ve korktuğum başıma geldi!..BEBEĞİM İÇİN İNSÜLİN TEDAVİSİNE BAŞLIYORUM

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve karadut78 tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : karadut78
  1. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yeni geldim işyerime moralim sıfır, daha dr'un yanındayken ağlamaya başladım beni ne kdr teselli etsede bir türlü moralimi düzeltemedim kızlarsenağlama ...27 haftalık hamileyim ve doğum sonrasına kdr insülin kullanıcakmışım günde 3 defa!..doğğumdan sonra büyük ihtimalle kullanmıcam ama ya bünyem alışır isterse:çok üzgünüm:e!.... ÇOK KORKUYORUM :çok üzgünüm:

2. 13 Kasım 2008
  3. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Canım devamlı gititğim kuaförde çalışan bi kız vardı. Onunda hamilelikte şekeri yükseldi. 7.ayda insülin kullanmaya başladı. Doğum yaptı ve bir süre sonra bıraktı. Herşey normale döndü...Kendini üzme...

4. 13 Kasım 2008
  5. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Canım inşallah sorun olmaz, ama adı bile korkutuyo doktorum nerdeyse yarım saat anlattı İNSÜLİN ne demek, bebek için çok gerekli olduğunu, ama birde düşünüyorum annem yıllardır şeker hastası ama dr unun tavsite etmesine rağmen kadın başlamadı insüline, diet yaparak kendini koruyo hep!.. AMA BEN MECBUR KULLANICAM BEBEĞİM İÇİN!..AKSİ TAKTİRDE BEBEK ÇOK KİLOLU DOĞARMIŞ HASTA OLARAK

senağlama DESTEĞİN İÇİN SAOL a.s.

6. 13 Kasım 2008
  7. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    iyide neden ağlıyosun onu anlamadım...bu kadar moral bozacak ne var?çaresiz hastalık değil,bebeğin sakat değil bişey değil.alt tarafı bir iğne vurulacaksın.sşteyi bi gez istersen gebelik bölümün.günde 3 iğne vurulanı,yerinden bile kıpırdayamayanı,vs... bin türlü şey var.
    kuzura bakma ama bu ağlaman,üzülmen gereksiz.boş yere şu anda kendinide bebeğinide üzüyorsun.
    bende kötü bişey oldu sandım:sm_confused:

8. 13 Kasım 2008
  9. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Bak bu arkadaşne güzel söylemiş. En azından devasız dert değil. Şekeri tetikleyen şeylerden biride stres. Kendini de bebeğini de üzme hadi...

10. 13 Kasım 2008
  11. karadut78

karadut78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

CANIM TEK KORKUM VE ENDİŞEM ŞU!.. YA DOĞUMDAN SONRA DA BÜNYE ALIŞIR HEP İSTERSE O ZAMAN BEN NE YAPARIM !.. TABİ ŞU ANKİ HALİME ŞÜKÜR NELER VAR NE ZORLUKLARLA HAMİLELİKLERİNİ GEÇİREN ARKADAŞLARIMIZ VAR, AMA AİLEM DE BU IRSİ OLDUĞU İÇİN ENDİŞELİYM, SONUÇTA İNSÜLİN Bİ HAP TÜRÜ DİİL İĞNE VE SÜREKLİLİĞİ TARTIŞILIR OLDUĞU İÇİN TÜM ENDİŞEM :bbo:

12. 13 Kasım 2008
  13. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    canım cok geçmiş olsunn
    ama iyi şeyler düşün niye bagımlılık yapsınkii
    doktor tedavii süresini söylemiş doğurduktan sonra kullanmazsınn
    üzme boşu boşuna canım kendini bebeğinde etkilenirr

14. 13 Kasım 2008
  15. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bunda ağlayacak ne var anlayamadım canım ya.Benimkide yüksek çıktı şu anda diyetteyim ama muhtemelen önümüzdeki hafta ben de insüline başlayacağım.Üstelik beni hastaneye yatırıp kontrol altında tutacaklar ve öyle tedaviye başlayacaklarmış.Benimkisi riskli gebelikti ilk başlarda ara ara hastane de yattığım çok oldu, orda aylarca kıpırdamadan kolunda serumla yatan anne adayları da vardı,aslında halimize şükretmek lazım...

Sen moralini bozma bebeğinde etkilenir sonra.

16. 13 Kasım 2008
  17. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    çok geçmiş olsun arkadaşlar birşey soracağım bende diyet yapıyorum bendede gebelik şekeri çıkdı diyet verdi doktorum inisülün kullanan arkadaşlarınki diyetle düşmeyenlermi yoksa direk inisülünemi başlattı doktorlarınız eğer diyetle yüksek çıkıyorsa kaç çıkıyordu yemeklerden sonra 1. saat değerleriniz yazarsanız çok sevinirim tekrar geçmiş olsun.

18. 13 Kasım 2008
  19. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benimde hamileliğimin 6. ayında doktorum şekerimin diyetle düşmediğini söyleyip insilüne başlatmak istedi. insülini almak için gittiğim eczacı bana insülini vermedi. alışkanlık yapacağını ve ömrümün sonuna kadar kullanmak zorunda kalabileceğimi söyledi. bana diyetle çok rahat şekilde düşürebileceğimi ne yeyip ne yememem gerektiğini anlattı. kendiside tam 15 yıllık şeker hastasıymış. hastanede diyet uzmanının verdiği diyeti uyguladığımda şekerim düşmek bi yana yükselmişti. o eczacının dedikleri uygulayınca bende şekerden eser kalmadı. doktoruma tekrar gittiğimde insülin sayesinde şekerimin düştüğünü sandı. halbuki ben onu dinlemeyip diyet listemi değiştirdim. doğumdan sonrada nomale döndü.
    yani sıkı bir diyetle insüline gerek kalmadan şekerle başedebilirsin. tabi şekerinin ne kadar yükseldiğine de bağlı.