WBC beyaz kan hücreleri düşük çıkan var mı?

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve joven41 tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : joven41
  1. joven41

joven41 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim bir ıldır beyaz kan hücrelerim 3.00 çıkıyor 24 yaşındayım normalde bu yaşta en az 7.00 olmalıymış.eskiden yüksekti 65kiloydum kendimi aç bırakarak düyet yaptım 45e düştüm böyle oldu.artırmak için bişeyler biliyor musunuz?
  2. 7 Ekim 2010
  3. joven41

joven41 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan benden başkası yok
  4. 2 Ocak 2011
  5. bitli papatya

bitli papatya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canım

benimde wbc genelde düşüktür2000 leri bile gördüm inan.genellikle enfeksiyondan dolayı düşüyor.zaten korkulacak bir şey olsaydı dr ona göre bir şey yapardı.geçmiş olsun
  6. 2 Ocak 2011
  7. bitli papatya

bitli papatya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canım

benimde wbc genelde düşüktür.2000 leri bile gördüm inan.genellikle enfeksiyondan dolayı düşüyor.zaten korkulacak bir şey olsaydı dr ona göre bir şey yapardı.geçmiş olsun
  8. 25 Şubat 2011
  9. burcuca44

burcuca44 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    wbc düşüklüğü için benim abim kuru dut yiyor bir avuç günde
  10. 6 Mart 2011
  11. joven41

joven41 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim diyetten sonra böyle bozuldu şimdi yiyorum ama düzelmiyor maalesef
  12. 20 Nisan 2011
  13. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    uzundur bu konuya uğranmamış ama bende de var dmek istedim.

bir süredir çok fazla sağlık problemi yaşadım sonra halsizlik falan yine kansızlıktır,kanım düşmüştür çok dedim ve bebek düşündüğüm için bir test yaptırim dedim kanım nasıl diye. kanım hgb yani iyi çıktı normaldi ama wbc düşüktü doktor bana bunun normal sınıra girmeden bebek düşünme dedi ailede kansr vakasının olup olmadığını sordu. çok üzüldüm sürekli şu olsun bu olsun işler yoluna girsin öyle bebek olsun derken hoop bu çıktı başıma birde işin kanser tarafı korkutuyor bağışıklık sisteminin çökmesiymiş çünkü. sonra bir süre şoku atlatmakla geçti 2gün sonrada özelde test yaptırdım ooh dedim herşey tamam tüm değerler normal hiiç anorma değer yok.doktor çok sağlıklısın bebek yap bir sıkıntı yok dedi.aradan 1hafta falan geçti internetten 3ay önce başka bir nedenden gittiğim hastanede yaptırdığım testin sonucuna bakmak geldi aklıma ve ondada wbc düşük. şimdi özel hastanenin sonucu mu doğruu yoksa diğer devlette yaptırdığım iki test mi bilemedim. bu durum çok can sıkıcı... cuma gidecem yine doktora. sizde de varsa sakın ihmal etmeyin çok kötü hastalıkların başlangıcı olabilir ve kötü hastalık olmasada vücut zayıflıyor en hafif bişi bile süründürüyor. ben bu kış hasta olduğum kadar başka hiç bir kış hasta olmadım.
  14. 23 Aralık 2013
  15. yyeso1979

yyeso1979 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8 senedir lökopenim var ...yani 1.3 bile gördüm ..iki kez ilik alındı benden...kışın ımmunex kullanıyorum bir de raişi mantarı yükseltiyor...wbc düşüklüğü zor bir durum ....
  16. 26 Aralık 2013
  17. Cornelian

Cornelian Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle tüm hasta kardeşlerime Allah'tan acil şifalar ve sabır diliyorum.
    Bir kaç gün önce kayınvalidemi hemotolojiye yatırdık,Multipl Miyoma hastalığı teşhis edildi.
    Bu hastalığı taşıyan arkadaşlardan bu konu hakkında bilgi edinmek isterim. Bu arada hastamız 1939 doğumlu.
    Nasıl tedavi uygulanıyor? Nelere dikkat ediliyor? Örneğin bizim hastaya ayda bir zometa uygulanıyor. Daha sonra da gerekirse eğer ilaç tedavisine geçecek. Doktora neden hemen ilaç tedavisi yapılmıyor diye sordum,net bir cevap alamadım. Acaba kemoterapi yaşından dolayı uygulanilmıyor yoksa? Bu konuda paylaşımlarımızı rica ediyorum.
  18. 13 Mart 2014
  19. axsxina

axsxina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    wbc si düşük olan arkadaşların kan testi ile periferik yaymalarına baktırmaları gerekiyor, periferik yaymada bu düşüklüğe sebep olan kan hücrelerinin durumları tespit ediliyor, bence ihmal etmeden bir hematolog ile görüş ve periferik yayma yapılmasını iste...