Ya sendromu.. Ltfen yardm edin

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve edaoznur tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : edaoznur
  1. edaoznur

edaoznur kızımsız asla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meltem hanım ben 29 yaşında 34aylık evliyim 28 yaşımda hamile kaldım ilk bebeğime 37hafta 3günlükken acil sezeryana alındım kızım eda doğdu ben kan kaybından ölümlerden döndüm kanamayı durdurmak için rahmimi almak zorunda kaldılar kızımda 4gün yaşayabildi sadece zor bir dönem geçirdim psikolojik destek aldım yas sendromu geçiriyorsunuz dedi dr.um artık gelmene gerek yok ama iyi hissetmezsen kendini yine gel dedi.Tam kendimi toparlamışken kayınvalidemin anneler gününde söylediği bir sözden sonra iyice kötüleştim bana ablan(görümcem) doğursunda versin bir tane dedi. her evine çıktığımdada o doğum yapmış o hamileymiş sürekli anlatıp duruyor ben toparlanmaya çalışırken o beni tekrar yıkıyor. Hamileyken 4ay mide bulantısı çektim ve hep istifra etmiştim bu aralar bazen midem bulanıyor sanki hala hamileyim ondanmış gibi hisediyorum sanki kızım hala var gibi hissediyorum neden olabilir tekrar dr.uma gitmelimiyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim.

2. 5 Haziran 2009
  3. edaoznur

edaoznur kızımsız asla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada kızımı 16 ocak 2009da kaybettim. 5ay olmadı daha kaybedeli

4. 10 Haziran 2009
  5. elay83

elay83 niyet ettim,diyet etmeye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    güzelim allah sabır versin ne kadar zor bişi yaşamışsın bu genç yaşta..ben sana uzman destek olamam ama manen yanında olduğumu bilmeni isterim..çok gençsin çok iyisin eminim nolur takma kafana kayınvalidenin dediklerini ve bence o sana böyle can acıtıcı şeyler söyleyince lütfen canının yandığını ve üzüldüğünü ona anlat .anlatki bir daha sefeere laflarını iyi tartsın ..Allah sabır versin mutlu ol tatlım

6. 10 Haziran 2009
  7. angel_baby

angel_baby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm genç ya$ta bu ya$adıkların gerçekten çok ağır çok geçmi$ olsun neler atlatmı$sın..Ya$adığın mide bulantıları psikolojikte olabilir çünkü bendede bazen zaman zaman oluyor..Ya$adıklarının ya$ sendromuyla alakası ne anlayamadım bence ba$ka bir psikoloğa da görün bu halde bir doktor nasıl tedavi planı çıkarmazda hastayı kendi kendine bırakır?? Ya$adığın tramvayı tek ba$ına nasıl atlatacaksın??

Kayınvalidende belliki cahil bir kadın sadece cahil de değil duyarsız bence o yüzden onu kafana takma cevabını da yapı$tır anlasın ne münasebet dediği lafa bak.. Ayrıca in$allah hamilesindir yada en kısa sürede kalırsın sen bundan çok psikolojine bak çünkü psikolojin ne kadar iyi olursa bebek o kadar çabuk gelir zaten..

İçini rahatlatmak için doktoruna git bence ondan sonra ne yapman gerektiğini daha iyi bilirsin..

8. 11 Haziran 2009
  9. Slinn

Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    Canim kiyamam sana ne kadar cok uzuldum tarif edemembenneyaptımki, guzelim lufen kendini uzmemeye calis ve kuvveli ol, bazen bu dokorlarida anlayamiorum 29 yasinda ne yas semromuymus geri zekamidir nedir :kızgın: ,
    Bak bebegim Allah her birimizi bir sekilde sinavdan geciriyor kimimizi evladimizla kimimizi esimizle kimimizi ailemizle ama mulaka sinavdan geciriyor Allah bu sinavdan yuzu aki ile cikanlardan etsin hepimizide...
    Seni anliyorum kolay seyler degil yasadigin ama mulaka her şerde bir hayir vardir !! bu sana şer gibi gelen cocugunu ve rahmini kaybetmen belkide hayirli bir olaya sebebdir.. bak sende biliyorsuz annesiz babasiz bir yuvaya ihiyaci olan bebekleri biraz kendini toplayinca sanan ihiyaci olan bir bebek alir ve yetistirirsin illada anne olmak icin dogurmak sart degil canim inan yetistirdigin bebegin sevgisi dogurdugundanda cok olur duyduguma gore ...
    Kaynanana gelince o zavali bir kadin onun sozlerini onemseyipde canini sikma hic bir soyledigi lafida kayda alma aileden ne kadar uzak olursan okadar huzurlu olursun bana gore...
    Bulantina gelince kesinlikle pskolojik zaten cektigin acilar cok yeni SIKINI ekseri mideden beli oluyor bende senelerce depresyon edavisi oldum bulantilarim okadar cok olurduki istemedigim insanlarla muatdap oldugumda isifara kadar giderdi ...

Allah yarin ve yardimcin olsun Canimm...

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
  10. 11 Haziran 2009
  11. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm okurken
    kayın validen olacak şahısa cahil konuşmalarından dolayı çok sinirlendim..
    senin psikolojik desteğe ihtiyacın varken kadın köstek olmak için yırtınmış..bence k.validene uzak olmak senin biraz olsun iiy olamanı sağlar..
    bi süre farklı biyerde olsan emin ol insana iyi geliyo..bende çok etkili.sendede etkili olacaktır..
    allah yardımcın olsun.

12. 30 Haziran 2009
  13. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Başınız sağolsun. Yaşadığınız çok zor bir süreç. Haklısınız. Ama bir süre düzenli psikoterapi almanız doğru olacaktır.
    ıyilikler olsun.