ya hiç anne olamazsam

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mavi0 tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mavi0
  1. mavi0

mavi0 rabbihebliminessalihin Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben hiç anne olmadım ki nerden bilirim bir bebek karnımda nasıl büyür,nasıl oynar kıpır kıpır,nasıl hissedilir hareketleri,nasıl beklenir ultrason günleri onu görmek umuduyla,doğum yaklaştıkça nasıl heyecanlanır insan,nasıl bekler yavrusunun geleceği günü özlemle...doğum nasıl bişeydir,onu ilk gördüğünde ne hissedilir,kokusu nasıldır içime çekince,ona sarılmak nasıldır hele emzirmek ne biçim bi duygudur acaba....eşimin kucağında bebeğimi görmek nasıldır,onun bizim olduğunu bilmek nasıldır...........mafoldumbenbelkide hiçbir zaman anlayamıycam bu duyguları.....ya hiç anne olamazsam ne yaparım bilemiyorum...bu soru beni yedi bitirdi beş senedir...sağlıklı bir adamla evliyim onuda kendi kaderime mahkum ettim....suçluluk hissediyorum ona karşı...başkalarının bebeklerini sevdiği zaman eziliyorum,çok üzülüyorum o an gözyaşlarımı zor tutuyorum:gitme:

2. 25 Aralık 2009
  3. yavruum

yavruum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mavio ay ni duygulari bende yasiyorum canim bende mikromun sonucu negatif canim daha 1 hafta oldu tutmadi bende anne olmak istiyorum inan bana en az senin istedigin kadar ne zormus bekle bekle sonuc negatif bilmiyorum bende birgün anne olurmuyum ki bana anne olmak cok uzak cok zormus gibi geliyo ne zormus beklemek allahim insalah bizim de birgün bebeklerimiz olur

4. 25 Aralık 2009
  5. mavi0

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah ya inşallah....ama o kadar uzak ki....sanki hiç olmıycak....canım bende eylülde ikinci negatifi aldım....oysa çok umutluydum...başkalarının doğum hikayelerini okuyup gizli gizli ağlayıp duruyorum...:sinifsinif:

6. 25 Aralık 2009
  7. su_itaat

su_itaat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bı komsumuz vardı 10 yıl falan çocukları olmamıs defalarca tüp bebek yaptırıp basarısız olmuslar bunun için yaklaşık 40.000 tl falan harcamıslar ama sonunda olsu şimdi bı kızları var uzulme bence allah ıstedıgı zaman verıcektır sana hayırlı saglıklı guzel bı bebegın olsun ıns...

8. 25 Aralık 2009
  9. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar.bende 5 senelik evliyim.duygularınızı yaşadıklarınızı hepimiz yaşadık.zaman zaman ağladık zaman zaman güldük.benim eşimde kromozom translokasyonu var.bizim işimiz çoğu insandan daha zor.tüp bebekte trasfer olması için öncelikle embriyolar pgt denen bir işlermden geçiyordu.sağlıklı bulunursa trasferim oluyordu.ilk tedavimde hiç sağlıklı embriyom olmadı.transferin iptal olması çok zor bir durum.ikincide 1 tane sağlıklı embriyom oldu oda tutmadı.üçüncüde yine sağlıklı embiryo bulunamadığı için transfer iptal oldu.4. tedavimde 2 sağlıklı embriyo bulduk ve tutundu rabbime şükürler olsun.Allah bizim ihtiyacımızı bizden daha iyi biliyo,zamanını da.benimde bu duygulara düşüncelere kapıldığım çok oldu.şuan bile inanamıyorum ve çok korkuyorum bi aksilik olur diye.bol bol dua edin doslarım.benim içinde dua edin nolur.Rabbim bu mübarek cuma günün hatrına yarve yardımcımız olsun sevgiler...
    bu arada bizim problemimiz eşimden kaynaklanıyo.eşimi çok seviyorum.onu hiç suçlamadım problemden dolayı.Allahtan geliyo sonuçta.sizde kendiniz üzmeyin nolur eminimki eşinizde sizi çok seviyo.

10. 25 Aralık 2009
  11. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya arkadaşlar ümitsizliğe kapılmayın lütfen yüce Allah ım ol dedikten sonra olur bol dua edelim arkadaşlar bizim yapacak başka bişeyimiz yok bi dua bide morali yüksek tutmak.mavi canım o kadar güzel yazmışsın hepimizin ortak konuları o yazdıklarını ben rüyalarımda çok yaşıyorum rüyamda bile o kadar güzelki Allah ım inşallah en kısa zamanda bu yolda yürüyenleri boş çıkarmazsın.lütfen ümitsizliğe kapılmayın.

12. 25 Aralık 2009
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    umutlarınız hıç solmasın...........rabbım guzel gunler nasıp etsın.............o yetrkı ol desuın ........gun dogmadan neler dogar bı bakmıssınız kı sıze anne dıye kosan ıkı guzel goz..............o gunler ınş cok yakındır bol dua can dostlar

14. 25 Aralık 2009
  15. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Mavicim bu yaşadığın duyguları o kadar yakından biliyorum ki , ben de 3, 5 sene o duyguyu yaşadım.Eşimin benim yüzümden baba olamama ihtimalini düşündüm ve bu arada da tüm arkadaşlarımın tek tek bebeklerini kucağına almasını izledim ama onları hiç kıskanmadım aksine onlar benim çektiğim sıkıntıları çekmedi diye sevindim.2 kez olumsuz sonuç aldım 3. denemede rabbim bana hamile kalmayı nasip etti.İşte o zaman şunu anladım bu benim ve eşimin belkide evliliğimizin sınavı idi.Rabbim sabrımızı inancımızı sınadı ve sonunda hamile kalmayı nasip etti.Rabbim inşallah sağlıkla kucağımıza da almayı nasip eder.O yüzden arkadaşım sakın sen de umutsuz olma sadece her şeyin bir vakti zamanı var onu bekle ve inancını yitirme...Bir gün sen de isteyen tüm arkadaşlarımızda hamile kalacak ve bebeklerini kucağına alacak...

16. 25 Aralık 2009
  17. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm benım okurken bıle bu kadar ÜzÜcÜ yaŞarken daha zordur emınım
    rabbım her Şerde bı hayır bahŞetmıŞ ama gÖrebılene anlayabılene
    belkı senın hayattakı sınavın bu
    geÇenlerde bı arkadaŞ doĞum yapalı 10 gÜn oldukı 27 yaŞında abısını kaybettı
    dÜŞÜn bak hayatta daha ne dertler var rabbım beterınden korusun
    neden olmuyo dıye ÜzÜlme Şeytanın vesvese vermesıne aldırma
    dekı rabbım benım ıÇın hayırlısını bÖyle olmasını uygun gÖrmÜŞsÜn
    umarım allah sanada anne olmayı nasıp eder.
    Halamın 8 sene olmadı ve bıgÜn hamıle olduĞunu ÖĞrendık
    sona 1,5 yaŞında ıken oĞlu 2. Yı duyduk
    rabbım verınce ardarda verıyo bak
    sende ÜzÜlme Çok
    allah daha beterınden korusun cnm

18. 25 Aralık 2009
  19. mavi0

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar allah hepinizden razı olsun...ben öncedende hepinizi takip ediyordum....el muallimin 3yavrusu erken doğdu biliyorum...rabbim tez zamanda evine götürmeyi nasip etsin sağlıkla inşaallah....su itaat sağol canımmm....toprak hituci inşallah sağlıkla yavrunuzu kucaklarsınız bi duada bizlere edin ne olur hamilelerin duası kabul olurmuş.....azra ve yavrum inşallah tez zamanda isteyen dileyen herkesle birlikte bizde anne oluruz dimi kızlar inşallaaaaaaaaah rabbim ne olur duy sesimizi:Saruboceq: