Ve ailesi yüzünden ayrıldık...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve miele tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : miele
  1. miele

miele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar bana da bir destek olun.burda ki herkesin düşünceleri benim için çok önemli ve daha kimseye anlatmadan burda anlatmak istedim derdimi.20 aylık bir ilşkimiz vardı.aynı üniversitedeydik.fakat o bu yıl mezun oldu.benden 2 yaş büyük.benimse daha 2 yılım var.aralık ayında adli hakimlik sınavı var ona çalışıyor şimdi.farklı şehirlerdeyiz o şimdi kendi memleketine gitti.sorun şu ki ben ne zaman kafama takılan sinir olduğum şeyleri anlatmaya ona söylemeye başlasam beni hep kavga çıkartmakla,onu üzmekle suçluyor.o sınava çalışıyormuş kafası doluymuş ve ben hep kavga çıkarıyormuşum.şuna hak veriyorum gerçekten bu sınav için çok ders çalışmak zorunda.ama ben kafama takılan şeyleri onunla konuşamıyacak mıyım? hep layylaylom mu konuşcaz?
    esas sorun şu ki dün gece ben hakimlik stajını burda yap diyorum.oysa kendi yaşadığı şehirde yapcağını ailesinin aksi halde üzüleceğini ve ailesine benim kız arkadaşım var orda kalcam diyemeyeceğini söylüyor.bu konuya onlarca kez konuştuk.ama benim daha okulumun bitmesine 2 yıl var eğer o stajı orda yaparsa sonra askerlik var atancağı yer var.biz 4 5 yıl boyunca sadece 2 3 ayda bir görüşrbilcez.ve ardından evlencez güya!!!!! kızlar allahaşkına sizce 4 5 yılda toplam 20 25 kez yüz yüze görüşüp de evlenmek ne kadar mantıklı? bu sadece bir hayal.ve ben ona dedim ki birbirimizden uzaklaşırız yabancılaşırız ister istemez.evlenmeyiz ayrılırız dedim dün gece yine. bana neden olumsuz düşünüosun filan dedi.sonra bu konu uzadı ve bana herşey senin istediğin gibi olamaz dedi.sizce bu benim hakettiğim bi cümle mi?benim tek istediğim onla olmak.ve bunu onun da istemesi gerkmez mi.bu lafı beni çok kırdı ağladım.normalde ben ağlayı nca hemen yumuşardı ve dün gece öyle olmadı.
    bizim aynı zamanda onunla çok fazla fikir uyuşmazlığımız var.ama birbirimizi gerçekten çok seviyorduk.fakat bugün ayrıldık çünkü artık sürekli kavga etmekten ikimiz de çok yıprandık ve ikimizin de psikolojisi altüst oluo belki bu yüzden.ben hala onu çok seviyorum.ama ailesine aşırı derecede düşkün olması ve düşkünlükten ziyade 23 yaşında olmasına rağmen onların sözünden hiçbir şekilde çıkamaması bizi bu noktaya getirdi.hem ayrılmasam mı diyorum hem o herşeyi bırakıp ardına bu ilişkiyi bitirebilyorsa ben de bitirmeliyim diyorum.ve zaten 4 5 yıl boyunca 2 3 ayda bir görüşüp bu işin mutlu sonla bitmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum.yine ayrılık gözükür bize diyorum.sizce ne yapmalıyım bir fikir verin lütfen....

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  2. 18 Eylül 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    aslında çok karışık
    sen bu ilişkiye sahip çıkmasını bekliyorsun ama o da kariyerinin ve ailesinin peşinde koşuyor ve ilişkiye de gittigi yere kadar gözüyle bakıyor sanırım.
    ama bir yandan da ona da hak verdim çünkü neticede ne diyecek ailesine ben burda staj yapıyorum beni beklemeyin mi. ailesi de yıllarca döncek gelcek oglumuz diye okutmadılar mı dışarı memleketlerde.
    ama benim asıl takıldıgım nokta beni neden üzüyorsun muhabbeti.
    ya bak mezun oldugunda mutlaka ilişkinin seyri dğeişiyor. asla eskisi gibi olmuyor bu gerçek. sizin yeni bir düzenlemeye oturup yüzyüze konuşup şöyle yapalım böyle yapalım diye birlikte karar vermeye ihtiyacınız var.
    yani kısaca 5 yıllık kalkınma planı yapmanız lazım :)
    ayrılmak çözüm mü olacak ikinize? bunu zaman gösterir. ama çözüm bulmak istiyorsanız hayattan neler istediğinizi ve biribinizle ilgili hayallerinizi karşılaştırın uyumlu olduğnuz noktaları bulmaya çalışın.
    5 sene içerisinde eğer onu unutup başkasını hayallerine koyabileceğine ihtimal veriyorsan uğraşma bile bence. ama yok zaten 5 sene de geçse yanımda olsa da olmasa da ben yine de onu sevicem diyorsanız çok gereksiz bir ayrılık olmuş bu bnce.
    yüzyüze oturun konuşun herşeyi detayıyla.

4. 18 Eylül 2009
  5. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Biraz zaman ver ona...
    Seviyorsanız uzakta da olsa bir deneyin.. belki sizin yanınıza gelebilir..
    Hemen kestirip atmayın..Eğer olmuyorsa da üzülmeyin..

6. 18 Eylül 2009
  7. miele

miele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

işte zaten sorun da bu.yüzyüze oturup konuşma imkanımız yok.şu an herkes kendi şehrinde.ve yakın bir yer de değil 15 saatlik mesafe.adam akıllı karşılıklı oturup konuşamıyoruz.ve işte yine o pısırıklığı buraya da gelemiyor ailesi yüzünden... ne yapacağımı bilmiyorum

8. 18 Eylül 2009
  9. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    yaşayıp gör cnm benım... 4 yıl ayrı kalınca zaten soğuruz diyosun bi yaşa bi gör.. belki öyle olmicak belki çok özleyip geri dönecek... bitirme hemen.. keşke dememek için yaşa ve gör derim. inceldiği yerde kopar zaten... 4 yıl sonraki ihtimalleri düşünüp ayrılma derim

10. 18 Eylül 2009
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok benzer bir şey bir arkadasımın başına geldü. çocuk hukuk okuyordu. ikisi beraber okudular. çocuk bir sene boyunca evine hiç gitmedi bayramda bile ders çalıştı iş buldu. neyse yaz geldi gitmek zorunda kaldı. uzun saçlıydı giderken kestirdi. oraya gidince az aramaya başladı. stajları vardı. ailevi problemlerim var dedi.. aradan biraz geçti.. arkadas bunun memleketine göremeye gitti.. zar zor görüştü. hem ayrılmak istemiyordu çocuk hemde ailem diyordu sürekli. sonrada öğrendik ki.. töre gibi bişiyleri varmış ailesinin seçtiği kızla nişanlanıcakmış. arkadasım çok üzülmüştü. sen kendini savunamıyorsun neden hukuk okudun neden benimle oynadın diye çok ağlamıştı....

üzerine fazla gitmeyin. sonuçtu sizin kadar o da bu ilişkiyi düşünmek zorunda... varsa bir bit yeniği çıksın ortaya yıllar geçer siz ümitle beklersiniz yine üzülen siz olursunuz.

12. 19 Eylül 2009
  13. ay_she

ay_she Herşey değişti...Herşey.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    198
    nedense ben çocuga hak verdim haklı yani benim eşimde eskişehirdeydi orada yaşıyordu ama
    o istanbula geldi görüştük telefonla görüştük özledik özlemleştik ama soğumadık....bu birazda
    kişisel bişey 3 yıllık bir birlikteliğimiz var son 1 yıldır evliyiz tek bir kavgamız bile yok evet tartışırız ama
    öyle büyük kavgalar ayrılalım vs yok sen ailene çok düşkünsün vs konuşmaları şimdiden başladıysa zaten ötesi olmaz

bilmiyorum ben helede hamilelik geçirip bebeğimi kaybettikten sonra anladım ki annelik babalık bambaşka birşey
    bir kadın bir erkeği bir erkek bir kadını çok rahat bırakabilir acısını çeker ama bırakabilir bir zaman sonra onun yerini doldurabilir daha mutlu olabilir
    ama ister 23 ister 63 yaşına gelsin bir çocugu anne babasından hiçbişey koparamaz ve anne babanın
    yerini hiçbişey dolduramaz kayınvalidemle de kendi annemle de aram iyidir en başından beri ama
    şimdi onlara daha çok saygı duyyorum eşim adliyede çalışıyor istanbulda yani benim oldugum şehirde bazen
    haksızlık ettiğimi düşünüp üzülüyorum bile ama onun işi burada tayini karsa çıksa karsa gidicez napalım
    He şöyle bişeyde var erkeğin pısırığıda hayat boyu çekilmez annenin babanın eşin konumlarını birbirine karıştırmamalı
    annemde bize yıllarca bunu öğütlemiştir
    bence biraz daha düşünün hersey sizden ibaret değil....ama siz de önemlisiniz
    Dünyada başka insanlarda var ve onun değer verdiği tek insan siz değilsiniz.....ama sizede değer vermek zorunda
    yani bu dengeyi kurmak zorunda....evleneceği insan siz olun veya başkası olsun bu dengeyi kurmadığı sürece olmaz
    insan hayatının her anında anlayışlı ve sıkıntıyada sevincede ortak olacak insan arar
    siz de o da bunu yapabilecek misiniz ?bunu düşünün buna göre davranın...bence

Son düzenleme: 19 Eylül 2009
  14. 19 Eylül 2009
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sen hatalısınsüprizzzzz

ilişki demek illa yüzyüze görmek değil sengözlerimebaksanab

seviyorsan ayrılıklara göğüs gereceksin:nazar:

sen her zaman yanında olan, elini tutabileceğin birini istiyorsun:nazar:

gerçekten sevmiyorsun ki sen-tatlicadiarzu-

zaten 2 yıl bile birlikte değilmişsiniz , problem yok yoluna devam et

16. 19 Eylül 2009
  17. ela

ela Guest

bende tam tersini düşünüyorum
    çok sevdiğinizden ayrı kalmak istemiyorsunuz çünkü araya soğukluk giriyor ister istemez
    bence sizi gerçekten çok seviyorsa düşünür taşınır stajını sizin yanınızda yapar
    anacı ailesine düşkün erkeklerden evlenincede hayır gelmiyor aslında,
    hakkınızda hayırlısı.

18. 19 Eylül 2009
  19. downpour

downpour Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bence en büyük hata daha öğrencisiniz geleceğinizi kurmadan 4-5 yıl sonrasının planını yapmışsınız,sınavları var demişsiniz haklı bence fazla üstüne gitmeyin,hem arada böyle az görüşmekte iyidir çok dipdibe olmaya gerek yok bence,benim 8 senelik ilişkim var yeri geldi haftada 4 gün görüştük yeri geldi ayda 1,bence biraz anlayışlı olun sevgi varsa arada her şey yoluna girer:teselli: