vicdan azabı çekiyorum bazen

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve balxixm. tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : balxixm.
  1. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba herkese

böyle bir konu açacağım aklıma gelmezdi ama artık ben çok kötü bir ruh hali içine girdim... bu konun yeri burasıda değil ama...neyse konuyu anlatmak istiyorum...ben iki kez düşük yaptım ve kürtaj olmak zorunda kaldım...ilk kürtaj beni çok etkiledi...sanki hiç birzaman çocuğum olmyacakmış gibi üzüldüm ama kimseye anlatamadım...ikinci düşükten sonra kan pıhtılaşması teşhisi kondu 3. gebeliğimde iğneyle oğlum dünyaya geldi..stresli bir hamilelik geçirdim sayılır bu yüzden...asıl konu oğlum..doğduğundan bu yana problemli..sürekli ağlayan bir bebekti..6 aylık oldu dönmeye başlayınca etrafı karıştırmayada başladı..10 aylıkken yürüdü etrafa tırmanan acayip hareketli bir çocuk olmaya başladı..herzamn iştahsızdı yemek yemeyen uyumayan bir çocuk..hep sabrettim şuanda 18 aylık yaramazlıkları huysuzlukları hırçınlıkları sabrımı taşırdı artık...bugün yaramazlığından bağırdım kızdım neden başka çocuklar gibi değilsin neden herşeyin problem dedim..şuanda 10 kilo ancak..yemek yesende kilo alsana dedim..kendi çocuğumu aşağılamış gibi hissettim sonra çok kötü vicdan azabı çekmeye başladım...1 ay öncesi doktora gittim bazı şikayetlerim vardı sebebini strese bağladı sakinleştirici verdi...artık ne gezmekten ne yemekten hiç birşey yapmaktan zevk almıyorum..bir yere çıkamıyorum oğlumdan korkuyorum huysuzluk yaparsa yine diye...çevremde ne arkdaşım kaldı ne de dostum..eşimlede iyice soğudum öyle söylüyor kendisi...yarın kayınvalideye bırakıcam ama kıyamıyorum kötü hissediyorum kendimi yanımda götürsem yapacakları aklıma geliyor...ben neden böyle oldum ya bu çocuk beni sevmiyormu acaba diyorum bazen saçma sapan bir düşünce ama...dertleşmeye konuşmaya ihtiyacım var sadece

2. 3 Temmuz 2010
  3. balxixm.

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anlaşın yorum yazan kimse olmayacak

4. 3 Temmuz 2010
  5. quince

quince aşkımızın MasaL'ı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tabiki seviyor canım sen onun bitanecik annesisin.. sen o ne yaparsa yapsın ne derse desin koşulsuz olarak onu sevecek ve daha iyi olması için elinden geleni yapacak tek kişisin.çocuklar herşeyi hisseder.sabırlı olmalısın..
    kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum. onun için elinden geleni yapmaya devam etmek zorundasın.
    sen zaten bunları biliyorsun ve yapacaksında. dediğin gibi sadece konuşmaya ihtiyacın var.
    zaman ilerledikçe göreceksin çocuğun daha sakinleşecek ve çok güzel bir anne-oğul ilişkisine sahip olacaksın.

6. 3 Temmuz 2010
  7. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım her çocuk bir değildir ki.benim teyzemin kızına kızı neler yaşattı çocuğun psikolojik sorunları vardı bebeklikten o yaştaki çocuk sürekli antidepresanlar kullandı.çok tuhaf şeyler yapıyordu.eve geleni kovuyordu istediği o an olmayınca ortalığı yıkıyordu.gece babasının yüzüne okla indirmesini mi söyleyim adamın uykuda saçlarını kesmesini mi daha ne manyaklıklar.sabırla o kız o çocukla uğraşrı.şuan 2.sınıfa geçti bayağı düzeldi o huyların çocuğunu bıraktı.lütfen sabır daha kötü durumda olanlar var emin ol.

8. 3 Temmuz 2010
  9. balxixm.

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sabır kalmıyr işte bazen..sersem gibiyim resmen...yarın kayınvalideye bırakacağım diye üzülüyorum sanki çok kötü birşey yapıyomuşum gibi hissediyorum vicdanım el vermiyor bırakmaya

10. 3 Temmuz 2010
  11. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Anlayamadı ben kaynalidenize bi günlüğüne felanmı bırakacaksınız yoksa uzun bi süreliğinemi.

12. 3 Temmuz 2010
  13. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de oğlumu 1 günlüğüne bile olsa bırakınca vicdan azabı çekiyorum. Deli gibi özlüyorum. Çok normal hisler bunlar. Kızgınlıkla söylediklerinizin gerçek hisleriniz olmadığını biliyorsunuz. DErt etmeyin lütfen. Her anne zaman zaman böyle sinir harpleri yaşar.
    Allah size bağışlasın, şanslı bir çocuk bence...Annesi onu çok düşünüyor, onun için endişeleniyor....Ve eminimki çok seviyor.

14. 3 Temmuz 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    siz çocuğunuzu çok sevin ve onun tek dünyası sizsiniz. bunu kabul edin.

o size muhtaç sizi sevmesi değerinizi bilmesi zaman alıcak en benci şey bebeklerdir. ama en tatlı şeyde.

bazen sınırları zorlayacak ama o öyle büyüyecek. başka bir sorununuz var mı?
    kendinizi biraz sorguya çekin ne yaparsanız tekrar mutlu olursunuz. sizi üzen ne?
    neye saihpsiniz? neye sahip olmak isterdiniz? eşinize hala aşık mısınız?
    ... vb. bir çok soru sorun cevabını alın ona göre davranın.

benim iki tane köpüşüm var. ve küçük olan kafasına göre çiş yapıyor eve. beni çıldırtacak... büyük olan onu kıskanıyor koca köpek kucak istiyor gelen çocuklara agrasiflik yapıyor. bir yerleri kemirip bazen apartmanı havlayarak ayağa kaldırmaya çalışıyorlar. yasak olan oda kapılarını açmaya çalışıyorlar açarlarsa da girip pisletip kaçıyorlar.ve her yere kıl tüy döküyolar. ama gözlerinin içine baktığımda asla kıyamıyorum öyle çok seviyrum ki.. onlar yüzünden bir yere gidemiyorum ve kimselerde bana gelemiyor. ama onlar benim dünyam:)
    evlat da muhtemelen bundan çok daha fazlası... siz sadece sıkıntılı zamanlar geçiriyorsunuz. biraz sabır biraz pozitif düşünce...

16. 3 Temmuz 2010
  17. balxixm.

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

birgünlüğüne bırakacağım hatta 4-5 saatliğine ama ne bileyim kötü oluyorum aslında o zaman nefes alıp kendimede geliyorum biraz azıcık kafamı dinleme fırsatı buluyorum bi taraftanda ben iyiyken oğlumun beni özlediğini düşünüyorum üzülüyorum

18. 3 Temmuz 2010
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Bırakın kayınvalidenize nefes alın birazcık. Mola verin.

4-5 saat bile olsa bu size çok iyi gelecektir. hatta daha da verimli olursunuz oğlunuzla

Oğluşun seni sevmezmi annesiolumunekankayizsmile