Watsons kozmetikden alışveriş etmeden önce düşünün...

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve esyn tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : esyn
  1. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Geçenlerde kozmetik ürünler satan Watsons'un İstanbul/Capitol şubesinden 7.50 ytl'ye Otacı Bitki şampuanı aldım, aynı gün eşim de başka bir yerden aynı şampuanı 3.90 ytl'ye almış, % 100'e yakın fiyat farkını görünce iade etmek üzere bir hafta sonra satış fişiyle birlikte adı geçen dükkana gittim, kasadaki bayana yanlış aldığımı ve iade etmek istediğimi söyledim , daha ucuza başka yerden aldığımı söylemedim ki dükkan bir hayli kalabalık ayıp olmasın diye , yerine ürün almamı söyledi paramı istediğimi söyledim, ısrarla para iadesi yapamayacağını söyledi neyse kasada kuyruk oldu mağaza sorumlusu geldi iade fişi düzenlediler,alt tarafı 7.50 ytl verecekler, yerine ürün de alabilirdim ama iş inada bindi sonuçta aldım paramı ama, bir daha Watsons'un kapısından girermiyim ? Asla........:lepi:

2. 7 Ağustos 2008
  3. prensesa

prensesa eaeaea Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu marka bazı ürünlerde gerçekten ucuz demekkı fiyat takıbi yapmak lazımmkaydirigubbakcemile5

4. 7 Ağustos 2008
  5. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadaşım watsonlar kesinlikle ucuz değil ve piyasada başka kozmetikçilerde dediğin gibi aynı urünü daha ucuza gorunce kendini kazıklanmış gibi hıssediyorsun diğer satıcıda kazanıyor watsonda cok iyi yapmıssın kesinlikle insan 7,50 lirasında değil enayi yerine konulmak...

6. 7 Ağustos 2008
  7. damlasu22

damlasu22 İpek kızım benim,küçük kuzum.. Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    113
    evet.orada watsonsın yerinde öncedende cosmo shop vardı.o da aynı watsons gibi insanları kazıklıyodu.watsonsda uygun fiyatlı olan ürünler kendi adı altında ürettiği ürünler veya adını sanını hiç duymadığınız markaların ürünleri.insan bunada güvenemiyor.ben for you ya gidiyorum artık,oranın fiyatları daha uygun.

8. 15 Ağustos 2008
  9. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    ben 1 defa gittim gerçekten pahalı. ben hobi parfümeriden alıyorum. fiatlar hem uygun hem zaman zaman indirimler oluyor. üstelik hobi kartım da var indirim olmasa bile karta indirim yapılıyor.

10. 25 Ağustos 2008
  11. bergolya

bergolya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    her alışverişin belirli fiyatları vardı ben ordan alışveriş yapıyorum ama mutlaka karşılaştırma yapıyorum. Ünlü markalardan alışveriş yaparken dikkatli olmak lazım

12. 15 Eylül 2008
  13. Yuhanna

Yuhanna ♥ Shimmer Gold ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu şikayet ettiğiniz durum çok büyük bi kusur deil bence,sadece biraz uyanık olmak lazım her türlü alışverişte,sadece watsonsta deil,
    Para iadesi yapmaları çok büyük bi ayrıcalık ama,bunu kolay kolay her mağaza yapmaz,hatta hiç bir mağaza yapmaz...Ayrıca bi üründe fiat farkı vardı diye bu mağazanın kötü olduğu anlamına gelmez çünkü bu tarz farklılıklar her yerde olabiliyor,bi mağaza bütün müşterilerini memnun edemez mutlaka bi aksilik bi müşterisine denk gelir,kaldı ki sorun çok önemli deil,sadece bi fiat farkı,o da her yerde olabilen bişey,ve en önemlisi para iadesi yapılmış,sanmayın ki watsons avukatıyım,yaşadığım yerde watsons bile yok ve ordan hiç alışveriş etmiş deilim,sadece tarafsız görüşümü belirtmek istedim

14. 15 Eylül 2008
  15. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    uyanık olmak gerek sadece
    alışveriş yapılmaması gerek değil

16. 15 Eylül 2008
  17. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Ambalajı açılmamış ürünü; fişini ibraz ettiğiniz takdirde şikayet konusunu belirten bir form düzenlemek suretiyle her yerden para iadesi alabilirsiniz, paramı iade etmeleri lütuf değildir, müşteri memnuniyetsizliğinde vermek zorundadır, konu Tüketici Mahkemesine kadar gider , ayrıca fahiş fiyat farkını bile bile o ürünü kullanamam enayi değilim..
    Bu durum her yer için geçerli ayrıca ben de aynı fikirdeyim alışveriş yaparken uyanık olmak lazım .........
    yasakkelime

Denizmrt bunu beğendi.
  18. 31 Aralık 2008
  19. NightWish

NightWish TEAM CULLEN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    otacı bitki şampuanını kulanıyorum bende mersinde heryerde fiyatı 7milyon...daha ucuznu bulurum diye heryere sormuştum...3buçuk milyona iyi bulmuşsn umarım güvenilir biyerden almışsındır o fiyata canım..bana çok iyi geliyor o şampuan dimetcihone yok içinde..watsons kazık kızlar doğru sadece kendi ürünleri ucuz gibime geliyor onlarda güzel değil diyedir...para iadesini benim bildiğim hiçbiyerde yapmıyorlar ancak yerine o kadar paralık bir çek veriyorlar..bir ürünle değiştiriyorsun..keşke parayı geri verseler =)