vücut ısısıyla yumurtlama takibi yapanlar?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve akkoç8480 tarafından 26 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Şubat 2008
    Konu Sahibi : akkoç8480
  1. akkoç8480

akkoç8480 Guest

ben vücut ısısıyla yumurlama takibi yapmaya kara verdim ne kadar sürede anlıyorsunuz yumurtlama zamanlarını yani kaç ay bu takibi yaptıktan sonra bir fikir sahibi oluyorsunuz?birde sürekli yapmak gerekiyormu bu takibi ?bu yolla hamile kalan var mı acaba arnızda benim anladığım kadarıyla bu yöntem takvim yöntemine göre biraz daha somut.

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mart 2008
  2. 26 Şubat 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Cnm Ben Bi Kac Aydir Isi Takibiyle Yumutlama Gunumu Tesbit Etmeye Calisiyorum. Oncelikle Eczaneden Bi Dijital Derece Al .( Bu Daha Guvenilir)her Sabah (sabah 7 Ile 8 Arasi) Yatagindan Cikmadan Isini Olc Ve Bi Kagida Not Al. Yumurtlama Oldugu Gun Isin Biraz Duser Ve Ertesi Gun Cok Yukselir Bir Derece Kadar Artar. Mesela Benim 36.5 Gibi. Yumurtlama Olduktan Sonraki Gun 37 Yi Buluyo. Anliyosunki Yumurtlama Olmus.
    Bu Yontemi Bi Kac Ay Yaptiginda Yumurtlama Gununu Gelemeden Analayabilirsin.( Tabi Adet Dongun Duzenliyse ). Genelde Yumurtlama Adetinin Ilk Gununden 14 Gun Once Gerceklesiyo.
    Tabi Herseyden Oncesi Allahin Takdir Etmesi Gerekiyo Cnm. Inşallah Hamiş Kalirsinn:))

4. 26 Şubat 2008
  5. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    48
    Canim en temizi 10 milyona kiy ve git bir ovulasyon kiti al. Kesin sonucjeyyar

Daha yeni karar verdik bebek icin. Ben hic zaman kaybetmemek icin gittim bir ovulasyon kiti aldim. Benim SAT im 9 uydu ve benim dongum yaklasik 30 gun suruyor. 30-14=16. gun yani ayin 24 u benim yumurtlama gunumdu ama emin olamiyordum. O yuzden bu ovulasyon kitiyle kesin sonuc ortaya cikti. Ayrica SAT imden itibaren atesimide olctum. Normalde atesim 97.3 ila 97.5 F. arasi idi ama yumurtlama gunumde 97.9 oldu ve bu artista beni tatmin etmedi acikcasi cunku adet sonrasi atesimin 98.1 olduguda olmustu. Ama ayni gun icinde tekrar olctum bi ara atesim tam 98.9 a cikmisti, herhalde yumurtlama oldu ondan. Bence sen kesin sonuc almak istiyorsan git bi kit al.a.s.

6. 26 Şubat 2008
  7. Menzil Gxuxlxux

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    48
    Canim en temizi 10 milyona kiy ve git bir ovulasyon kiti al. Kesin sonucjeyyar

Daha yeni karar verdik bebek icin. Ben hic zaman kaybetmemek icin gittim bir ovulasyon kiti aldim. Benim SAT im 9 uydu ve benim dongum yaklasik 30 gun suruyor. 30-14=16. gun yani ayin 24 u benim yumurtlama gunumdu ama emin olamiyordum. O yuzden bu ovulasyon kitiyle kesin sonuc ortaya cikti. Ayrica SAT imden itibaren atesimide olctum. Normalde atesim 97.3 ila 97.5 F. arasi idi ama yumurtlama gunumde 97.9 oldu ve bu artista beni tatmin etmedi acikcasi cunku adet sonrasi atesimin 98.1 olduguda olmustu. Ama ayni gun icinde tekrar olctum bi ara atesim tam 98.9 a cikmisti, herhalde yumurtlama oldu ondan. Bence sen kesin sonuc almak istiyorsan git bi kit al.a.s.

8. 27 Şubat 2008
  9. ezgivesuayip

ezgivesuayip Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben bu ay ısı takibi yaptım ve hamileyim her sabah yataktan klkmadan ölçtüm ateşimi ve unutmamak için not ettim yumurtlamanın olduğu günü belirlemek için sabahki ateşi önemli 37 derece herkes için geçerli değil mesela benim ortalama vücut ısım 36,1 idi yumurtlamnın olduğu gün ise 36,9oldu ve sonra hiç düşmedi eğer ateşinde 0,5-1 dderecelik bir yükselme olmadıysa yumurtlama yok demektir bi de ilişki için yumurtlama gününün bir önceki günü en doğru zaman yani bu ay ateşin adetin 14. gün yükseldiyse bir dahaki ay 13. gün uygun zaman hadi hayırlısı

10. 27 Şubat 2008
  11. lifeisgood

lifeisgood Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, benim okuduğuma göre de bazı kişilerde yumurtlama olsa da ısı artışı olmayabiliyormuş. Bence de o yüzden ovulasyon kiti mantıklı.

12. 27 Şubat 2008
  13. akkoç8480

akkoç8480 Guest

ben burda sordum ovülasyon kitini ama 10 milyon değil 300 milyon dediler çok güvenilir ve elektronikmiş o yüzden bu kadar pahalıymış 10 milyona yok buralarda sen türkiyede değilsin sanırım nerden aldın diye sorsam saçmalamış olurum bu yüzden ateş takibini bu nedenle yapıyorum

14. 27 Şubat 2008
  15. Menzil Gxuxlxux

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    48
    Evet ben Turkiyede degilim. Burda 8 ila 10 dolar arasi. Bende ona gore hesaplayip soledim sana. Heralde Turkiyedede o kadardir diye. Ama bu kadar ucurum bi fiyat farki olmasi sasirtici. Senin dedigin elektonikmis. Benimki ayni bu eczanelerden alinan gebelik testleri gibi. Onlar gibi 7 tanesi var pakette. Hergun bir tanesini sabah idrari ile kullaniyorsun. Bence sen bi arastir. Muhakkak olmali bundan da. Elektronik dedigina gore bu bayagi afilli birsey.:uhm:

16. 27 Şubat 2008
  17. meldek

meldek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende 4aydır korunmuyordum son adetim bittikten sonra ısı takıbine başladım, 35,3 35,7 arası değişti, tahmini 1 hafta sonra ateşim 36,5 çıktı ve ogün ilişkiye girdik , şuan hamileyim , kesinlikle ısı takıbinin faydası var,takvim yöntemi çok sağlıklı değil bazen erkenn yumurtlama gerçekleşe biliyor mesela ben hesapladığım tarihten erken yumurtladım

18. 27 Şubat 2008
  19. akkoç8480

akkoç8480 Guest

peki bu gebelik takibe başladığın ilk ayda mı gerçekleşti yani yumurtlaman hakkında fikir sahibi olman ne kadar sürdü birde ısı yükseldiğinde mi yükselmeye başladığındamı ilişkiye girdin ısı yönteminde tam olarak ilişki zamnı ne zaman

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.