Vitiligo Tedavisi

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve koalayim tarafından 6 Nisan 2007 başlatılmıştır.

6 Nisan 2007
    Konu Sahibi : koalayim
  1. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar vitiligo tedavisi ile ilgili bilgisi olan varsa yardım olabilirseniz çok sevinirim...

2. 6 Nisan 2007
  3. bayer

bayer Guest

benim annemde de var.Kremleri var ama çok etkili olduğunu söyleyemem.Özellikle yaz aylarında deri güneşle çok temas etmemeli yoksa deri daha hızlı beyazlıyor.Vitiligo bildiğim kadarıyla deriye renk veren pigmentlerin kaybolmasıymış ama tabiki konuyu uzmanlarına sormak daha mantıklı.Bence cilt uzmanına görünmen senin için daha iyi olacaktır. SEVGİLERİMLE GEÇMİŞ OLSUN

4. 6 Nisan 2007
  5. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sağol cnm size de çok geççmiş olsun
    benim eşimde var cildiyeye gittik stess yapma dedi gönderdi. Zaten tam tedavisi yokmuş galiba

6. 6 Nisan 2007
  7. _Satenay_x

_Satenay_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Annemde De Senelerdir Var Ama çaresini Bulamadik...
    Tedavisi Yöntemini Bilen Varsa Takip Ediyorum...

8. 6 Nisan 2007
  9. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğlumda var vitiligo.Götürmediğim yer kalmadı,oğlumda akdeniz anemisi var.Ege üniversitesinde vitiligonun kan hastalığı olan kişilerde yaygın olduğunu söylediler.Bir yakınımın iş arkadaşı İstanbul'da bir eczanede ilaç yapıldığını kendisinin orda tedavi olduğunu söylemiş.Yakınım gerçekten de beyazlıkların kapandığını doğruladı.Hemde bu kişiler sağlıkçı.Adresini aldık ve aradık benim oğlumun gözkapaklarında olduğu için yazı beklememiz gerekiyor.Kol bacak beden gibi bölgede olan vitiligoya,ilaç sürülüp streçfilme sarılarak florasan ışığı altında tedavi uygulanıyor.Yazın oğlumu götürmeyi düşünüyorum.Gitmedende kargoyla gönderebileceklerini söylediler yine de yüzyüze görüşmek istiyorum.istanbul'da olanlar görüşüp bizimle paylaşabilirler.Fiyatı da çok uygundu .Şuan adres yanımda yok,en kısa zamanda bildiririm.Şansınızı deneyin derim tercih sizin.

10. 6 Nisan 2007
  11. Emez

Emez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

wishne merhaba

bu tür ilaçları kullanmadan önce mutlaka yukarıda önerdiğim siteye üye olun. oradaki vitiligolu arkadaşlar, nerden neler kullandıklarını , etkilerini herşeyi paylaşıyorlar.

12. 6 Nisan 2007
  13. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, önerdiğin siteye göz atıcam muhakkak.Oğlum 19 yaşında. 3 yaşında ortaya çıktı vitiligo ne Almanya neAmerika kalmadı heryere raporlarını gönderdim herşeyi denedim son bi şans bunu denemek istiyorum.Bu yüzden İstanbul' a gidip yüzyüze konuşup araştırmak istiyorum.

14. 6 Nisan 2007
  15. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun arkadaşlar
    umarım bir an önce net bir çare bulabiliriz bu derdimize

16. 24 Ocak 2008
  17. perwin

perwin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben yaklaşık 6 aydır vitiligo hastasıyım şu anda tedavi görüyorum ilerleme war yani o bölgede renklenmeler başladı vitix diye bir jel kullanıyorum yanlız bu hastalıkta stres kesinlikle yasak bu arada çok geçmiş olsun

18. 24 Ocak 2008
  19. nila16

nila16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 6 yaşında ki yeğenimdede oldu vitiligo.allahtan ablam erken farkedip götürdü dr a.onada vitix jel verdiler allaha bin şükür iyi geldi.nerdeyse tamamen geçmiş durumda.çok can sıkıcı bir hastalık allah sizlerede allah şifa versin.