Weight Watchers Beslenme Programı (Amerikan diyeti) Deneyimlerimiz

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve xguzelayx tarafından 23 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : xguzelayx
  1. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaslar....turkiyede bu diyeti bilen uygulayan varmi... aslinda bunun adi diyet deyil.. nasil diyelim ,saglikli beslenme programi....

ben burda bu programa kayit oldum, eminim yararinida gorecem.. lakin olurda burdada bu programi uygulayan varsa destek olurduk birbirimize....

2. 23 Mayıs 2007
  3. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kisinin kilosuna yasina boyuna ve gun icinde aktive sekline gore bi puan veriyorlar mesela benim 19 puanim var buda demek oluyorki gunde 19 puanlik yiyebilirim...

sonra bi kitapcik veriyor... bi kitapcikda her besin kendine gore bi puan degeri var...

bende buna gore 19 puanlik menulerimi hazirlayacam...

ve gercekten bu sekilde cok kilo veren var.. haftada 1-2 kilo arasinda verilebiliyormus... gurupdaki arkadaslar soyledi...

yani anlayacagin sekerimide yiyecem dondurmamida yiiyecem ama kilomuda verecem insallah :)

bendende iyi tanitici olurmus haaaa...:eek:

4. 23 Mayıs 2007
  5. oskeeee26

oskeeee26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    diyetisyen olayının farrklı bir şekli gibi sanırım. beslenme koçluğu gibi sanki

6. 23 Mayıs 2007
  7. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen ogle zaten weight watchers tarti bekcisi demek.... bakalim.... danimarkada cok taninan bisey ama pek turkce bi bilgi yok gibi... burdaki forum sitelrde bu konuda cok yazi var bu programi uygulayanda cok ama yemek kulturleri benimkinden cok farkli... bende bu yuzden acaba bu programi uygulayan cikarmi diye yazmistim...

8. 23 Mayıs 2007
  9. oskeeee26

oskeeee26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben türkiyede iyetisyen olayına pek sevimli bakan biri değilim ama zayıflama koçalrı hakkında yorum yapamıcam onlar hakkına bilgim yok yurtdışına bu durum farklı olabilir türkiyee diyetisyenlerin çoğunun zayıflama konusunda yarıma ihtiyacı var çünküü:))))

10. 23 Mayıs 2007
  11. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dedigim gibi her yiyeceklerin bi puani var ona gore yemegini yiyorsun... bu programda bi sevdigim seyde hic bi seyin yasak olmmamasi ama olculu bi sekilde yemeyi ogrenmek... ne diyeyim mesela nerdeyse buun zebzeler ve meyveler 0 puan yani diledigin kadra yiyebilirsin yalniz muz 1 puan onu dikkatli yemelisin.... yardimci olmayi bildiklerimi anlatmayi cok isterim boylelikle kendimide motive ediyorum
    nasil diyeyim yarim tas cekirdek 1.5 puan
    bi dilim kek asagi yukari 5 puan
    bugun dondurma yedim bi cay bardagi iki puan
    6 kayisi 1.5 puan herseyin puani var
    sorarsan cevabini veririrm

12. 23 Mayıs 2007
  13. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bide bu deyette puanlarin mukkak kullanacaksin yok efendim yemeyeyim daha fazla veririm olayi yok.. veremiyorsun cunku boylelikle motapalizmayi yavaslatmis olursun... cok vermiyorsun fx 15 gibi hafta 1-2 kilo arasi verebiliyorsun ancak

14. 23 Mayıs 2007
  15. miska

miska Guest

ben bu diyetin bir benzerini biliyorum. karbonhidrat diyeti. günlük bi puan limiti var ve her yiyeceğin içindeki karbonhidrat miktarına göre bir puanı var. haliyle unlu,tahıllı,şekerli herşeyin puanı çok yüksek bendeki diyette. et,süt ve ürünleri,tavuk,balık,yumurta,yağ hepsi 0 puan. ama meyveler dahil tüm tatlılar ufff.. haftada 3-4 kilo verdiriyo,asssla da aç kalmıyosun ama bi kötü tarafı var, tatlısızlıktan ölüyorsun :) ama sendeki diyet farklı galiba,meyve sebze 0 puan olduğuna göre.

16. 23 Mayıs 2007
  17. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anladim aslinda cok bilmene gerek yok... aslinda puan kitapcigi elde edebilirsen
    dusunuyorumda... acaba bos bi vakitte elimdeki kitapcigi turkceye mi cevirsem ... boylleikle birlikte bu programi uygulaya biliriz :)

18. 23 Mayıs 2007
  19. xguzelayx

xguzelayx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet dogrudur zayiflayanlarin resimlerini goruyorumda masallah ... demekki veriliyor yaaa... aslinda cok zor bi program deyil sadece seni dinleyecek dostlara ihtiyacin var... bide kitapcigi arkadasindan odunc alabilsen anlarsin aslinda.... acaba diyorum elimdeki kitapciyi turkceye mi cevirsem....belki o zaman birbirimize destek veririrz