Wing Tsun

Konusu 'Spor Branşları' forumundadır ve DERXIXNDENXIXZ tarafından 29 Ekim 2007 başlatılmıştır.

29 Ekim 2007
    Konu Sahibi : DERXIXNDENXIXZ
  1. DERXIXNDENXIXZ

DERXIXNDENXIXZ aşka aşığım bal gibi... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hepimizin gayet iyi bildiği büyük dövüşçü Bruce Lee'nin hocası Yip Man tarafından geliştirilen Uzak Doğu dövüş sanatı Wing Tsun'un erkekler tarafından geliştirildiğine bakmayın kızlar; bu dövüş sistemi 300 yıl önce Çin'de tapınaklara yapılan sistematik saldırılardan korunmak için buralarda yaşayan rahibelerin turnaları gözlemleyerek oluşturduğu bir "amazon" metodudur :dance: her zaman olduğu gibi erkekler yine bizim elimizden alıp geliştirmeyi başamışlar Çok üzgünüm çoook. Güçten çok tekniğe dayalı olarak iş bitiren bir spor olan ve güvensizleşen metropol sokaklarına daha özgüvenli çıkmanızı sağlayacağından hepinizi Wing Tsun öğrenmeye davet ediyorum ve hatta bilen arkadaşlar varsa zirveler düzenleyip biraz terlemeye çağırıyoorummmm

2. 25 Ocak 2016
  3. RACH07

RACH07 Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba
    Ben de yaklasik 1 senedir bu sporu arastiriyorum ve mutlaka ogrenmek istiyorum. Sizce nerede ogrenebilirim? tavsitye edebileceginiz bir yer var mi? Istanbul Anadolu yakasinda bu sporu yapabilecegim mumkunse kadin siniflari var mi?

4. 9 Nisan 2016
  5. Bahar Yildirim

Bahar Yildirim Bütün ülkelerin işçileri, birleşiniz! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.253
    Ödül Puanları:
    33
    Yanlıyorsun.
    Wing Tsun Çin'de yaşayan iki kadın tarafından bulunmuştur. Hatta isminide bu kadınlardan birinden almıştır; Yim Wing Chun.