vejeteryan hamileler

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve shannon tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

13 Kasım 2007
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aranızda vejeteryan olupta hamile olan varmı ben aslında tam anlamıyla vejeteryan sayılmam sadece kırmızı et yemiyorum ama gecen haftaki testte protein degerim biraz düşük cıktı doktorum hafatada 2 kez balık yemen yeterli dedi.ama benim yinede içim rahat etmiyo bebegim acısından ne yapmam gerekir benimle aynı durumda olan varmı aranızda

2. 13 Kasım 2007
  3. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kırmızı et yemenin illaki şart olmadıgını okumuştum.bulursam koyayım yazıyı.bende yiyemiyorum.tavuga alıştım sadece beyaz etini yiyebiliyorum.balıkta küçük balıklardan ama haftada iki kez degil;iki haftada birkez yiyebiliyorum.kırmızı eti hayatıma sokma fikri bile şu anda midemi bulandırıyor..sen hiç mi balık ve tavuk yiyemiyorusun canım??

4. 13 Kasım 2007
  5. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben balığı ve tavuğu severek yiyebiliyorum ben sadece kırmızı et yiyemiyorum kızım içinde olsa yiyemiyorum işte

6. 13 Kasım 2007
  7. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    tamam canım olabilir okudugum yazıyı da bir doktor yazmıştı.kırmızı etten daha yararlıymış digerleri..bende köfte yiyebiliyorum ara sıra o kadar üzme kendini...

8. 13 Kasım 2007
  9. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende aynı durumdayım yeni hamileyken drum dedi 4 aydan itibaren beyaz et çok önemli diye kırmızı hiç yemesende olur dedi;.....bende balık yapğamasamda dardenel ton yiyom haftada iki kez küçük paketinden ama fazlası ton balığınını iyi değilmiş,,,,tavuktan tiksindim duymak bile istemiyom zaten kızrmızı et yemiyom

10. 15 Şubat 2012
  11. camomile

camomile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Eski bir konu fakat tam da aradığım konu olduğundan yazmak istedim.
    Tam olarak vejeteryan sayılmam, sadece kırmızı et-deniz ürünleri(ton balığı dahil) yiyemiyorum.
    Sadece tavuk yiyebiliyorum, süt ürünleri ile aram çok iyi peynir yoğurt yemeğe bayılırım.
    Eşim ile çocuk düşünüyoruz ama korkuyoruz da, çünkü çok uzun zamandır yemiyorum bunları ben. Yaklaşık 15-16 sene oldu sanırım.
    İnanın yemeyi çok istiyorum ancak bir türlü olmuyor. Eşim de kızıyor sürekli, çocuk yapamayız, olsa da sorunlu bir hamileliğin olacak, hadi çocuk doğdu bu sefer de bebekte bir sorun olacak diyor.Sürekli bu konuyu konuşuyor değiliz ama insan üzülüyor işte..

Bilginiz var mı bu konuda, hamile kalmamalı mıyım sizce?

12. 15 Şubat 2012
  13. biped

biped Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba Nazzli,
    Ben şu anda hamileliğimin 7. haftasının içindeyim. Eşim de ben de çok uzun zamandır vejetaryeniz. Hiç et yemiyoruz ama diğer hayvansal ürünleri yiyoruz. İkimizin de bebek doğana kadar hiçbir kaygımız yok beslenmesinden yana. Sadece Omega 3 eksiğini kapatmak için zaten düzenli olarak keten tohumu yağı içiyorduk, şimdi biraz daha dikkat ediyorum düzenli içmeye. Normal hamilelik vitaminlerimi de alıyorum. Doktorum hiçbir sorun olmadığını ancak demir içeriği en yüksek olan hamilelik multi vitaminini içsem iyi olacağını söyledi. Öyle yapıyorum.
    Bu arada tahlil bile yapmadı doktor henüz. Burada kimse vejetaryenliği kafaya takmıyor :)
    Burada vejetaryen arkadaşımız çok ve çoğunun çocuğu oldu. Kızları 16 yaşına basan da var, daha geçen yıl doğum yapmış olan da. Çocukların hiçbirinde hiçbir sorun yok çok şükür.
    Ne olur hiç kendini üzme, düzenli beslenmeye gayret et. Zaten et yemiyorsan diğer protein, demir ve çinko kaynaklarını sık tüketmeye çalışıyorsundur. Balık yemiyorsan Omega 3 konusunu bir araştır derim.
    Ama hiç merak etme, ben şimdiye kadar hiçbir arkadaşımda, ne de kendimde et yememekten kaynaklanan bir hamilelik sorununa rastlamadım.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Umarım istediğin zaman, istediğin şekilde hamile kalır, sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.
    Sevgiler,

14. 16 Şubat 2012
  15. camomile

camomile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Çok teşekkür ederim, süper bilgiler bunlar..
    Vitamin tavsiyelerini araştıracağım.Tekrar tekrar teşekkür ederim ilgine:nazar: