vep testi sonucum....

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve bebeklik tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : bebeklik
  1. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar vep testi sonucumu aldım...kulakla ilgili olan bear testi sonucu iyi çıkdı..yanıt alınmışdır diyor.... bu vep testi yani görmeyle olarakda p1 latenaları uzamıştır diyor...göz muanesi ve 6 ay sonra kontrol diyor.... allahım göze gidin dedi nöroloji..neyse dün özel bir göze gittim...o bana üniversite hastanesine götürün dediler....sonra biraz önce rop muanelerimizin olduğu hastaneyi aradım ve bu şekilde sordum..bu uzamaların normal olduğunu rop muanesinde iyi görmüşüz biz size ne zaman gelmenizi söylemişdik dediler bende 1 yaşında dedim tamam bir yaşında gelip o vep testindeki uzantığla karşılaştırma yapacaklarını söylediler...kayma şaşlık vs bişi varmı diye sordu yok dedim.....

neyse sizlere sorum şu sizinde vep testinizde uzantı çıkdımı....biraz internetde araştırdım bu uzantıların premetrü bebeklerde normal olduğu saptanmış deneylerde....lütfen sizlerde bu vep testlerindeki sonuçlarınızı paylaşırsanız rahatlıyacam....

2. 18 Ağustos 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım..bişeyciği yok tatlımın annesi merak etme..ben vep testi yaptırmadım..böle bişey istemediler bizden..gereklimidir bu test..sizden neden istediler.ebrizim yaptırmıştı prensesine yardımcı olur sana canım..bende yaptırsam mı acaba belli bi aya kadar mı yapılıyo bu test canım..öptüm bıldırcını

4. 18 Ağustos 2009
  5. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    1 yaşında rop muanesine götürdünmü???

6. 18 Ağustos 2009
  7. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçen doğum günüydü sanırım tonitişin:))) neden yaptırmadın canım istemedilermi??genelde premetrü bebeklere yapılıyor...

8. 18 Ağustos 2009
  9. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    görme ve işitme testi sinirlerle ilgili aman yaaaa işde gezdirip duruyoruz kızı ordan oraya gelişimi iyi gidiyormu diye korkuyoruz götürüyoruz yok bişi aslında görünüşde ama işde insanın elinde değil hep şüphe...ne zamana kadar bu şekilde gideriz bilemiyorum ..sağlıklı olsunda diyorum taşırım hastane hastane ne yapalım

10. 18 Ağustos 2009
  11. Arzu:)

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :KK46::nazar:canım rop muanesi yapıldı 6 aylıkken tekkrar baktılar bişey yok dediler..doğması gereken ay ekim ayı o zaman yine gidiceğiz..seni çok ii anlıyorum..dr.lar o kadar korkutuyo ki en ufak bişeyde dr.a koşuyoruz..inşallah sağlıkla büyütürüz yaramazlarıda bugünler geçer..

12. 19 Ağustos 2009
  13. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    vep testi beril e şubat ayında yapıldı herhangi bir sorun bulunmadı ama pramatüre bebeklerde normal bazı farklılıklar olabilir dendi. vep testi gözün gördüğünü beyine aktarma hızı ölçümü diyebiliriz tamamen algılamayla ilglili sorun olsaydıda gelişebileceğini söylemişti bizim dr muz. endişelenme. beril in şaşılığıda vardı ozaman nisan ayında göz dr nada götürdüm sadece prematüre doğmuş bebeklerle ilgilenen bir göz dr na oda gözlerinde bir sorun olmadığını 1 yaşından sonra her bebeğin olması gerektiği gibi normal bir muayeneye götürmemi söylemişti.

14. 19 Ağustos 2009
  15. Arzu:)

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ebrizim hangi dr.a götürdün canım..

16. 19 Ağustos 2009
  17. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hasan tekgül e gidiyoruz biz. lozan pastanesinin üzerinde muayenehanesi

18. 19 Ağustos 2009
  19. Arzu:)

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım bende oraya götüreyim..muayene ücreti ne kadar..bilgi verirmisin