vı sense tm Türkiye'de

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nesrin111 tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  13 Ocak 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 1. nesrin111

  nesrin111 hayat boş boş boş Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.886
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  VI-SENSE TESTİNE KİMLERİN İHTİYACI VAR?
  Sık rastlanan bir olgu olan anormal vajinal akıntıya, genelde aşağıdakilerden biri ya da daha fazlası yol açar: Bacterial Vaginosis (BV), Trichomoniasis (cinsel yolla bulaşan sık rastlanan bir hastalık), Candidiasis (yeast)- bir mantar enfeksiyonu) ve bulaşıcı olmayan geçici tahrişler-yiyeceklere, ilaçlara ya da alerjilere bağlı. Bu sebeplerin herhangi bir birleşiminin anormal vajinal enfeksiyonların kaynağı olması mümkünken; enfeksiyonların hiçbiri, ekstra testler uygulanmadan göz ardı edilemez.
  BV de, Trichomoniasis de, doktorlar tarafından yazılan antibiyotiklerle tedavi edilir. Akıntıyı VI-SENSE ile kendi kendinize test etmek BV ve/veya Trichomoniasis’iniz olup olmadığını belirleyebilir; pozitif test sonuçları sonrasında bir klinik ziyaret yapılmalıdır. Mantar ilaçları ve tahriş tedavilere birçok ülkede OTC şeklinde ulaşılabilir olduğundan, negatif test sonuçları sonrasında OTC ilaçlarıyla kendi kendine tedavi uygulanabilir. Çoğu kadın (özellikle Candida için OTC tedavilerinin ulaşılabilir olduğu ülkelerde) OTC tedavisi kullanarak, bir kliniğe gitmenin uygunsuzluğundan kaçınmaya çalışıyorlar. Fakat; eğer BV ya da Trichomonas’ları varsa, OTC ilaçlar bu hastalıkları tedavi edemez ve gerekli uygun tedavi gecikmiş olur. Hastalıkların belirtileri benzer olabileceğinden ve hastanedeki doktorlar genelde zaman baskısı altında olduğundan; özellikle de hastanın karışık vajinal enfeksiyonu varsa bakteriyel ve parazit enfeksiyonları belirlenemeyebilir. Günümüzde, kadınların anormal akıntıları nedeniyle kendi kendilerine yaptıkları ölçümlerin %60-70’i hatalıdır. Parazit ve bakteriyel enfeksiyon vakalarının %35-40’ında, görsel kontrole güvenen doktorlar yanlış teşhis koyuyor. Dünya çapında yıllık 200 milyonun üzerinde kayıtlı anormal vajinal akıntı vakası görülüyor. Birleşik Devletler de CDRH; anormal vajinal akıntı yaşayan ve OTC ilaçları kullanmayı düşünen tüm kadınların, vajinal asiditelerinin düzensiz olup olmadığını kontrol etmeleri gerektiğini söylüyor. Pozitif bir sonuç parazit veya bakteriyel enfeksiyonları olabileceğini ve profesyonel medikal bakıma başvurmaları gerektiğini gösterir. 2001’de Birleşik Devletler’de uygulanan profesyonel bir Pazar araştırması, doktorların %40’tan fazlasının hastalarına anormal akıntılarını VI-SENSE kitiyle kendi kendilerine test etmelerini önerdiklerini gösteriyor.

  Vi-Sense Nedir?
  VI-SENSE Kiti, anormal vajinal akıntı durumlarıyla ilgili kararları kolaylaştırmak için tasarlanmış devrim niteliğinde bir testtir. Rahat bir günlük pedden oluşan ürün, sonuçların yorumlanması için renk belirlemesini kullanan basit bir sınıflandırma aracı sunuyor:


  Mavi bir leke; BV ya da Trichomonas ihtimaline işaret eder ve bu enfeksiyonlar yalnızca reçeteli ilaçlar tarafından tedavi edilebileceğinden, hastayı bir doktora danışması için yönlendirir. Doktora pozitif test sonucunu bildirmek, yanlış teşhis ihtimalini %40 ila %10 azaltabilir.
  Sarı bir leke; BV ya da Trichomonas ihtimalinin çok düşük olduğunu gösterir ve mantar ve tahriş ilaçları semptomlarınızı iyileştirdiğinde, başka bir tedaviye gerek kalmaz.


  VI-SENSE NASIL ÇALIŞIYOR?
  BV ve Trichomoniasis enfeksiyonları, vajinal salgının pH seviyesinin 4.5 ünitenin üzerine çıkmasına ve vajinal akıntının “sulu” olmasına yol açar. VI-SENSE Test’in içinde Nitrazin sarısı, renkli pH indikatörünü içeren özel bir polimer bulunur. Kullanımdan önce sarı olan polimer, belli bir çizgiyi aşan yüksek pH seviyesi ve düşük tampon kapasitesinin (sulu akıntı) birleşimi sıvılarla temas kurunca; kullanıcı, sarı arka planda mavi-yeşil bir leke gözlemler.
  Rahat bir günlük petten oluşan VI-SENSE Kiti, sonuçların yorumlanması için renk belirlemesini kullanan basit bir sınıflandırma aracı sunuyor. Basitçe günlük peti, herhangi bir günlük peti taktığınız gibi takın. 6 saat sonra (ya da bir akıntı meydana gelir gelmez, fakat 12 saati geçirmeyin) kapalı kurutma ünitesini hazırlayın. İndikatörün kuyruğundan çekerek indikatör şeridini petten ayırın ve indikatör şeridini kurutma ünitesine koyun. 10 dakika sonra sonuçları okuyabilirsiniz:

  Şeritteki mavi bir leke; BV ya da Trichomonas enfeksiyonları ihtimalini öne süren “sulu” bir akıntı ve yüksek pH seviyesine işaret eder ve bu enfeksiyonlar yalnızca reçeteli ilaçlar tarafından tedavi edilebileceğinden, hastayı bir doktora danışması için yönlendirir.
  Sarı bir şerit, akıntının normal asidite parametreleri içerisinde olduğunu gösterir.


  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 13 Ocak 2009
 2. 13 Ocak 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 3. pumpkins

  pumpkins Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.518
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  nerden bulucazki bu kiti,internette araştırdım sadece bilgi veriyo,satışla ilgili hiçbişey yazmıyoo!!
   
 4. 14 Ocak 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 5. nesrin111

  nesrin111 hayat boş boş boş Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.886
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  eczanelerde varmış...eğer ki bulunduğun şehirde yoksa internetten de sipariş verebiliyormuşsun..email adresi var zaten...fitayı da 11 lira..biraz pahalı geldi bana...
   
 6. 14 Ocak 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 7. pumpkins

  pumpkins Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.518
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  sağol canım,aslında eczacı çok yakın bi arkadaşım var ama erkek,ona soramam:eek:
  haftasonu bi kaç eczane dolaşıyım bari,belki bulurum,olmazsa internetten almaya çalışırım
  benimde uzun süredir bitmek bilmeyen bi akıntım var,yapılan kültürler sonucunda hep temiz çıkıyoo ama bana pek normal gelmiyoo:1no2:
   
 8. 2 Mart 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 9. dewpoint

  dewpoint Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Aralık 2008
  Mesajlar:
  11
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Arkadaşlar, bugün tvde reklamı vardı, öyle haberim oldu ve fikre bayıldım..
  Sanırım Derya Baykal'ın programını izlerken gördüm arada..

  Bence fiyat çok makul, 10.90 TL.
  Doktora gitmeye kalksak,
  1. Bölye konularda her doktora gidilmez, insan güvendiği bildiği birini ister.
  2. SSK karnesi, özel sağlık sigortası vs yok ise özel hastane en az 110-130 lira alıyor muayeneye..

  Gebelik testlerinin bile en ucuzu 5 küsur lira..

  Eczanelere çıkmış ürün..Ben ilk dışarı çıktığımda alacağım valla:)

  Sevgiler
   
 10. 3 Mart 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 11. esra1980

  esra1980 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.258
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  slm kızlar bende almak istiyorum bu kit ten bizim burdaki eczanede çalışan kızlara verdim adını araştıracaklar bana haber verecekler ne zaman gelir meçhul tabiii.. alıpta deneyen olursa ve paylaşırsa sevinirim.. herkese geçmiş olsun..
   
 12. 21 Nisan 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 13. nesrin111

  nesrin111 hayat boş boş boş Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.886
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  ya keşke burada da olsa da alsam..alan ve kullanan varmı?
  11 tl pahalı dedim ama doğru çok da pahalı değil..doktora git gel,yol masrafı muane ücreti test ücreti falan filan daha çok
   
 14. 30 Haziran 2009
  Konu Sahibi : nesrin111
 15. canayakxixn

  canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  4.945
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Harika bir buluş bence.Evde yapılan idrar testini duymuştum ama akıntılar için vazgeçilmez bir çözüm olmuş.Zamanla tahlilleri artık kendi kendimize yapacağız.Böyle bir şey gerekiyordu...................