Yüzdeki tüylenme ve Vaniqa Krem...

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve angel-24 tarafından 6 Aralık 2007 başlatılmıştır.

6 Aralık 2007
    Konu Sahibi : angel-24
  1. angel-24

angel-24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bu tüylenme sorununun bir çözümü olmalı. lazere umut bağlamıştım ama yüz için kesin çözüm degil . bioder ve benzeri ürünlerde kalıcı çözüm yaratmıyor. bioderi bizzat kullandım biliyorum bir işe yaramadıgını. yüzümdeki tüyleri sürekli almaktan da bıktım.

vaniqa adlı kremi sizde duymuşsunuzdue belki. sadece yüz bölgesi için kullanılıyor ve baya iddalı . ama malesef türkiyede yok ve fiyatı sanırım 160 ytl civarı, baya pahalı.. ama yeterki gercek anlamada işe yarıyor olsun, çünkü tüy sorunu çekilir dert degil.

netten araştırdım şöyle bir bilgiye ulaştım :
    "Kıl büyümesi üzerine etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve FDA onayı almış tek lokal etkili ilaç vaniqa dır. Türkiyede bulunmayan bu kremde ornitin decarboksilaz enzimini inhibe eden Eflornithine hidroklorid adında bir kimyasal madde bulunur. Afrika uyku hastalığı tedavisinde kullanılan anti paraziter bir ilacın kıl dökülmesi yan etkisi yaptığının gözlemlenmesi üzerine tesadüfen bulunmuş bir ilaçtır.
    Ağızdan ciddi yan etkileri nedeniyle kullanılması önerilmeyen ancak lokal krem formunun kadınlarda yüz bölgesi kıllarında % 58 oranında azalmaya neden olduğu bildirilmektedir."

bu ürün hakkında bilginiz varsa burda paylaşalım, hatta kullanan birileri varsa süper olur ..
  2. 6 Aralık 2007
  3. Bihter06

Bihter06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu kremı duydum dünyada etkisi kanıtlanmış tek krem ancak türkiyede yok yurtdışında da çok pahalı ama kesin etkisi olduğunu okumuştum bioder falan hikaye 1 yıl kullandım etkısı olmadı inceltti sadece:eek:klava:
  4. 6 Aralık 2007
  5. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ereden ulacağız bu kremi?
  6. 6 Aralık 2007
  7. angel-24

angel-24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet kızlar etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış( fda onaylı) tek tüy azaltıcı kremmiş vaniqa.

nasıl temin ediilecek bilmiyorum henüz araştırıyorum internetten.
  8. 6 Aralık 2007
  9. fk3009

fk3009 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben bunu duymadım ama bioder krem kullandım bi süre,dediğiniz gibi pek etkisi yok.serumuna geçtim o daha etkili.bence bioder serumu deneyin yüz için olanı 44 ytl falandı.ben vücut için olanı kullandım 69 ytl.ama içinde 3 serum var 3 ay gidiyo yani
  10. 6 Aralık 2007
  11. bekolim

bekolim hazirlnms neRye gidyOrsun Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Arkadaslar dediginiz kremi arastirdim, belcika sitelerinden kullanan olmus yaklasik 6-7 hafta sonra faydasini gormusler, killarin cok azaldigini ve yavas ciktigini yazmis, doktor tavsiyesiyle kullanmis, simdilik bu kadar merak ettiginiz bisey varsa sorabilirsiniz, arastirabilirim ...
  12. 6 Aralık 2007
  13. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar farkındaysanız bu kermlerin hiçbiri %100 faydalı demiyo hep tanıtımlarında % 58- 60 vs azaltır diyo yani anladığım kadarıyla bunlardan tamamen yok edeni yok

olsa bile piyasaya cıkartmazlar ağda sektörü biter sadece ağda mı jilet tüy dökücü krem vs..
  14. 6 Aralık 2007
  15. bekolim

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Oyle bisey bulsalar hic dusunmeden piyasaya sunarlar, agda sektorunu filan dusunmezler canim... şakkıdı
  16. 6 Aralık 2007
  17. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eskiden böle tüy sorunundan %100 kurtulanlar war ama eskiler bilio böle seyleri simdi teknoloji bu kadar ilerlemişken mi bulunmayacak ?

benim ortaokulda bir arkadasım vardı kızın hiçbir yerinde (malum bölge dahil) tüy cıkmıyormus cunku babaannesi bir formulle sağlamıs bunu
  18. 6 Aralık 2007
  19. bekolim

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Ya bulsalar niye piyasaya sunmayacaklar, adamlar paraya para demez, Allah Allah ...