Velasmooth ile Selülit Tedavisi

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  21 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.623
  Beğenildi:
  5.153
  Ödül Puanları:
  438
  Vücut şekillerinden ve kilolarından bağımsız olarak yirmi yaşın üzerindeki kadınların büyük bir çoğunluğu selülit problemi yaşıyor. Kadınlar geleneksel pahalı medikal prosedürlerle sınırlanan çözümlerden daha etkin ve uzun süreli çözümlere yöneliyorlar. Dünyadaki tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücut... Teknolojinin gelişimiyle birlikte cerrrahi müdahele olmaksızın selülitlerden kurtulmak ve belirli bölgelerde biriken yağlanmayı gidermek amacıyla çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. VelaSmooth ameliyat olmadan selülit görüntüsünün azaltılması hatta derecesine göre yok edilmesi konusunda en gelişmiş ve estetik dünyasında bu hedefe ulaşmayı başardığını klinik ortamda kanıtlamış bir cihazdır. Velasmooth Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA’den "Sellüliti etkili biçimde tedavi eden ilk medikal cihaz" onayı almıştır.


  [​IMG]
  » VELASMOOTH TEKNOLOJİSİ
  Velasmooth üç teknolojiyi birarada bulundurur ve böylece üç farklı cihaz ile gerçekleştirilebilen işlemleri tek başına yapabilir.
  Bi-Polar Radyofrekans,
  Kızıl ötesi Işık,
  Vakum.
  Bu özellikleri sayesinde Velasmooth ile;
  Selülit görünümünün giderilmesi,
  Cilt sıkılaşması ,
  Bölgesel incelme sağlanabilmektedir.
  Geniş alanlarda kullanılabilen ve özellikle selülitli bölgelerde tercih edilen geniş başlığı dışında küçük başlığı ile de yüz, boyun, kol gibi küçük alanlarda cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılabilmektedir. Velasmooth’un daha ilk seanslarda bile selülit üzerindeki etkisi fark edilebilmektedir. Yağ dokunun azalması sayesinde bölgesel incelme sağlanır vücut konturu düzelir.

  » NEDEN VELASMOOTH
  Görünür Sonuçlar : Problemli bölgelerde incelme ve selülit görüntüsündeki azalma klinik ortamda ispatlanmıştır.
  Hızlı ve uygun; benzer tedavi sürelerinden daha az bir zamanda yaklaşık 6 haftalık kısa bir kürle etkin sonuçlar alınabilmektedir.
  Teknoloji Gücü : Elos'la (electro Optic Synergy ) radyo frekans sentezi, doku mobilizasyonu ve geniş ışık spektrumu başarılı bir vücut şekillendirme çözümü yaratır.
  Güvenlik : FDA onaylı olan VelaSmooth, tedavide yanık ve leke olusturmadığı için tedavinin ardından bronzlaşmaya izin verir. Uygulaması ağrısızdır. Hastaların çoğu VelaSmooth tedavisini sıcak ve rahatlatıcı derin bir doku masaji olarak tanımlamaktadır.
  Tedavi gören hastaların %70'inden fazlasında göze çarpıcı biçimde selülitlerde düzelme. Sistematik ya da epidermal komplikasyonlar olmadan vücuttaki derin bölgelerdeki hedeflere ulaşmanın en güvenilir yolu.
  Tedavi Sonrası Elde Edilebilecek Sonuçlar :
  Çapta küçülme
  Bölgesel incelme
  Vücut şekillendirme
  Cilt sıkılaştırma
  Bölgesel kan dolaşımındaki iyileşme
  Cilt dokusunu iyileştirme
  Minör kas ağrılarında rahatlama

  » VELASMOOTH NASIL ETKİ EDER ?
  Velasmooth Selülitlerle Nasıl Savaşıyor?
  Vakum Özelliği : Negatif basınç uygulayarak emme işlemi yapan iki mekanik silindirin yardımıyla bölgesel kan dolaşımı arttırılır ve aynı zamanda dokulararasında ödeme neden olan hapsolmuş sıvı hareket ettirilerek lenfatik dolaşıma karışması sağlanır.
  İnfrared ve Radyofrekans özelliği: Bu iki enerjinin kullanımıyla ortaya çıkan ısı ,hipodermis dediğimiz dermisin alt tabakalarına ulaşarak yağ hücrelerinin enerji kullanımını arttırır. Yağ hücresi içindeki trigliseridlerin kullanılması ile hücre içi yağ azalır ve yağ hücresi küçülür. Bunun sonucunda belirli bölgelerde lokalize olmuş yağlar parçalanarak bölgesel incelme ve selülitlerin etkin tedavisi sağlanır.


  [​IMG]
  Radyofrekans enerjisi aynı zamanda cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması amacıyla da kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde sadece selülitlerin ortadan kaldırılması için değil aynı zamanda yüz ve boyunda sarkmaları azaltmak, yüz ovalinin belirginleşmesi ve yüzdeki derinin sıkılaşması için de etkilidir.
  Diğer vakum cihazlarında kılcal damar problemi olan kişilere(en azından problem olan bölgelere) uygulama yapılamazken VelaSmooth bu hastalara da kolayca uygulanabilir. Yeni Radyo Frekanslı İncelme Tedavisi sıcak bir masaj gibidir ve çoğu hasta tedaviden keyif alır. Uygulama sırasında veya öncesi/ sonrası özel elbise veya çorap gerekmez. Görülebilir selüliti olan ve her tür cilt rengi olan hastalar için tedavi uygundur (sistem cilt pigmantasyonuna hassas değildir).
  » VELASMOOTH HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?
  Bacaklar ve basen,
  Üst kol,
  Bel yan bölge
  Karın bölgesi
  Yüz ve boyun
  » VELASMOOTH NE SIKLIKTA UYGULANIR, KAÇ SEANSTA SONUÇ ALINIR ?
  Haftada 2 kez olmak üzere selülit derecesine göre 8-16 seans olarak önerilmektedir. Selülit derecesi bir veya iki olan bir çok hasta 10 seans sonrası memnun kaldıklarını ifade etmektedir. Hatta ilk bir kaç seansdan sonra bile fark gözlenebilmektedir.
  Selülit tedavisi sonucu elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlamak amacıyla ayda bir tek seans uygulanabilir. Her bir seans 45-60 dakika sürer. Bu süre uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre artıp azalabilir.
  » İŞLEM SIRASINDA NELER HİSSEDİLİR ?
  Velasmooth selülit tedavisi veya bölgesel incelme tedavisi yapılan deri yüzeyinde cildin ısınmasına bağlı olarak pembelik oluşur. İşlemden sonra bir kaç saat süren, çalışılan bölgede sıcaklık hissedilir. Hemen işlem ardından günlük aktivitenize başlayabilirsiniz.
  » VELASMOOTH İLE SELÜLİT VE BÖLGESEL İNCELME TEDAVİSİ GÜVENLİMİDİR ?
  Velasmooth ile selülit tedavisi esmer ciltler ve bronz ciltlerde bile güvenle uygulanır.
  » VELASMOOTH TEDAVİSİNE NASIL BAŞLAYABİLİRİM ?
  İlk iş olarak konsültasyon amaçlı bizi arayarak kliniğimizden ücretsiz görüşme randevusu alabilirsiniz. Tedaviye başlamaya karar vermenizin ardından uzman doktorumuz tarafından muayeneniz yapılır. Velasmooth yönteminin sizin için güvenli olduğuna karar verdikten sonra selülitlerinizin derecesine veya şikayete sebep olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre sizin için en efektif sonuçları alacak şekilde gerekli seans sayısı ve uygulama sıklığı belirlenir. Gerekiyorsa mezoterapi gibi diğer tedavilerle kombine edilmesi önerilir.
  dermart.com.tr