Verdiğim notu değiştirmemi istediler inanamıyorum ya! :oklava:

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve suayaz tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : suayaz
  1. suayaz

suayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar selam.tam tatile giderayak çok canım sıkıldı. paylaşıp rahatlamak istedim.
    malatya'da bir kenar mahalle okulunda ing. öğretmeniyim.
    bugün karneler verildi, tam töreni yapacağız okul md. yrd. yanıma geldi elinde bir karne ve bir telaş bir telaş.
    dedi ki hocam siz bu öğrencini karnesine 1 vermişsiniz ingilizce'de. eee? dedim. onun babası milli eğitimde. hem bizim işlerimizi falan hallediyor notunu bir değiştiriverseniz. telefon etti de.
    abbaooovvv. dedim içimden. ve törenin ortasında yuhhh beee yuuhhhhh! diye bağırasım geldi. cürete bak!
    hani gözlerinden ateş saçıyor derler ya. resmen gözlerimden fışkıran alevi hissettim.delikafadulden
    bende dedim ki: hocam bu hoş değil ama. asla böyle birşey yapmam. allame i cihan olsa babası değiştirmem notumu. ne demek bu? diğer 1 gelen çocuklarıma yazık değil mi? babaları bilmemnerde bilmemne olmadıkları için onların notları 1 kalacak biz küçük beyin notunu değiştireceğiz. o zaman benim terazim dengede durmaz. vicdanım da rahat etmez. benim babam milli eğitim bakanlığında üst düzey bürokratlık yapmış adamdır. karnede zayıf oldumu değil birilerine telefon falan etmek. aksine bizim canımıza okurdu çalışmamışsınız tembeller diye. bi ton fırça hatta arada sopa da yerdik.

ay ne yapayım ben kızlar. diyeceğimi dedim. ha bir de çıkarken odasına uğrayıp hocam ne siz böyle birşey söylemiş olun ne de ben duymuş olayım. kapansın dedim. sıkıntılı sıkıntılı tamam dedi.
    şimdi Allah biliyor ya işgillendim. notunu falan değiştirirler mi diye. zırt pırt e-okulu kontrol ediyorum. İnşallah böyle birşey yapmazlar yoksa iş büyür çok.
    ay sinir oldum yaaa. :1no2:
    sevgiler kızlar.

2. 23 Ocak 2009
  3. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    işte burası türkiye.
    senin okumuşlğun beş para etmiyor...
    çıkar dünyası işte..
    torpil torpil üstüne lanet olsun böyle düzene
    belki de o bir puanla kaç kişinin önüne geçecek
    diğer insanlar gece gündüz ders çalışşın çabalasın
    paşazade sırf babasından sebep ingilizce gibi bir dersten torpille geçecek
    benim kuzenim de ingilizceden kalmış.kız ağlaya ağlaya bi hal oldu kaç gündür
    siz o öğrenciyi geçirirseniz böyle öğrencilerin vebalini kim çekecek:sm_confused:

4. 23 Ocak 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    gerçektende çok sinir bozucu bir durum...sen oradaki notu istersen 5 yap..çocuk 5 lik ingilizcemi biliyor sanki....yine ingilizcesi 1 olacak...değişen bir şey olmayacakti..adam birde eğitim camiasının içinde imiş..insan çocuğuna çalış ,adam ol der..ondan sonrada vayyyyyyyy benim oğlum üniv kazanamadı da ,bir baltaya sap olamadı da der,dururlar...hayret bişi yaaaaaaaaa...

6. 23 Ocak 2009
  7. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Lanet olsun böyle sisteme !!! ne denilebilir ki baska !!!
    Hep yapilmiyor mu sanki bunlar :kızgın:
    Ilerleriz biz böyle acayip hemdee :kızgın: :kızgın:

8. 23 Ocak 2009
  9. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    seni çok iyi anlıyorum canım, bende oylr bi okulda o tip müdürlerle çalışmıştım eskiden, okurken baştan korktum inşallah değiştirmemiştir dedim..
    oh değiştirmemişsin, helal olsun sana, takip et bakalım oynucaklarmı, hayret bişi ya, okumuş insanda bile bu mantık var, çileden çıkmamak elde değil

10. 23 Ocak 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar bu da bişi mi..ben öğetmenlik yaptığım dönemde,bir ilçenin okuluna gidiyordum ama köy gibi bir yer...öğrencler7-8 zayıfla geçmiş zamanında,şimdide çalışmıyorlar..nasıl olsa geçecez diyip...inanırmısınız proje,performans ödevlerinden bile haberleri yoktu...çok basit bişi veriyordun yapamıyorlardı...müdür beyin de bir ayaklarına kapanmadıkları kalmıştı proje,ve performans ödevlerini almak için...kitaptan yazıp verirlerdi ders esnasında..biz not vereceğiz yaaa.....soruları bile veriyorduk,mecbur kalıyorduk çünkü çalışmıyorlardı..müdürde bırakmayın bunları,gitsinler diye sıkıştırıyordu...oooooooffffffffffffffffffffffffffffffff

12. 23 Ocak 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle seni tebrik ederim canim, cok yerinde ve güzel bir sekilde tepkini koymussun!!a.s

Bu diger ögrencilere cok büyük bir haksizlik olur, ama iste Türkiyede bu durum böyle malesef, bilemem nerde bilmem neyin oldumu isin rast gider hep degilmi??
    Benim tanidigim bir cocuk var, sadece annesinin ve babasinin ögretmenine yaptigi hediyeler sayesinde okulu bitirdi, calismayan okuluna alakasi olmayan biri nasil olurda sinifi gecer iyi notlar alir?? :nazar:

Bu olay almanyada yok yada cok nadiren var, isterse baban cumhurbaskani olsun, kimse sana torpil gecmez!! Neyse o!! :kahve:

14. 23 Ocak 2009
  15. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aslında not sistemini değiştirmeleri lazım!!! öyle uzun uzun yazılılarla sözlülerle uğraşmaya gerek yok. öğrencilerin anne ve babalarının mesleklerini sorup ona göre karnelerine notlarını vermek lazım. annesi babası işsiz olanlara basacan sıfırı....allahım ne günlere kaldık....

16. 23 Ocak 2009
  17. siz notu değiştirince çocuğu adammı olacak mış!
    bence bu durumu milli eğitim bakanlığına iletin.
    notla değil çalışmayla adam olunacağını bilmeyen korkak bir eğitimci olmamalı!!!

18. 23 Ocak 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ilk önce böyle bir teklifle gelen müdürü kınıyorum,
    daha sonra da o veliyi ve bu zihniyette olan bütün velileri kınıyorum...
    yaptıkları hareketin kendilerini kandırdıklarını,bu mevkilere gelmişler ama
    hala idrak edememişler...
    diyecek çok şey var aslında...
    sizi tebrik ediyorum,yapmanız gereken hareket buydu,
    keşke bütün öğretmenlerimiz bu kadar duyarlı olsa ve
    sadece öğrencilerini düşünse...
    sevgilerimle...