voiding yaptıran var mı?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve munise19 tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : munise19
  1. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anneler (voiding) sondalı film yaptıran varmı? kızıma idrar yollarındaki enfeksiyonun nereden kaynaklandığını bulmak için sondalı voiding yapacaklar. mesaneden içeri girip kamerayla bakacaklarmış. yaptıran varsa lütfen yazsın. bebişimin canı yanacak mı? ne yapmamız gerekiyor. lütfen yaşadıklarımızı paylaşalım. çok endişeliyim. senağlama

2. 10 Kasım 2008
  3. pupon

pupon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle geçmiş olsun canım aynı şeyleri bende yaşıyorum şu an koruyucu kullanıyoruz voiding bitince çekilecek.nası endişeliyim nasıl olacak ne olacak... daha önce bunu yaşayan anneler bize yazsın en azından bilgili olmak adına malesef dr larara göre önemsiz birşey ama ben çok endişeleniyorum...

4. 10 Kasım 2008
  5. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende koruyucu antibiyotik kullanıyorum.25 inde voiding yapılacak.bende çok korkuyorum. cuma günü dsma (nükleer tıp) röntgeni çekildi. radyasyona maruz kaldı yavrum.ama çacuk atlattı.enfeksiyon iğnelere rağmen hiç azalmadığı aksine arttığı için böbreklere kadar gitmişmi, böbreklere zarar vermiş mi diye dsma yapıldı. çarşamba da usg röntgen yapıldı böbrekleri düzgün çalışıyormu mesane ve idrar yollarında büyüme ve yapısal bozukluk varmı diye bakıldı.işte son olarak voiding kaldı. kan ve idrar tahlilleri nasıl çıktı bilmiyorum.inşallah sorun yoktur.bu koruyucu antibiyotiği kullanalı kızımın bezi çok kokmaya başladı gene. çişi sapsarı ve kaygan sanki sıvı yağı içmiş gibi. yapış yapış idrarı.sanırım iltihap döküyor yine. antibiyotik döktürüyor büyük ihtimalle.senin bebişte bu durum oluyormu sende koruyucu kullanıyorsun.hangi antibiyotiği kullanıyorsun yazarsan sevinirim.ben amoksina kullanıyorum.

6. 22 Kasım 2008
  7. elifcinar

elifcinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim oğlum voidinge girdi çok basitti hiç ağlamadı.ağlayan çocuklarda vardı ama korkmayın bende çok korkmuştum sizi anlıyorum

8. 3 Aralık 2008
  9. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar benimkiler de sintigrafi cekildiler cuma günü bi daha cekilecek.biz alfoxsil kullanıyoruz 7 aylık benimkiler.voiding daha yapılmadı ama canları yanmıyormus sanırım.ben de andişeliyim böbrekleri konusunda ne olacak bilmiyorum enfeksiyon gecmiyor bi türlü benimkiler ikiz ve ikisinde de böbrek kanallarında genişleme var.allah korusun bebeklerimizi minicik yavrularımızı

10. 11 Aralık 2008
  11. aysegul1530

aysegul1530 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    papatya geçmiş olsun hiç endişelenme sen ankaradasın sana tavsiyem hacettepede baktır.benim oğlumun ilk voiding bir özel hastanede çekildi ve sonda takamadılar.sonra takıldı ve oğlumda vur tespit edildi.grade 4.hacettepede bir prof götürdüm adınıda vereyim mehmet emin şenocak.sonra ameliyat oldu ve tekrar voiding çekildi ve oğlum hissetmedi bile.tavsiyem voiding öncesi antibiyotik kullanmanız ve bir hafta öncesinde idrar kültürü baktırmanız.kültür baktırmadan asla ve asla voiding yaptırmayın.çünkü enfeksiyon varsa yukarıya böbreklere kadar taşır.birde iki kişi gidin.hacettepede baktırmanı tavsiye ederim.ameliyat sonrası oğlumun hastalığı geçti ama neler çektik 2hafta hastanede kaldık ve oğlumun 4dreni ve sondası vardı bunları yaşadığında 15aylıktı.inan bana bu çekilenlerin yanında voiding lafı bile olmaz.5yaşına kadarda her yıl çekilecek.tek tesellimiz erken teşhis ve böbreklerde problem yok

12. 13 Aralık 2008
  13. elifcinar

elifcinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm senin oğlun neden ameliyat oldu benim oğlumunda böbreklerinde genişleme var oda şubatta ameliyat olacak bizde hacettepede serdar tekgül diye bi dr.a gidiyoruz lütfen bize deneyimlerini anlat çok korkuyorum bu arada oğlum 4 aylık ameliyat sırasında ne gibi zorluklar çektiniz

14. 13 Aralık 2008
  15. aysegul1530

aysegul1530 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım geçmiş olsun ama sizi zor bir süreç bekliyor buna hazırlıklı ol ama moralini bozma bebeğinin sana ve sütüne ihtiyacı var.bizim doktorumuz mehmet emin şenocak ve çok iyi bir cerrah.birinci sıkıntımız özel oda bulmak ve sonuç itibariyle bulduk ama zor oldu.tanıdık devreye soktuk.bulamasaydık oğlum iki hafta tek kalacaktı ve yatağa bağlı olarak.çünkü hemşire sayısı yetersiz.sende ayarlayabilirsen ayarla yanına vermezler ama ona süt sağıp götürürsün.sen biraz daha şanslısın bebeğin hiçbirşeyin farkına varmayacak ve iyileşecek doktoru tanımıyorum araştırarak gitmişsinizdir herhalde.içinde şüphe varsa bizim dokt.götürebilirsin.herşeyden önemli olan doktor çünkü.ameliyat uzun sürüyor 2,5saat.oğluna dua etoğlumda idrar geri böbreğe kaçıyordu.vur grade 4(reflü)

16. 10 Şubat 2009
  17. limon1977

limon1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oğlum 11 aylık, 4 aylıkken tekrarlayan iye sonucu tetkikler başlatıldı. voiding çekildi iki böbrekte grade 3 ve 4 vur teşhisi konuldu. Sonra dmsa çekildi. Böbreklerinde sorun olmadığı söylendi.
    O tarihten beri aylık tahlil ve kültür yaptırıyoruz 5 aydır temizdi bu ay üreme çıktı. Koruyucu olarak largopen kullanıyoruz.
    Arkadaşlar size sormak istediğim bazı şeyler var bize dr 5 yaşından sonra ameliyat dedi neden siz erken ameliyat yaptırıyorsunuz. Erken ameliyat olması daha sağlıklımı. Birde ben ilk tetkiklerinin yapıldığı hastaneye her ay götürmüyorum kendi çocuk dr umuza yaptırıyorum aylık tahlillerini. Bir hastanede dr voiding i 3 yaşına kadar yaptırma sadece 6 ayda bir dmsa yaptır demişti. diğer hastanede 6 ayda bir voiding çekilecek dedi. Sizler bu tedavi sürecinde ne zaman neleri yaptırdınız bilgi verirseniz sevinirim
    teşekkürler

18. 11 Kasım 2009
  19. ccrs

ccrs Guest

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN. İNŞAALLAH BÖBREKLERİNE MESANEDEN KAÇAK YOKTUR. KORKMANIZA GEREK YOK. DAHA BİZDE KIZIMIZA (10 YAŞINDA) BUGÜN YAPTIRDIK. İLK VOİDİNG İSE 8 AYLIK İKEN YAPTIRILDI. AZ BİR ŞEY CANLARI YANIYOR. AMA ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GEREKLİ. zemuszemus