work and travel tecrübesi olanlar

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve maviyexsxil tarafından 20 Aralık 2008 başlatılmıştır.

20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : maviyexsxil
  1. maviyexsxil

maviyexsxil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben bu sene work and travel programıyla amerikaya gidiyorum gidecek olanlar ve tecrübesi olanlar buyrun fikir paylaşalım??:enbuyukkk:

2. 21 Aralık 2008
  3. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben geçen sene gittim wat programıyla...herhangi bir konuda merak ettiğiniz birşey olursa yardımcı olabilirim...

4. 21 Aralık 2008
  5. maviyexsxil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hangi firmayla gittin acaba bide hangi şehire ben newyork manhattana gidicem inşallaha.s.

6. 21 Aralık 2008
  7. BaiLeyS

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    edurehber le gittim colorado eyaletinin başkenti denver daydım herşey çok güzeldi ve özellikle döndükten sonra kariyerin açısından çok büyük getirileri olacak çok akıllıca bir karar vermişsin canım ve gittiğin yer gerçekten mükemmel... sen hangi firmayla ve ne zaman gidiyorsun vize işlemlerini halletmedin sanırım daha

8. 22 Aralık 2008
  9. maviyexsxil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    experienceusa ile gidiyorum erkn ne zman olursa o zman gitmeyi düşünüyorum haziranın başı gibi yani. vizeler şubat 1 de başlıyomuş vize sırasında neler soruyolar zor mu

10. 22 Aralık 2008
  11. BaiLeyS

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    vize sırasında babanın mesleği abd de herhangi bir yakınının olup olmadığı hangi eyalete gideceğin ve ne kadar kalmak istediğin hangi işte çalışacağın soruluyor. ayrıca ingilizcen sana göre yeterli mi diye soruluyor ayrıca seni yada ailenin üzerine olan gayrımenkullerin fotokopisini de götür giderken...bide abd de tanıdığın varsa asla söyleme tanıdık var diye...kaçıncı sınıf olduğunda önemli mesela okulda son senense ve alttan kalan derslerin yoksa vize almanda sorun çıkar mutlaka vermen gereken derslerin olsunki senin geri döneceğine inansınlar ayrıca not ortalaman 2 ve üstünde olmalı vize sırasında en çok önem verdikleri ve getirdiğin belgeler içinde ilk baktıkları senin ünivdeki başarı ortalaman... tabi bütün konuşmalar ingilizce oluyor türkçe bildikleri halde kesinlikle konuşmuyorlar...bunlar bana sorulanlar ama ben arkadaşımla birlikte gitmiştim benle birlikte o da görüşmeye girdi ona hiçbişey sormadılar ve hemen aldı vizesini hiç sorun çıkmadı yanlız not ortalamasına baktılar onun da... vize görüşmesine istanbulda gireceksen orda zenci bi bayan var herkes ondan korkuyor kesinlikle vize vermemesi ve çok aksi biri olmasıyla ünlü :) ama o denk gelirse korkma çünkü arkadaşıma o dediğim zenci bayan denk geldi hiç bir soru sormadan verdi vizeyi bizde çok şaşırdık beklemiyorduk vereceğini :)

12. 22 Aralık 2008
  13. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    ben de kızımı göndermeyi düşünüyorum bu yaz
    tabii endişem daha çok kalıcak yer konusunda
    bunu nasıl çözüyorsunuz
    firma mı ayarlıyor

14. 22 Aralık 2008
  15. BaiLeyS

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    benim gittiğim firma sana gideceğin şehirle ilgili her türlü bilgiyi veriyor tabi kalabileceğin öğrencilere uygun ucuz pansiyonların listesi de var sen iletişime geçip yerini gitmeden ayarlıyorsun
    bizim firma öyleydi ama başka firmalarda yer ayarlama var mı yok mu bilmiyorum
    ayrıca kızınız tek başına mı gidiyor
    eğer öyleyse tek başına göndermeyin derim mutlaka yanında başka arkadaşları da olsun
    orada tek kalmak hiç kolay değil

16. 22 Aralık 2008
  17. maviyexsxil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben ingilizce öğretmenliği bölümünde okyorum vizede seviye sorunum olmaz sanırım benim firmam kalcağımz yer konsunda bize yardımcı olacak

18. 22 Aralık 2008
  19. BaiLeyS

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    zaten vizede çok iyi ingilizce beklemiyorlar çünkü öğrenciyiz ve amaç ingilizce konusunda pratiklik kazanmak o yüzden ingilizcen çok iyi olması gerekmez memurların farklı kriterleri var amaç gidiyorsun ama döneceğini onlara ispat etmen...