vitamin kullanımı (devit-3)

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorumuz bebeğime 15 günlük olunca kullanmamız için devit 3 verdi. Kullanan var mı? Ben sütümü sağıp biberonla veriyorum bebeğime. İçine karıştırabilir miyim?

2. 3 Şubat 2010
  3. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bütün bebekler kullanıyor bunu sanırım. Ağzına damlatarak veriyorum ben. Ağzını açmamakta inat ederse çay kaşığıyla. Sütle karışırsa faydası azalır mı bilemem.

4. 3 Şubat 2010
  5. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sağlık ocakları veriyor deviti ama bizim doktor multiitabs verdi.. genelde yeni bebeklere doktorlar bunu öneriyor.. kızım 6 aylık hala kullanıyoruz.. farklı vitamin kullanan arkadaslarım da var..

6. 3 Şubat 2010
  7. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Biz 6 günlükken acd3 kullanmaya başladık doktorumuzun önerisiyle.3. aydan sonra sağlık ocağının verdiği monovit kullanıyoruz.

8. 4 Şubat 2010
  9. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım onu kullanmayan yok o çok önemli yaşına kadar hergün vericeksin mutlaka hem kemik gelişimi hemde bıngıldağının kapanması için onu kullanmalısın sağlıkla büyüsün bebeğin inş.

10. 4 Şubat 2010
  11. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca yanlış anlaşılma oluyor sanırım arkadşların bahsettiği kan damlası d3 değil yani senin bahsettiğin değil kan damlasına 4.ayda başlıcaksın multitabs dediklerinin içinde hepsi mevcut

12. 4 Şubat 2010
  13. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim hepinize... henüz çok tecrübesizim bebek bakımı konusunda. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

14. 4 Şubat 2010
  15. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim devit3 hergün hiç aksatmadan agzina damlat..mutlaka verilmesi gereken bir vitamin bende kullandim 7.ayına kadar..kemik gelişimi ve bıngıldak için çok öenmli..zaten böyle böyle tecrübe edineceksin canim.annelik öyle bir duyguki sanki 40 yıl anaymişsin gibi herşeyiyle ilgelenebiliyorsun bebeginin..ben birde tek başıma büyüttüm ufacık 48 cm cüceyi:)şimdiallah bağşlasin 14 aylık oldu..seninde bebegini allah bağişlasin canim güle güle büyüt.

16. 18 Mart 2014
  17. Legande

Legande Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    48
    15 haftalık ikizlere hamileyim, doktorum çok gerek görmesede sağlık ocakları çok önem veriyor bugün kullanmaya başladım devit3, bebekler doğana kadar ben, doğduklarında yaşlarına kadar bebeklere verilecek. Proteinlerle yakın zamanda kullanmayın, bebeklere de sütle vermeyin, damlayı susuz kullanın ki etkisi azalmasın, proteinle yani süt ile kullanırsanız etkisi tamamen yok olur.

zuhal turan bunu beğendi.
  18. 17 Haziran 2014
  19. zuhal turan

zuhal turan Rabbena lekel hamd Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba Allah kucağına almayı nasip etsin bebeklerin ben de 19 haftalık gebeyim i doktor bana da başladı bir ay önce bu vitamini 2 hafta sonrasına randevum var ama ara vermek gereklimiydi hatırlamıyorum siz ara verdinizmi hiç bu vitamini kullanırken yoksa devamlı mı kullandınız