Vicky, Cristina, Barcelona (Barcelona, Barcelona)

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve suayaz tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : suayaz
  1. suayaz

suayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Vicky (Rebecca Hall) evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadındır. Cristina (Scarlett Johansson) ise cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu bir kadındır. Kaderleri kesişen üç insan arasında doğan aşk ilişkisi kaotik sonuçlar doğuracaktır. Vicky Cristina Barcelona, öyküsünün geçtiği kent olmaksızın düşünülemeyecek bir film olarak karşımıza çıkıyor.
    (alıntı)

2. 13 Ocak 2009
  3. suayaz

suayaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Woody Allen'dan kadın - erkek ilişkileri (hatta kadın-kadın ilişkileri) üzerine harika bir film daha.Şeniz şiddetle tavsiye ediyorum kızlar. Barcelona'da olasım geldi.( keşke bizim güzel ülkemiz de böyle filmlere mekan olsa da tanıtımını yapabilsek.)
    Ayrıca Bardem'de pek bi yakışıklıydı. No country for old men'den sonra bi iyi gitti ki. anamm bu adam bu kadder yağuşuklu muymuş? dedim. :jeyyar: eh akdenizli ne de olsa.

4. 16 Ocak 2009
  5. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dekor seçimi olarak barcelona'nın göz kamaştırdığı, oyuncuların özellikle penelope'un harika performans sergilediği, güzel gibi film. doğru bildiğini, tabularını, aşklarını ve ilişkilerini rahatsız etmeden sorgulatan, komik ve zeki diyalogları bolca barındıran film. bohem ile prototip arasında iki uç erkek modeli üzerinde dururken, kadınların ise herbiri esrarengiz ve renkliydi. Maria Elena(Penelope Cruz) arızalı eski eş rolünde ,Juan Antonio (Javier Bardem) bohem bir ressam,Vicky ve Cristina ise iki arkadaş,Vicky(Rebeca Hall) mantığın ,Cristina(Scarlett Johanson) ise spontane yaşamın örneği,görülmesi gereken bir film.

6. 26 Ocak 2009
  7. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    Woody Allen severler filmden uzak dursun ya da "Bu bir Woody Allen filmi" diye düşünmeden gitsin.. Büyük bir hayal kırıklığı bu açıdan..

Javier Bardem sevenler gidebilir.. yerimseniben

Ne oyunculuk, ne senaryo ne de kamera açısından söyleyebileceğim iyi bir şey yok ne yazık ki..

Araya serpiştirilmiş bir kaç Barcelona manzarası, bir kaç müzik olmasa filmin hali ne olurdu bilemem..

8. 26 Ocak 2009
  9. nadideiris

nadideiris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bugüne kadar izlediğim en iğrenç filmlerden bir tanesi sinemaya gidip boşa para vermiş olmadım iyiki çünkü internette izledim hiç tavsiye etmem!

10. 26 Ocak 2009
  11. manolya40

manolya40 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben iç beğenmedim saçmasapan bi film verdiğimiz paraya yazık oldu valla Çok üzgünüm çoook

12. 19 Nisan 2009
  13. chantyclarie

chantyclarie Guest

ne iğrenç saçma bi filmdi yaa
    hala zamanıma acıyorum

14. 18 Temmuz 2009
  15. scarlettsebnem

scarlettsebnem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    harika bi filmdi kesinlikle bugüne kadar 1 2 filmi dışında bütün woody allen filmlerini izlemiş biri olarak yine bayıldım filme..oyuncu kadrosuda iyiydi ama woody usta yine kadın-erkek olayını çözdüğünü ispat ediyor her filminde...