vucut sisligi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozturyu tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

4 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ozturyu
  1. ozturyu

ozturyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aman kizlar dikkatli olalim....

"Ayak bileklerinde şişmeler normal gebelik bulguları olarak kabul edilir. Ancak elde ve yüzde şişme, şiddetli başağrısı, sinek uçuşması, şimşek çakması, şişmelerin 2-3 gün gibi bir süre içinde aniden artması, karın ağrısı, bulantı-kusma, kendinizi hasta hissetme gibi durumlarda preeklampsi (gebelik zehirlenmesi) söz konusu olabileceğinden doktorunuza başvurmalısınız.
    Tansiyon yükselmesi, idrarda protein ve vücutta şişmeyle seyreden bu hastalık ciddi bir durumdur. "

2. 5 Şubat 2008
  3. Emine54

Emine54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özturyu verdiğin bilgiler için teşekkürler...benimde ellerim şişti normal olduğunu biliyordum

4. 5 Şubat 2008
  5. ozturyu

ozturyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    onemli degil canim, benim ilgimi cekdi hepimizin basina gelen bisey olunca sizlerle paylasmak istedim

6. 5 Şubat 2008
  7. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    özturyu güzel bilgi vermişsin bu belirtilere birde hipertansiyon yani yüksek tansiyonda eklenirse preeklampsi denir ayrıca preeklampsi şikayetlerine titreme tarzı nöbetlerde eklenirse bunada eklampsi denir. gebelikte çok önemlidir. bu şikayetler görünürse hemen bir hekime başvurunuz.

8. 5 Şubat 2008
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ooo nısan annelerı cok şanlı her konuda bılgılı olacak..

saolun kızlar

10. 5 Şubat 2008
  11. ozturyu

ozturyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    prm.oznur sen hemsiresin sanirim. ya bize yalanci sancilar hakkinda bilgi verirmisin. bana dun aniden bicak saplandi gibi biey oldu cok korktum aman dedim daha beebgim cok kucuk dogurmuyum diye. sence bu neyin belirtisi

12. 5 Şubat 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    özturyu 7 aydan sonra yalancı agrılarımızın olması çok normal benimde çook oluyo günde 2 defa falan oluyo kesinlikle normal çünkü artık bebeklerimiz hızla büyüyor ve bunula birrlikte rahimde büyüyor ve hem kaburgalara falan bası yaptıgı için sancılar olabiliyor eşimde sağlıkçı ve 7. aydan sonra sancılar yüzünden gebeler korkup acile geliyor diyor sancı olması normal ama sancılarınız artarsa sıklaşırsa muhakkak bi sağlık kuruluşuna gidin ihmal etmeyin ve aklınıza takılan soruları kadın dogumcunuza danışın sorun içiniz rahat olsunki mutlu bir hamilelik gecirin. bebeginizde doğunca mutlu olsun. :teytey: a.s.

14. 6 Şubat 2008
  15. Emine54

Emine54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    prm öznurverdiğin bilgiler için sağol...benim ellerimde şişlik var daha önce yazmıştım.bugün komşum yüzümün de şiş olduğunu söyledi...bunun hakkında bilgi verimisin.bu arada benim bu ikinci çocuğum diğerindede son aylarımda şişmiştim

16. 7 Şubat 2008
  17. iklimbuse

iklimbuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :asigim:tabiri caizse mayalı hamur gibi oldum. çok şiştim şekerimde yüksek çıkmıştı alınan fazla kilolarımın sebebi buymuş dr söyledi.bir ikincisi sabah yataktan kalkarken bacaklarıma kraplar giriyor artık bazan gün boyu açılmaıyor bacaklarım tutuklu geziyorum resmen.üfffff çok zoruma gitti bu hamileliğim hayırlısıyla bir kurtulsaydık .:KK46:

18. 7 Şubat 2008
  19. mxuxnevveraydxixn

mxuxnevveraydxixn SeNsİzLiKtEn TüKeNdİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim Sadece Ellerimde Akşamlari şişme Oluyo ...ilkinde Hiç şişme Falan Olmamişti .. Ikinciler Fena Oluyo Sanirim