunuz.

Bu arada bu isin uzmani psikologlar degil,bizler yalnizca tedavinin bir parcasiyiz.Alaninda

uzman bi psikiyatriste gitmelisiniz.Doktor onermemi isterseniz de yardimci olabilirim.
    sevgiler

18. 6 Aralık 2010
  19. balea

balea sılada bir ömür geçer.... Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    kizlar üniverste son sinavlarimi yaziodum bu stres halüsinasyonlari tetikledi ama üni bitdi. cok sükür artik hic biseyim kalmadi..halüsinasyon felan görmüyorum ve rahat uyyuyorum...ev doktorum beni pskriatiste yolladi ama ben gitmedim cünki ilac tedavisinin agir oldugunu bilyiorum, acikcasi korktum....aylardir görmüyorum artik hic bir sey