Vatandaş işe bedava gidip gelmenin yolunu nasıl buldu?

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve canayakxixn tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : canayakxixn
  1. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

İstanbul, akıllara durgunluk veren bir sahtekarlık olayına şahit oldu. Aklı şeytanlığa çalışan vatandaş bedava işe gitmenin yolunu bakın nasıl bulmuş…

AKBİL KURNAZINA BAK AHLAKSIZLIK İTİRAFI
    ARKADAŞIMIZ Abdülkadir Şehirlioğlu’nun yaşadığı olay. Beylikdüzü Migros durağında arkadaşımızla İETT otobüsüne binen bir kişi, Akbil basma sırasında şoförle tartışmaya girer. Şoför, şahsın Akbil’inin boş olduğunu söyler ama karşı taraf normal geçiş yaptığında ısrarlıdır. Uyanık adam, şoförü ikna etmek için Akbü’ini verir ve “İsterseniz bakın. Daha yeni 15 liralık doldurmuştum.” Şoför bakar, gerçekten Akbil 15 liralık doldurulmuş ve bir kere basılmış. Yolcudan defalarca özür diler.

AHLAKSIZLIK İTİRAFI

ARKALARA doğru ilerleyen yolcu, boş koltuğa oturur ve yanındaki arkadaşına anlatmaya başlar. Bakın Allah’ın işine ki, tam orada arkadaşımız vardır. Kurnaz vatandaş, cebinden bir Akbil daha çıkarır ve gösterir: “Biri boş, diğeri 15 liralık dolu ve bir kere basılmış. Boşu bastım, şoföre doluyu gösterdim. Bu şekilde 2 yıldır bedava işe gidip geliyorum.” Bu sözlerin ardından ayda 150-200 lira kar ettiğini ballandıra ballandıra anlatır. Ahkam kesmeye hiç gerek yok. Yorum sizin!
    :çok üzgünüm:

2. 28 Nisan 2009
  3. esmeralda_2286

esmeralda_2286 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    :1shok::1shok::1shok:

aa nasıl da gelmiş aklına....:mymeka:
    inanamıyorum ne insanlar var yaaa:kızgın:

4. 29 Nisan 2009
  5. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aman Yarabbi! :1shok:bizim Türklerin aklı böyle şeylere çalışacağına, daha yararlı işlere çalışsa ne olur :bbo:

6. 29 Nisan 2009
  7. TheShe

TheShe Guest

Şoför de tutup tekrar denememiş mi niye çalışmıyor diye.. ilginç..

8. 30 Nisan 2009
  9. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence çok garip bişey yok.
    Geçenlerde gazetede Ömür Gediğin yazısını okuyordum.
    Aslında okumamda OGS ile ilgili bişey yazıyor diye baktım.
    ışte orada diyor, Ogs sini dalgınlıktan (!) iptal etmişler falan, KGS almış, yok onunda kontörü bitmişde,
    insanların çoğunda varmış bu unutkanlık, birbirlerinden KGS ödünç alıyorlarmış da,trafik bu yüzden kilitleniyormuşmuş.
    millet işsizlikten şikayet edeceğine gitsin orda elinde KGS ile beklesinmiş, zor durumda kalanlara 5 tl ye kullandırıp, hem onları zor durumdan kurtarır hemde para kazanırmışlar, bakarmısınız arkadaşlar yaaaa...
    Ülkemin Aydın gazeteci bayanının verdiği akla bakarmısınız ya.
    Bu olayın bir yönü, zaten illegal bir olay ve yapılan bişey,
    devlet bunu engellemeye çalışıyor. hem yolsuzluğu tavsiye ediyor hemde diğer taraftan kadının yurdundan haberi yok.
    tv de haberlerde bunların gizli kamera çekimleri çıkıyor sık sık. yasak kardeşim bu yasak, yasalara aykırı, hukuki müeyyidesi var.
    Sadece yazarmısın kardeşim?
    Okumazmısın gazeteyi?
    Tv de haber seyretmezmisin?
    Sen nasıl bir gazetecisin.
    Yurdumun aydın ünv. mezunu gazeteci hanımı bunu yaparsa, vatandaş neler yapmasın yani...

Son düzenleme: 30 Nisan 2009