yürütec en erken ne zaman kullanılır

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ASYAA tarafından 28 Aralık 2007 başlatılmıştır.

28 Aralık 2007
    Konu Sahibi : ASYAA
  1. ASYAA

ASYAA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım 6 aylık bı oğlum var ve cok hareketlı sureklı kucakta olup gezmek istiyor.e kılosuda yerınde onu tasıcam dıye bel agrısından ölüyorum.acaba yürütece koysam dıyorum.ona bı zararı olurmuufisfisfis
  2. 28 Aralık 2007
  3. SENACE

SENACE Guest

YÜRÜTEÇ BEBEĞiN KLASLARININ GÜÇLENMESiNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR.
    BUNU İNTERNETTEN DE ARAŞTIRIP, DOĞRULAYABiLİRSİN.

SEVGİLER...
  4. 3 Nisan 2008
  5. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benım kızımda hareketlıydı.doktoruna sorduk 6ayı bıttıgınde yurutece artık oturta bılırmıyız dıye.
    kullanmanızı tavsıye etmem dedı.yurutec kullanan bebekler de yuruyurslerı gecıkıyor.parmak uclarında yuruyorlar dedı.bu bazen ılerıkı yaslara kadar alıskanlık olabılıyo dedı.buyukte kullanmamıstım.mama sandalyesıne oturtuyordum.bunuda oyle yaptım.uyanık oldugunda yanıma koyup yemek yerkende mama sandalyesıne atıyorum.onune oyuncak yıyebılecegı bır ıkı sey vakıt gecııyor.
    bıraz oturmayı ogrensınşler bosver.:)))))))))))))
  6. 3 Nisan 2008
  7. ro_se17

ro_se17 no paniq no heyecan Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ızlar bende 6 aylık hamıleyım ama çok yakın b ır arkadaşımın 14 aylık kız bebeği var ve 11 aylıkken ürümeye başladı.ve 6 ayında yürüteç kullanmaya başladılar.bence bazı şeyler kulaktan duyma oluyo.bebğimiz hiç emeklemeden yürümeye başaladı.yürütec bence erken yürümesını engellemıyor.sizlerle paylaşayım dedım.sevgılerle.
  8. 3 Nisan 2008
  9. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    asyaa;
    kulaktan duyma bılgı olarak goren bazı arkadaslar var.nette anneler grubu dıye bır sıte var oradanda baka bılırsın zararları dıye aratırsanda bırsuru yazı cıkacaktır.
    ben doktor soyledı dıyorum bunu.onların dedıklerınede kulaktan duyma dersek kımın fıfkırlerını alacagız merak edıyorum yanııııı.
    sen ıyıce arastırmadan ıcıne sınmeden bındırme canım
  10. 3 Nisan 2008
  11. Zepp

Zepp Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yuruteci hic kullanma istersen ...doktorlar tavsiye etmiyor yok eger kullanacaksan tam yurumeye basladiginda ;bunun icin cabaladiginda kullan( en fazla 1 ay ) simdi cok erken bence ....
  12. 3 Nisan 2008
  13. yaxgxmurdamlasxix

yaxgxmurdamlasxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    7. aydan itibaren kısa sürelerde kullanmıştık.Bir zararını görmedim.11.ayında sorunsuz yürüdü oğlum.
  14. 3 Nisan 2008
  15. Mev*Can

Mev*Can Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende bu soruyu sormak istiyordum..yürüteç bebeklerin yürümesini geciktiryor diye bende duymuştum ama ilginçtir tam 13 yiğenim var hemen hemen hepsi yürüteç kullandı ve hepsinde normal zamanlarda yürüdü..sadece çoğunun emeklemesine engel oldu..ve bi ilginç olanıda geçen doktoruma ağırlaştı kollarım ağrıyor onu taşırken dedim bana az kaldı yakında al bi yürüteç koy içine rahatlarsın dedi..zaten kendi adımlamaya başlayınca bırakırsın bencede uzun bi süre kullanmazsan bi zararı olmaz..
  16. 4 Nisan 2008
  17. duyalp

duyalp Guest

kızlar yürüteci hiç bir doktor önermiyor,yürümeyi geciktirmesinden çok ılerıde kalça çıkıklığı,içe dönük basma gibi sorunlar doğurabıleceği için önermiyorlar..bilginize
  18. 23 Eylül 2009
  19. hayatsu34

hayatsu34 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar benimde 5 aylık kızım var belinden tutup yürütüyorum çok hoşuna gidiyor uyanık kaldığında zamanımız genellikle bu şekilde geçiyor çokta hareketli benim için oldukça zor bir durum.
    bende yürüteç düşünüyordum ama kafam karıştı :KK43: CADIARZU