Vejeteryan olup da kilolu olan var mı?

Konusu 'Diyet Soru / Cevap' forumundadır ve hebelek tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : hebelek
  1. hebelek

hebelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben laktovejeteryanim yani et(inek, balık,tavuk....vs) ,yumurta yemeyip sadece süt süt ürünleri yiyen biriyim:KK70: ama tombiklikte üstüme yok.. böyle olan başka biri daha varmı hep vejetrnlık iyidr diyolar ama gerçekte öylemi ayrıca vejetryn olup proteinlerini nerden aldıklarını nasıl bi diyet uyguldklrnı da yazarlr paylaşırlrsa sevnrmcokacimcoook

2. 19 Aralık 2008
  3. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben de öyleyim canım, et, balık, tavuk yemem, çok çok nadir yerim ama kilom da var, aşırı olmasa da kilosuz değilim yani

4. 19 Aralık 2008
  5. Verite

Verite Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    et ürünleri tüketmemek b ve b12 vitamini eksikliğine neden olur. hafıza problemleri yaşarsınız. dikkatli olun.

6. 9 Ocak 2009
  7. tutu

tutu ●๋: TüLayLayLom●๋: ● Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende vejeteryanım 168 boy 58 kilo kurtulamıyorum bu kilolardan...çok değil ama yinede sinir bozucu

8. 16 Şubat 2012
  9. biped

biped Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba arkadaşlar,
    Eşim de ben de vejeteryanız. İkimizin de kilosu biraz fazla ama çok değil. Hemen her zaman 3-5 kilo fazlamız oluyor ama dikkat edersek verebiliyoruz.
    Ben b12 eksikliğiyle başa çıkabilmek için bol yumurta tüketmeye çalışıyorum. Ama bu tabii laktovejeteryanlar için imkansız. Ama bol peynir ve yoğurt ile bu sorun rahatlıkla çözülebilir diye düşünüyorum. Veganlar için hayat biraz daha zor sanırım ama onlar biraz daha bilinçli oluyor yedikleri konusunda :)))
    Bir de bol bol bakliyat tüketiyoruz haliyle. Belki de bu nedenle çok artmıyordur kilomuz. Yoksa ikimiz de gırtlağımıza çok düşkünüz :) Herkese sağlıklı beslenmeler dilerim :)

10. 16 Şubat 2012
  11. atessizprenses

atessizprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    61
    Konunuz içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Keyifli paylaşımlar dilerim:)

12. 17 Şubat 2012
  13. camomile

camomile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Ben de aynı dertten muzdaribim.. Ama ben tavuk yiyebiliyorum, sadece yumurta kırmızı et ve balık yiyemiyoum.
    Normalde de çok iyi beslenmiyorum, sanırım benimki beslenme düzensizliği ile alakalı bir şişkoluk :KK1:
    Diyet de yapamıyorum, çok iradesizim.. Şişko geldim şişko gitcem heralde :KK53:

14. 10 Mart 2012
  15. butterflyeffectt

butterflyeffectt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    43
    ben de lakto-ovo vejetaryenim. ymurta ve süt ürünleri tüketiyorum yani. ama dönem dönem kilo sorunum oluyo.gerçi oluyo dediğim 3 kg alıyprum sonra veriyorum. o da abur-cuburu abarttığım zamanlarda. yoksa normal yemek yediğimde pek artmıyo kilom.idealin de altındayım hatta.