vicdan azabı çekiyorum; 28günlük bebeğime mama vermek zorundayım...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve seyrantepe tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar henüz oğlum 28günlük;ilk günlerde olan göğüs ucu yaram artık akıl almaz şekile döndü. artık ikisininde yarısı yok.kullanmadığım krem gitmediğim dr kalmadı.en sonki halini görünce dr bile dehşete kapıldı.oğlum resmen kan emip kan kusuyor. slikonsuz geçmez dediler aldım ama oğlum istemiyor. sütüm de yetersiz.doymuyo.sürekli açlıktan ağlıyo.1haftada 380gr vermiş. bende dayanamayıp mama aldım. günde bikaç kez emziriyorum gerisini mama veriyorum.bu defada dr mama çk kilo aldırmış sağlıklı değil dedi. vermeyince durmuyo.ama içim hiç rahat değil.20gün acısına katlanıp vrdiğim göğsümü biberona alışıp bırakmasından korkuyorum.artık emmek de istemiyo. elim kolum bağlı. yetmiyo sütüm. sütümü bırakmasın oğlummm... yardım edin bana.

2. 4 Haziran 2009
  3. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok geçmiş olsun bu durum çok kötü ama inanki geçici.Bende o acıyı 2.5 ay çekti şimdi rahatım çok şükür.Kızım 2 kez kan kustu anlamadık hastaneye gittik filim çektiler birsürü sıkıntı sonradan meme ucu alışıyor
    Lansinoh ve Garmastan pomad en iyileriymiş onları kullan silikon meme uclarındanda almışsın bütün markaları dene piyasada birçok çeşitleri var belki birisini alır sonrada iyileşir ınşallah.Birde bu sitede bazıları yapmış ayva çekirdeğini dövüp gül suyuyla bir gün bekletip meme uçlarına sürmekte iyi geliyormuş.Elinden geldikçe emzirmeye çalış 2 ay daha çekersin ama sonradan geçiyor ınşallah seninkisi erken düzelir.Bebeğini güle güle büyüt

4. 4 Haziran 2009
  5. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    canım bebeğinin seni emmeyi bırakmaması için mamayı sakın biberon ile verme. mutlaka kaşıkla ver mamayı seni emmeyi bırakmayacaktır. çok geçmiş olsun. doktorun fazla kilo almış mamadan dediğine göre sana başka bir mama önerdi mi? tavsiyesi ne oldu?

6. 4 Haziran 2009
  7. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    selam yasemin...

Aynı sorun bende de vardı.
    Emziremiyordum sancıdan v e acıdan. Hastanede bana meme başlığı verdiler. Krem sürüyordum başlıkları takıyordum arkasınada ped takıyordum inan 2 günde geçti.
    Burda varmı o başlıklardan bilmiyorum.
    Eğer lazım olursa benimkiler duruyor yollayabilirim sana.Kaynat kullan

böyle bişi???

8. 5 Haziran 2009
  9. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım seni çok iyi anlıyorum tam 3 ay sürdü benim göğüz ucu sıkıntım denemediğim şey kalmadı.göğüs ucu olarakta chicco nun kauçuk meme ucunu tavsiye ediyorum ben kullanmadım tavsiye bana geldiğinde artık gerek kalmamıştı.mama konusuna gelince hiç sıkılma bende günde bir kere verdim sütüm yetmiyodu. bebek aç kalcağına bir kere ver ama diğer zamanlarda ağlayarakta olsa emziriyodum.ben biberonla verdim şükür memeyi bırakmadı hala da dışarı çıktığımda biberonla veriyo annelerim aklım çıkıyo bırakcak diye ama zaten ıykusuzdum okadar mamayı kaşıla veremedim işte verebilirsen kaşıkla ver ama veremezsende korkma.allah şifa versin.o sıkıntı bitti ama allah başka sıkıntı verdi kızımda kalça çıkıklığı çıktı şimdi ona daha çok sıkılıyorum halbuki birgün meme ucum acımadan keyifle emzirebilecemmi diyodum ama şimdi o acı aklıma bile gelmiyo çünkü daha büyük sıkıntı yaşıyorum.allah daha büyük sıkıntılar vermesin onun için mama veriyorum diye sıkma kendini ama tabi bir kere sonra zaten zamanla onuda vermiceksin.allah şifa versin kolaylıklar diliyorum.

10. 5 Haziran 2009
  11. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    offf göğsüm sızladı resmen yine.ahh cnm ben tam 4.5 ay çektim.hemde benim göğsümün ucu artık hiç kalmamıştı.kızımda kan içiyodu resmen.iltahaplanıyodu sürekli ve ben hep acildeydim.ateş yapıyodu sıtma yapıyodu.bilirim acısını yani.ama ben o şekilde emzirdim düşünebiliyomusun.çığlıklar atıp ağlıyodum allahım yeter artık dayanamıyorum diye ama her seferinde ağlıyodum.bigün yine annemlerle otururken kızımı emzirrirken bide baktımki ağzında off iğrenç ama.göğüs ucumdan resmen bi parça daha et koptu..ama mama vermemekte çok direnmiştim.allah yardımcın olsun cnm

12. 5 Haziran 2009
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bir sürü göğüs ucu var kimi kullanışsız kimi ise çok iyi, hepsini dene doğrusunu bul ve rahat et..

14. 6 Haziran 2009
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

gögsün iyileşene kadar sütünü sagabılsen ebnce oglun hem senın sütünden faydalanmıs olur hemde senın acıların diner..birde emzırırken gögsünün kahverengı kısmını bebgının agzına tamamen almasını saglarsan yaraların azalır..bende 2 ay cok sıkıntı cektım kızım 4 kıloya ulastıktan sonra masallah gözükapalı mememı tutmaya başladı hıc acıtmıyor canımı.gecmıs olsun.. brde bepanten kulaln iyi geliyor.benım gögüs uçlarım yarılıp kanıyordu şimdi iyi cok şükür.

16. 6 Haziran 2009
  17. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ben ellerımle saga saga ellerımde derman kalmamıstı ama cok şükür kzıım ılk gunden berı hıc bırakmadı sütümü.pompa kullanamadım cunku pompa yaralarımı daha cok sızlatıyordu.

18. 6 Haziran 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynı sorunu ben de yaşadım sol gogsumde. 2 ay sürdü iyileşmesi. lansinoh, garmastan, bilmem ne.. onlar hafif kalıyor. ben sol gogsumu pompayla sağdım sağı emzirdim. şimdi bakıyorum da sağ gogsum solun iki katı delikafadulden bi ara emzirmeyi bıraktım acısına dayanamıyordum. sonra göğsüm tıkandı. hiç süt akmaz oldu. ben genel cerrahi doktoruna gittim. bana pansuman için ilaç ve antibiyotikli krem verdi.. onları kullandım. ve kesinlikle emzirmeyi bırakmadım inatla. ço şükür sutum geldi sonradan ama malesef diğerine göre daha az. ama emzirdikçe artıyor sakın bırakma. ve bu yaranın tek ilacı emzirmek. emzirdikçe nasır bağlıyo. ve düzeliyo sık dişini emzir kardeşim. Allah yardımcın olsun. çok acı veriyor biliyorum. bi de doğru emzir. memenin ucunu değik iyice bastır kahverengi bolgeyı kapsın. a.s.