Vermem gereken karar da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve meyra8 tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : meyra8
  1. meyra8

meyra8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    85
    Ödül Puanları:
    153
    herkese günaydın ve hayırlı cumalar ALLAH herkesin ne duası varsa kabul etsin şimdi gelelim benim vermem gereken karara şirketmizde durumlarımız kötüye gidiyor maaslarımız asgari ücrete indirilcek şirkette ev geçindiren insanlar kabul etmiyor haklı olarak bana fazla dokunmuyo ama onların bana yaptıgı zengin muamelesi yaptıkları patron yalakalıgı gibi seyler beni yıpratıyor ve ben kalma taraftarıyken bişey olsada gnderselerden yanayım evet cıktıgımda iş bulamıcam yok yok yok belki bulsam oda ya 1 ay yada 2 ay sonra cıkartılcam ailemin yanında kalıyorum ailemin durumu orta halliyiz babam emekli şimdi ben işten cıksam mı yoksa devam mı etsem bu söylenen bütün sözlere ragmen kafam o kaadr karısık ki son 15 gündür belkide bunalımdayım

2. 13 Şubat 2009
  3. meyra8

meyra8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    85
    Ödül Puanları:
    153
    işim geregi dısarı cıkmam gerek geldiğimde okucam yorumlarınızı şimdiden tesekkürler

4. 13 Şubat 2009
  5. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Onun bunun lafına bakarak neden memnun olduğun işini bırakacaksın ki.
    Kim ne muamelesi yaparsa izin verme, gerekirse amirine şikayet et, hayret bişey ya.
    İşini bırakma kolay kolay işde bulamassan sudan çıkmış balığa dönersin, psikolojin bozulur.

6. 13 Şubat 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    sonuçta siz tasarımcısınız, tabi ki de hakettiğiniz maaşı alacaksınız.
    eğer işinizden memnunsanız; kapayın gözlerinizi tıkayın kulaklarınızı işinize bakın bence.
    sizin de dediğiniz gibi iş bulmak çok zor.

8. 13 Şubat 2009
  9. samyelim

samyelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ne münasebet canım başkalarının sözleri için işten ayrılıyorsunuz kulakarınızı tıkayıp geçin ..akşam yemeğinizi sizin hakkınızdaki konuşanlarmı veriyor yada size onlarmı bakıyor asla düşünmeyin çıkmayı (bence)

10. 13 Şubat 2009
  11. bir_umut

bir_umut Guest

El alem ne der diye yaşarsanız kendinize ait bir hayatınız olmaz. Memnun olduğunuz bir iş ve karşılığında hak ettiğiniz para. Başkaları için vazgeçilecek şeyler değil hele ki böyle bir ortamda. Şu an kafan karışık önemli kararlar alma derim. Eminim çıkınca pişman olacaksın. Elin ağzı torba değil büzesin, birileri hep konuşur. Kulak asma hayatına bak canım...

12. 13 Şubat 2009
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Güzelim çalışmak profesyonellik gerektirir. Mantığınla hareket edeceksin iş hayatında, duygularınla değil. O bunu dedi, şu şunu yaptı diyerek yola çıkarsan hiçbir işinde dikiş tutturamazsın. Kulaklarını tıkayacaksın, işine bakacaksın, gerekirse elbette kendini de savunacaksın ama nihayetinde paranı alıp şükredeceksin, bu kadar.

14. 13 Şubat 2009
  15. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende master yaparken aynı dersi aldığım bir arkadaşım bana laf sokup dururdu.
    sorumlu hocam beni çok seviyor bana değer veriyor diye söylemediği laf kalmazdı. kıskançlık işte başka ne diyebilirsinki?
    iş hayatında gerekse sosyal hayatta. hatta okul hayatında bile bu tip vakalarla çok karşılaşılacaktır.

umursamayın ve geleceğinize bakın. mantıklı ve akıllı hareket edin..sevdiğiniz ve iyi bir ücret aldığınız işinizi bu tip kıskançlıklarla boşyere kaybetmeyin.

16. 13 Şubat 2009
  17. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tabiki kalmalısın, sonunda sen de oradan para kazanıyorsun, insanların lafına göre hareket etme.

18. 13 Şubat 2009
  19. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    153
    ne yalan söyliyim
    bende cok üzülürdüm
    bunalıma girerdim acıkcası..
    insanlar beni yanlıs anlıycak diye cok korkarım..
    ve bende senın gıbı isten cıkmayı dusunurdum o yuzden bu konuda
    pek yardımcı olanayacagım
    sanrıırm aynı dusunceler ıcerısındeyız cnm