Yağ Yakıcı ve Metabolizma Hızlandırıcı Formüller

Konusu 'Zayıflama Kürleri' forumundadır ve nazlxixmelek tarafından 30 Aralık 2007 başlatılmıştır.

30 Aralık 2007
    Konu Sahibi : nazlxixmelek
  1. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    selam bayanlar, geçen gün Berna Laçin'in programını seyrederken, oradaki bitki çayları hazırlayan bayan bu formülleri verdi bir bakın umarım işinize yarar yerimseniben

ZAYIFLAMA VE METABOLİZMA HIZLANDIRMA ÇAYI
    3 adet limon
    2 greyfurt
    4 su bardağı su
    3 çorba kaşığı bal
    limon ve greyfurtlar kabuklarıyla 4-5 parçaya bölünüp 4 bardak suda 15 dk. kaynatılır. Soğuduktan sonra limon ve greyfurtlar suları sıkılarak çıkarılır bal eklenir.. sabah ve akşam yemeklerden sonra 1 su bardağı içilir...

ZAYIFLAMA VE YAĞ YAKICI FORMÜL
    1 çay bardağı limon suyu
    1 çorba kaşığı su
    1 tatlı kaşığı bal
    1 çay kaşığı tarçın
    hepsi karıştırılır günde 2 kere aynı şekilde hazırlayıp yemeklerden sonra içilir...

ÖDEM SÖKÜCÜ, YAĞ YAKICI VE BAĞIRSAK TEMİZLEYİCİ ÇAY
    4 su bardağı kaynar su
    1 çorba kaşığı ufalanmış papatya
    1 çorba kaşığı rezene
    1 limon suyu
    4 subardağı kaynamış suyun içine bütün malzemeler karıştırılır 4-6 saat bekletilir sonra sabah ve öğle yemeklerinden 1 saat sonra 1 su bardağı içilir...
  2. 17 Ocak 2008
  3. yemeklerden sonra dediğine göre soğuk galiba fisfisfis
    yani farketmezki :) istediğin şekilde içebilirsin..
    o kadar çok çay varki bign çay zehirlenmesinden gitmezsem iyidir :D
    dur bakalım deniyelim bir kaç ay :) olursa olur olmazsada olmaz napalım
  4. 20 Ocak 2008
  5. sbl

sbl 2 prensesim var benim :) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bide kızlar
    mide problemi olanlar KESİNLİKLE greyfurt yada limonlu tarifleri denemesin
  6. 21 Ocak 2008
  7. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ikinci tarif de 1 çay bardağı limon suyu diyor bu miktar çok fazla değil mi sonra tansiyonumuz sıfırlara düşmesin tepetaklak oluruz sonra, 1 çorba kaşığı su ibaresi de tuhaf geldi bana acaba ikisinin yeri mi değişecek bir yanlışlık olmasın
  8. 10 Şubat 2008
  9. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    1 çay bardağı limon suyu
    1 çorba kaşığı su
    1 tatlı kaşığı bal
    1 çay kaşığı tarçın
    hepsi karıştırılır günde 2 kere aynı şekilde hazırlayıp yemeklerden sonra içilir...

canım bir yanlışlık yok tarifi aynen böyle verdiler.. içindeki bir tatlı kaşığı bal ve tarçın bunu dengeliyor sanırım... ama mide sorunu olanlar dikkat edebilirler bu konuda bilgim yok.....
    zaten boş mideye değil, yemek sonrası old. için çokda etkilemeyecektir yediklerimizin hazmını kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum...

canım melniz sana ne yapmam gerektiğini açıklamış zaten.. ama metabolizmam yavaş diyorsan, benimde öyleydi diyetisyen bana 6 öğün ayarladı yani 3 ana öğün artı 3 ara öğün şeklinde sana tavsiyem kısa sürede 13 kilo verilmez ama bir kısmını verip metabolizmanı hızlandırmak için sana tavsiyelerim, öncelikle sabah erken kahvaltını mutlaka yap sonra 10:30 civarı bir elma yada portakal ye ara öğün bu
    öğlen yemekde ne varsa yiyebilirsin etliyse az porsiyon 1-2 ince dilim çavdar ekmeği ile yiyebilirsin yanında bol salata tüketebilirsin..
    öğleden sonra ikindi gibi bir küçük kase yoğurtla birlikte küçük galetalardan bir iki tane ye
    akşam yemeğini ise 19:00 dan önce ve öğlen etli yemek yediysen sebze yemeği yiyerek yine bol salatayla...öğlenki yemekten varsa az porsiyon ye..
    1-2 saat sonra meyveni yiyebilirsin yatmadan 1-2 saatönce yine küçük kase yoğurt ye yada bir bardak süt iç .. gün boyu yeşil çay içebilirsin
    tatlıdan uzak durmaya çalış çok istersen yeşil çay yada normal çayının yanında kuru kayısı yiyebilirsin ben öyle yapıyordum..:)) bu arada patates ve havucuda az tüket çünki bunlar kan şekerini yükseltirler benim diyetisyeni söyledi listemdede yazıyordu.......
    günde iki öğün yersen metabolizman düzenli çalışmaz... canım böyle az ve sık yiyerek yani 6 öğünle metabolizmanın çalışmasını sağlayabilirsin.. ben 5 kilo kadar verdim şimdi misafirim var çok dikkat edemiyorum ama gidince kaldığım yerden devam ....
    bu şekilde aç kalmadan zayıflayabilirsin ama birazda olsun hareket yapmaya çalış..
    şimdiden kolay gelsin...kendine iyi bak
  10. 4 Mart 2008
  11. Renesme_11

Renesme_11 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kıslar ben denedim şu
    1 çay bardağı limon suyu
    1 çorba kaşığı su
    1 tatlı kaşığı bal
    1 çay kaşığı tarçın
    2 günde 3 kilo vermişim ilk seferde ama devam edemedim bence deneyin ben tekrar başlıcam
  12. 5 Mart 2008
  13. damla-dincer

damla-dincer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Tansiyon sorunu olanlar dikkat düşürür...
  14. 29 Nisan 2008
  15. tulipbs

tulipbs Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    1 çay bardağı limon suyu
    1 çorba kaşığı su
    1 tatlı kaşığı bal
    1 çay kaşığı tarçın

iyi de bu tarife göre günde 2 çay bardağı limon suyu içmiş oalacağıaz bu kadar limon zarar vermez mi tansiyonumuz dibe vurur bence sonra da ayıl ayılabilirsen
  16. 30 Nisan 2008
  17. nursel polat

nursel polat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar Merhaba !

Ben Metabolizma Hizlandirici Ve Yağ Yakici çayi Ender Saraçdan Duymuştum.

Bu Bitki çayi: 1 Yeşil Elma -1 Limon - 1 Dal Kuru Tarçin- 1 Tatli Kaşiği Top Karabiber -1 Tatli Kaşiği Karanfil....
    Elma Ve Limon Kabuklariyla Birlikte Yikanarak Ve Dörde Bölünerek çekirdekleri Dahil -tarçin-karabiber-karanfil Hepsi Bir Kapta 2 Veya 3 Litre
    Su Ile Kaynatilip Daha Sonra Günde 3 Defa Yemeklerden Sonra 3 Defa Sicak
    Olarak Içilir. 1 Haftadir şirkette Yapip Içiyoruz. Gerçekten Yemeklerden
    Sonra Sicak Içtikten Sonra Kisa Bir Süre Sonra Hemen Metabolizma Hareketleniyor Ve Tuvalete çikiyorsunuz...tabiiki Bunun Yaninda Bol Su Içmeniz Gerekli Ayriyetten Tatli Isteğinizi Bastiriyor.çünkü Içinde Tarçin Var. şekersiz Içmeniz Lazim Içine Bol Limon Sikin Tadi O şekilde Hepimizin çok Hoşuna Gitti.... 1 Hafta Sonra Bakacağiz Sonuç Nedir Sizlere Yazacağim.....
  18. 1 Mayıs 2008
  19. elifecan

elifecan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar benim denedğim formül şu:kahvaltıdan 1saat önce içilcek
    1 su barağı ılk su
    1çay kaşığı bal
    12 damla limon
    2hafta denedm 2 kilo verdm.boğazmdan pek kısamadğm için az verdm ama deneyen arkadaşlrm daha çok kilo verdiler