Vücudum; transfer edilen embriyoya direnç gösteriyor olabilir mi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ses_82 tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ses_82
  1. ses_82

ses_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Hocam merhabalar, hiç aşılama denemeden 4 kez tüp bebek tedavisi gördüm. 3. Denememde 5. güne giden blaskositim vardı. Sağlıklı çözülemediği için transfer yapılmadı. Son dönememde mini tüpbebek tedavisi gördüm. Kısa protokolle serephone adlı ilaçla yumurtalıklarım uyarıldı. Sol yumurtaliğim endometriozis sebebiyle yumurta üretmemesine rağmen 3 yumurta toplandı. 2 si döllendi donduruldu. Diğer ay rahim transfere hazirlandi. 2 embriyo transfer edildi gebelik sağlanamadı. Tutunama sebebi nedir sizce? Vücudumun hastalıklara karşı çok dirençli bir durumu var. Transfer edilen embriyoyu yabancı bir madde olarak algılıyor olabilir mi? Bununla ilgili bir test var mı? Fsh adetimin 3. gunü 10.8 çıktı. Artık yumurta rezervlerimin azaldığının farkındayım. Yaşımın 28 olmasına rağmen. Oluşan yumurtalar kalitesiz, o sebeple tutunma olmuyor diyebilir miyiz? O şekilde olsaydı toplanan her 19-20 mm üzerindeki yumurtamın hepsi hemen hemen döllendi. O zaman döllenir miydi? Sizce yumurta donasyonu gerektiren bir durum var mı? Tutunama sebebi ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
    1- hsg filmim çekildi tüpler açık sorun yok. Sadece endoya bağlı yapisiklik olabilir dendi.
    2- kromozom testim hastanenizde yapıldı. Sorun yok
    histeroskopi yaptırmak istiyorum oda temiz çıkarsa sorunun nerde olabildiğini bulabilirmiyiz ?
    Yardımınıza ihtiyacım var
    syg

2. 16 Aralık 2010
    Konu Sahibi : ses_82
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Gecmiş olsun.Bence ümitsizlige kapılmayınız.sizi görmek ve ona göre yorum yapmak lazım.Sevgiler