ya kızlar miğde bulantılarım ne zaman geçicek...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tilsim_23 tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : tilsim_23
  1. tilsim_23

tilsim_23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben 9.haftalık hamileyim ve miğde bulantısı çekiyorum ne yapsam geçmiyor ne zaman geçicek bu bulantılarım nezaman normale dönücem ben????

2. 10 Şubat 2009
  3. ugurnuriye

ugurnuriye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    113
    canım ben de çektim aynı sıkıntıları 6 haftalıkken başladı. 12. haftamda bitti Allahıma şükür. Ama o 6 hafta hayatımın en kötü anlarıydı. hiç bişey yemiyor sürekli kilo veriyordum. Bir kaç haftaya kadar biter inşallah sıkıntıların.

4. 10 Şubat 2009
  5. snmrh_1303

snmrh_1303 melek kızım sağlıkla gel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğin hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım bende senın gıbıyım 9. haftaya giricem bulantıdan ve gaz sancısından ne yemek yıyebılıyorum nede birseyden zevk alıyorumm herkes 3. aydan sonra gecer dior ama hayırlısıııı...bulantım olduğu zaman yıyebıldığım tekseyy kepeklı galeta tavsiye ederim...Allah yardımcımız olsunnnn

6. 10 Şubat 2009
  7. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    bi arkadaşımanada bunları söyledim sanada söylüyorum şimdi canım;
    güçlü olmalısın zaten yarısından ğogu geçmiş

ve sana 3ay sürekli kusan (günde 8-9-10) ,kusmaktan boğazı kanayan ,hemen hemen hergece acillik olan ,hastanede yatan,sürekli serum yiyen ve 8kilo veren biri olarak şunu söylüyorum

bunun bi çaresi yok yok yok ,ağlaya ağlaya bu 3ay bitecek sonra normale döner yersin
    1ayda sabah safrası çıkarırsın ama oda iştahını etkilemez uyanır uyanmaz kusar sonra kahvaltıya oturursun

bide sık sık az az ye, mide boş kalınca daha kötü oluyor, sıvı bol tüketki kusarken zorlanma

ondan sonrası süper vallahi ben düzeldiysem herkes düzelir

son iki kontrolümde 4er kilo aldım ve 58kiloya çıktım

kızlar 5.aydan itibaren kapıları bile yiyeceksiniz
    biraz sabır bol bol dua

8. 10 Şubat 2009
  9. nazliozger

nazliozger Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ben de7+6 günlük hamileyim... Ne hikmetse bulantım yok... Buda sıkıcı bir durum herkesin oluyor benim neden olmuyor diye düşünüyorum.

10. 10 Şubat 2009
  11. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    5. aya kadar devam etti canım kusmalarm ve bulantılarım.İki ay rahat ettim.Şimdi yeniden başladı.Doğurana kadar kurtuluş yok gibi.....

12. 10 Şubat 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim 6 haftada başladı 16 haftamda bitti zor bi durum ama bebiş için herşeye katlanılıyo...

14. 10 Şubat 2009
  15. Pink13

Pink13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde 4. ay sonuna kadar oldu sonra bıçakla keser gibi bir anda kesildi ve geri kalan 5 ay boyunca 3-4 kere falan çıkardım. Bu bulantının süresinin kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum. Şiddeti de malesef öyle. Bazıları ise bulantı ne demek bilmiyor ki sanırım onlar allahın şanslı kulları. Malesef bulantıları ne yaparsan yap kesemiyorsun ve insana hiç geçmeyecek bir daha ağzımın tadı hiç aynı olmayacak hiçbirşeyi severek yiyemeyecek gibi geliyor ama inanın geçiyor. Allah sabır versin valla dayanmaktan başka seçenek yok.

16. 12 Şubat 2009
  17. canım 3 aylık olnana dek devam edebilir...

18. 12 Şubat 2009
  19. mrftm

mrftm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende 9+4 gunluk hamileyim ama bende cok kotuyum hayattan bezdim resmen gece uykumdan bile uyandiriyo bide ustune bisey yiyyemedigimden bas donmesi eklenince hiiicc bisey yapamaz durumdayim midem bos olunca daha fazla bulantim oluyo yemek yiyemiyorum ne yersem masadan kalkarkalkmaz aninda cikariyorum feciyim valla bence bol bol ayva yiyin ayva yumusatiyi mideyi gercekten ikinciside limon yiyin oda bastiriyo biraz ama beklemekten baska care yok insallah 3 ayda biter berbat bisey cunku mutfagima adim attigim anda midem bulaniyo cok tuhaflastim insan ne yapicani ne iyip ne icicegini de sasirio Allah herkesin yardimcisi olsun cektigim bunalr olsun tek sagliklari sihhatleri yerinde olsun sag saglim kucaklarimiza alalimda onalri en onemlisi o Sayili gun cabuk gecer demisler sabir ... Allah herkese sifa versin arkadaslar banada