Vefasız arkadaşlarınız oldu mu?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

19 Eylül 2008
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Bir zamanlar dertlerine kendi derdiniz gibi ortak oldugunuz
    size gelip agladiklarinda, sevgilileri ile sorunlarini vs anlattiklarinda en guzel tavsiyeleri verdiginiz, kafa yordugunuz, arkadas dediginiz insanlar kendi hayatlari duzene girince sizi hic tanimazmis gibi oldular mi? Sevgilisi, nisanlisi ile sorunlarini size aktarip mutsuzluklarini size de bulastirip, negatif enerji ile sizi doldurduktan sonra birden biz baristik, cok iyi gidiyo deyip evlendiklerine sizi tamamen unuttular mi?

Kendileri mutlu hayatlarini surerken size bir nasilsin diye mesaj veya telefonu esirgedikleri oldu mu hic?

Ve siz nasil tepki verdiniz veya verdiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Eylül 2008
  2. 19 Eylül 2008
  3. Gamzelim_38

Gamzelim_38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne yazikki artik bunlari yasamayan yok denecek kadar cogaldi cünkü para maddiyat herseyin onüne gecti. ben bu durumdaki arkadaslarimi hala ariyorum hal hatir sorumyorum her ne kadar onlar hic arayip sormasalarda ne yapim insanlik bende kalsin

4. 19 Eylül 2008
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    sadece 1 tane oldu..
    8 yıllık dostum..3 kişiydik.kardeşten öteydik.ötekiyle 15 senedir kardeşiz zaten..
    yapılan tüm iyileri unutup,ağlamaları,gecelerce uykusuz kalmaları,derman olunacak şeyleri bulana kadar kafa patlatmalarımızı sadece 1 cümleyle bitirdi..:çok üzgünüm:
    biz her zaman birlikteydik.üçümüzdük..iki kişi buluşur üçüncüye baskın yapardı.aramızda çok farklıydı herşey.
    kötü günler geçiriyordu..yanındaydık..:teselli:
    kendini iyi hissetmeye başladığında söyledi o cümleyi..
    ve benim için bitti..
    üzüldü mü yoksa üzülmedi mi bilmiyorum..nerde ne yapar onu hiç bilmiyorum..
    ama benim içimi çok yaktı dediği cümle..
    tepkimi mesaj atarak bildirdim..o da bana yazdı..okumadan sildim..ne yazdığını ise hiç merak etmedim..benneyaptımki

6. 19 Eylül 2008

7. benim icimden gelmiyor aramak
    insanlar nasil bu kadar vefasiz olabiliyorlar, zannedersin ki sen ona dostluk degil dusmanlik yaptigin icin boyle davraniyor...
    hatta sana karsi iyilik yapmis bir insana vefa gostermeye calistiginda bile ters tepiyor

8. 19 Eylül 2008
  9. aylin01

aylin01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde vardı liseden o üniversiteye başladı ben çalışmaya elimden geldiğince her zaman aramaya gayrat ettim aMAya cefelerde saatlerce bekletrildim yada son anda gelemeyeceğim yanıtnı aldım şimdi evliyim benim msn sürekli açık açtığını görüyorum selam bile göndermiyo ve bu arkadaşım la kardeştende öteydik ...

10. 19 Eylül 2008
  11. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    ben bu tarz şeyleri sorun etmeyen bi insanım...
    derdiyle dertlenip çareler aradıgım hatta müşküliyetini gidermek için kendimi zora soktugum ama sonunda unutuldugum, aranmadıgım arkadaşlarım illa ki oldu...
    fakat yapı itibarıyle umursamam, herkesin kendince bi sebebi vardır diye düşünürüm
    2li ilişkilerde herkes kendinden sorumludur önce
    sen arkadaş olarak elinden geleni yapıp vefasızlık gördü isen eyvallahın olmasın
    cunku ne üzülmen, ne sitem etmen ne de iğnelemen bi fayda etmeyecektir.
    evvela sen vefayı bileceksin ki vefa göresin...
    ayrıca şunları paylaşmak istiyorum kısaca;

Giderken arkada bıraktıklarına son bir kere bakıp da öyle gitmeli insan. Yaşadıklarını, paylaştıklarını gönül heybesine yerleştirmeli. Paylaşılan andır, zamandır, dönüşü olmayandır. Paylaşılan hayattır can!

Vefâ, sadece ‘has’ların vasfıdır, nisyan (unutmak) ise ‘ham’ların...

Dostlarını daima vefâ ile hatırla can! Arayan sen ol, bulan sen; tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen. Kula vefâsı olmayanın Hakk´a vefâsı olmaz.

Vefa nedir, bilir misin? Vefâ arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefâ; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır. Vefâ; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.

velhasıl-ı kelam; vefa'yla kalın :içelim:

12. 19 Eylül 2008
  13. dedim ya vefa gosterdiklerin bile bu vefayi istemeyebiliyor
    belki daha fazlasini ister diye korkuyor
    bi bilse sadece vefa oldugunu
    ama artik insanlar iyiligin bile arkasinda birseyler arar oldu

14. 19 Eylül 2008
  15. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213

aslında şu var
    bence bu tamamen karşimizdaki insanin kişiliği ile değil de biraz da yaşadigimiz zamanla ilgili...
    insanlar artık eskisi kadar gereksinim duymuyor arkadaşa, dosta...
    yalnızlıgını giderecek bir çok yöntem var; televizyon, bilgisayar vb.
    ve artık kimsenin kimseyi menfaatlerden arınmış bir ruhla sevebilecegine olan inancımızı yitirdik sanıyorum:çok üzgünüm:
    ayrıca gamzelim arkadaşımızın da söyledigi gibi maddiyat bi çok şeyin önüne geçti ne yazık ki...
    mesela ben üni birinci sınıfta iken çok sevdigim ve beni sevdigine inandigim bi arkadaşıma yüklü bi miktar borç verdim
    ki o zaman beni zora sokacak bi mebla idi bu, bi çok mecburi harcamamı yapamadım zoraki olarak
    nerdeyse 6 yıl oluyo
    o para mevzuundan bi süre sonra koptuk
    ödemedi borcunu ki alışverişe çıktıgında 2-3 katını harcadigini bilirim
    öyle maddi durumu kötü olan biri değildi oysa, babası Türkiye genelinde çok tanınmış bir firmada yönetici:ecrin_bebek:
    ne ben aradım istedim ne de o
    canı sağolsun
    tabi bu olay bana ders olmadı dersem de atmış olurum :nazar:
    artık kankalarım dısında birine 20 ytl bile vermiş olsam istiyorum :roflol:

Son düzenleme: 19 Eylül 2008
  16. 19 Eylül 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Karşılık bekleyerek yapmamalı iyiliği
    Yani sonradan "ben senin dertlerine ortak oldum..sana şu kadar iyiliğim dokundu" dersen ne anlamı kalırki iyiliğin?
    Allah rızası için yapmalı
    Burdan kastım tabii ki nankörlük değil
    Ama bazen bu kadar beklenti içinde olmak ve karşındaki insan için"kendini hayatının merkezinde"gibi düşünmek yanlış olur.
    O kadar iyilik yaparsın öyle bir cümle kurarsın ki karşındakine
    Herşey bir anda yıkılır..paramparça olur..anlamı kalmaz
    Herkes yerini bilmeli
    Zaten ortada bir dostluk varsa dağlar gibidir..
    Hiç birşey yıkamaz
    Ama gereksiz beklentiler de hayal kırıklığı yaratabilir:kahve:

18. 19 Eylül 2008
  19. hayır tam olarak karsilik beklemek degil dedigim sey
    sadece biz iyi dost degil miydik, ne oldu da benden koptu birden, aramizda kotu hicbirsey gecmedigi halde dusman gibi aramaz sormaz oldu, sadece bunun uzuntusu...

Ben dertlerini paylastigim insanlara iyilik yapmis olarak gormem kendimi, zaten ilk yazimda da iyilik kelimesi bile gecmiyor...Iyilik edeyim diye yapmamisimdir zaten o anda gercekten derdini paylasmak icindir, gercekten onu kendim kadar dusundugum icindir...

Ama sanki cok kotu birsey yapmisim gibi birden alaka kesilir ve insan sorgulamaya baslar ne oldu diye...Ve su gercegin farkina varir; o insanin hayatindaki uzuntulu donem bitmistir, yeni bir donem baslamistir, o donemle birlikte, Onun icin, ben de bitmisimdir...