ya aşılama yada tüp bebekmi acaba

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve rukiyeilayda tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : rukiyeilayda
  1. rukiyeilayda

rukiyeilayda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar ben 2.5 senelik ve 6 ay sonra korunmayı bıraktım ama hala bebiş gelmedi dokora gittim birşeyiniz yok dedi ama birde çatlatma iğnesi deneyelim belki yumurtalar çatlamıyordur dedi denedik sonuç negatif :1no2: sonra birkaç ay bekleyin sonrada rahim filmi çekelim birde ona bakarız o zaman dedi bekledik sonra rahim filmi çekinidm allaha şükür açık çıktı ve doktor 1-2 adet dönemi daha bekleyin olmamasını gerektirecek birşe yok bekleyin bakalım dedi ama hala yok :1no2: ve çevremdekiler yani bilirsiniz akrabalar beni boğuyo artık ve diyolarki tüp bebek yada aşılama yaparsınız ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

2. 16 Ağustos 2008
  3. SABIRSIZ

SABIRSIZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm buna malesef doktorlar karar veriyor senin durumuna göre ne sen ne de çevredekiler değil
    bu şekilde konuşanların sadece kendi cahillikleri kimseyi dinleme boşver biliyorum çok zor insan çok takıyor ama ne yapalım duymamaya çalışıcaz.
    sorun olmaması güzel ama eşinin sperm testinden hiç bahsetmemişin yaptırdınız değilmi?

4. 16 Ağustos 2008
  5. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence çevrendekileri boş ver...Bence şuan tüp bebek olayı gereksiz yani..
    Bizdede bi sorun yok bende 3 yıldır tedavi görüyorum ama yok malesef henüz sorunuzmda yok çok şükür..
    2 kez aşılama yaptır dım oda olmadı ve iğnelerin yat etkisi yanıma kar kaldı yumurtalarımın çalışma düzenini bozmuş iğneler
    Bence doktorunu dinle yani en iyi kararı doktor verecek
    Her şeyden önce bu psikolojiden kurtul etrafındakilere de kalmamış sizin ne yapıp yapmayacağınız öyle kolaymı oluyo bu tedaviler..Davulun sesi uzakdan hoş geliyo millete..Özeline bu kadar müdahale ettirme canım ya..Allah allah millete noluyosa sanki daha çok strese sokuyolar insanı
    Stresdende gebelik oluşmuyo canım
    Oluruna bırakın bence ve sürekli bu konuyu düşünme
    ALlahım inşallah isteyen herkese nasip etsin

6. 16 Ağustos 2008
  7. rukiyeilayda

rukiyeilayda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sabırsız canım eşim test yaptırdı hatta birkaç doktora gösterdik hiçbirşey yok dediler teşekkür ederim arkadaşlar çok haklısınız kafaya takmamak lazım ama bunu nasıl başarabilirim bilemiyorum heryerde sanki hamile kadınlar ve bebekler gözüme batıyo heray allahım neolur buay diye yalvarıyorum görümcemin bebeği oldu eşim onu öle seviyorki görseniz bende çek seviyorum ama içim burkuluyo of of

8. 16 Ağustos 2008
  9. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle hakkında hayırlısı olsun..sonra derim ki bu kadar kafanı taktığın müddetçe aşılamada tüp bebekte yapsan sonuç negatif olabilir..senin gibiydim aynı,milletin laflarını takmaktan evlendiğimden beri hiç gülemez oldum..bi sürü negatif denemem oldu..sonra işten ayrıldım,çok konuşan arkadaşlarımdan uzaklaştım,sadece kendi annemin telefonlarına baktım,kayınvalidemle bile görüşmedim,gezdim tozdum,ve sonraki denemede pozitif sonucu aldım..şuan hamileyim ve ben hala sadece istediğim insanlarla görüşüyorum ve çok sağlıklı bi bebişim var..demesi kolay ama boşvermeyi bi yerde öğrenmelisin..Allah yardımcın olsun...a.s.a.s.

10. 19 Ağustos 2008
  11. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben uzun süredir forumu takip ediyorum ancak yazmaya yeni karar verdim. 2 senemiz doldu evlilikte, 1,5 yıldır da korunmuyoruz. ancak hamile kalamadım:KK43: esk.de doktora gittim, kan testlerim normal hormonlarda bir bozukluk yok. sonra hsg istedi, ama ben korktum ve gitmek istemedim. 6 ay geçti, tekrar başka bir dr.a başladım, aynı testler yapıldı yine hormonlarda sorun çıkmadı; bu doktorum bana güven verdi ve hsg çektirdim umduğum kadar acıtıcı bir işlem değilmiş:) röntgen uzmanı hsgnin çok iyi geçtiğini söyledi ancak dr. tüplerden birinin ucunda hafif bir tıkanıklık olduğunu söyledi; bir de kistik bir yapıya benzer bir şey gördüğünü söyledi, şimdi adetimin 2. günü bekliyor hap verecekmiş eğer 3-4 ay gebelik oluşmazsa laporoskopi yapacakmış. ben hsgyi daha 3 gün önce çektirdim, kanamam olmadı. bazen çok hafif ağrılarım oluyor. hatta ilişkiye bile girdik, canım acımadı:) bazıları hsgden sonra hamile kalabiliyormuş. eşim spermiyogram testini 2 kez denedi ama başaramadı, çok stresli hatta benden daha stresli:) şimdi sizce durumumda kötü bir şey var mı? kanamam olmalı mıydı, tıkanıklık açılmış mıdır? bana yumurtlama hapı mı verecek? ne olur yardım edin, meraktan öleceğim:)