Vicdan azabı çekiyorum.Sizce ne yapmalıyım?Lütfen akıl verin!!!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Hebe tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Hebe
  1. Hebe

Hebe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yaklaşık 1 sene önce iki arkadaşımı tanıştırdım.İkisininde bi ilişkisi yoktu.Birbirlerine yakıştırarak tanışmalarını istedim.sonra tanıştılar ve büyük bi aşk yaşamaya başladılar.Bende çok mutlu oldum tabi.Fakat 6 ay kadar önce arkadaşım sevgilisinden yani bu benim diğer arkadaşım oluyor ayrıldı.Hemde saçma bi sebep yüzünden.Herneyse...Arkadaşım halen çok üzülüyor,deli gibi bekliyor.Karşısına iyi kısmetler çıkıyor fakat kimseyle olamıyor.Bende pişman oluyorum üzülüyorum.Arada da kalıyorum.İkiside arakdaşım sonuçta.Biri hakkında diğerine asla bahsetmiyorum.Hatta görüşmelerimi bile azalttım.Zaten terkedilen arkadaşım çok mutsuz diğeri değil.Sorun da bu.Diğer arkadaşım ailesinin istediği biriyle nişanlanmak üzere.Fakat diğer arkadaşım hala onu bekliyor,her gece ağlıyor dualar ediyor.Bense bişey diyemiyorum.Vicdan azabı çekiyorum anlatamam.Sizce arkadaşıma diğer arkadaşımın yani eski sevgilisinin nişanlanmak olduğunu söylemeli miyim?Belki söylersem en azından beklemez diyorum.Fakat ya söyleyince daha kötü olursa ve ben laf taşımış gibi olursam diyorum.Ne olur akıl verin ne deyim söyleyim mi?

2. 19 Mayıs 2009
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.071
    Ödül Puanları:
    488

Bence söyle. Boşa beklemesin.
    Kendi yolunu cizsin oda...

4. 19 Mayıs 2009
  5. Hebe

Hebe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Nasıl söyleyeceğim ama zaten uzun zamandır pek görüşmüyoruz bile araya mesafe koydum.Nadir görüşüyoruz.Şimdi söylersem ya kız iyice depresyona girerse?ama böylede bekliyor.

6. 19 Mayıs 2009
  7. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Neden vicdan azabı çekiyorsun ki..Sen onları tanıştırmışsın o yada bu nedenden dolayı ilişkileri bitmiş..Yürütememişler ilişkilerini..

Ve hayatlarını sürdürmeye devam etmişler en azından biri..

Söyleyip söylememekte iç sesine kulak ver ama bundan dolayı vicdan azabı çekmek zorunda değilsin.. :1no2:

8. 19 Mayıs 2009
  9. Hebe

Hebe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vicdan azabı çekiyorum çünkü biliyorum ve kız arkadaşıma gerçekleri söyleyemiyorum.Kaç defa acile yattı kız.Belkide ahını alıyorum.Tesadüf mü bilmem ama benimde bazı işlerim ters gitmeye başladı sankisenağlama

10. 19 Mayıs 2009
  11. Hebe

Hebe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Siz olsaydınız söyler miydiniz?Oooof of...

12. 19 Mayıs 2009
  13. newlife

newlife Guest

Ya bunda bu kadar vicdan azabı çekicek,ah alıcak,ters giden şeyleri buna bağlıycak bişey yokki..nasıl bi mantıkla düşündün bunları hayret doğrusu..ben olsam söylerdim tabi..boş boş ümitlenmesin..nişanlıyo o,sende artık kendine gel,dünyanın sonu değil,daha hayatın başındayız,silkelen derdim,olur biterdi..

14. 19 Mayıs 2009
  15. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    bence çek arkadaşını konuş nişanlanacağını söyle, oda yolunu çizsin. ama vicdan azabı çekmene gerek yok. sen sadece tanıştırmışsın.

16. 19 Mayıs 2009
  17. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.071
    Ödül Puanları:
    488

arama isterse yüzyıllar girsin yinede söylerdim.
    Alırdımkarşıma.
    Söylücekelrime inanmaya bilirsin. Bende duydugum anda sana söylemekten korktugumdan dahada kendini bırakmandan korkutugumdan senle iletişimimi kestim derdim.
    Ve konuyu uygun bir dille söylerdim...
    Sen birini beklesen ve o gelmicek olsa. Bunu bilen arkadaşın sana söylemese ne hissederdin:nazar: Birde böyle düşün

18. 19 Mayıs 2009
  19. Hebe

Hebe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kız ayılır bayılır ama duyunca...Acaba söylemesem mi.Nasıl olsa zamanla unutmaz mı?