x-ray ve bebek

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sodi-certila tarafından 5 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sodi-certila
  1. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende yeni hamilelerdenim bir sorunum var ayın sonunda tatile çıkıcaz ve hava yoluyla
    X-Ray cihazları ciddi anlamda radyosyona maruz bırakıyor insanı bebeğin ilk 3 ayında zararlı.şimdi otobüslede gidemem uzun yol ve bulantı problemim var zaten.ne yapacağımı şaşırdım:umursamaz:

2. 5 Temmuz 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktorum bana dördüncü ayıma kadar yolculuğu yasaklamıştı.bana dediği şu olmuştu bebeğinmi önemli senin gezmenmi.ben direk bebeğim demiştim.doktorlar yolculuğu önermiyolar

4. 5 Temmuz 2010
  5. sodi-certila

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aslında bu isteğime bağlı bir seyahat değil mecburu tatil diyelim yoksa bulantılardan dolayı inan bende düşünmezdim teferauta girmemek için tatil diğe genelledim

6. 1 Eylül 2010
  7. sodi-certila

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    x-ray cihazından geçmek tehlikeli dedi dr.bende alışveriş merkezleri havalanı dahil hamile oldugumu söyleyip geçmiyorum.havalanındaki görevlilerde zaten yardımcı oluyor

8. 1 Eylül 2010
  9. WELCQME

WELCQME Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bende artık x-ray cihazı bulunan yerlerden geçmiyorum...Güvenlik görevlisi eğitimi alırken ne kadar zararlı olduğunu öğrenmiştik...Bence bunu herkes ciddiye alsın...
    SODİ-CERTİLA arkadaşımızda zaten dr. bile geçmek tehlikeli dediğini söylemiş...