Ya sigarayı bırakamazsam :(( sigarayı bırakan hamişlerrrr yardımmmm çok mutsuzum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve minik2008 tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : minik2008
  1. minik2008

minik2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar herkese selam,
    ben sizle bir endişemi paylaşmak istiyorum. Haziran sonu korunmayı bırakıcam bende. artık çalışmalara başlıycaz yani :) ben 6 yıldır sigara içen biriyim. şu andaki durumum günde 1 paket (en az). geçenlerde bebiş düşüncesi ile 1 hafta bırakmayı denedim başaramadım. Ya hamileliğimde de bırakamazsam naparım ben. bilinçli bir insanım tabiki zararlarını biliyorum ama bırakamıyorum. tek umudum hamileliğimde iğrenmek sigaradan. daha önce sigara içip de hamile olduğunu öğrenince bırakanlar tecrübelerinize ihtiyacım var. lütfen. :1no2::bbo:

2. 10 Haziran 2008
  3. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 28 yasindayim ve 17 yasindan beri sigarayi hic birakmamistim.
    Ama bebek istedigim gun sigarayi birakacagima da emindim. Gunde 2 paket sigara iciyodum. Hamile kalmayi dusunmeye basladigim ilk gun sigarayi biraktim. Inan bana gercekten istersen birakirsin. Ama esinin de birakmasi bence cok onemli. Hamile kaldiginda sigarayi birakmak diil aslinda en az 2-3 ay oncesinde birakmak lazim. Cunku biraktigim ilk ay gercekten cok zorlandim. Hamileligin basinda ztn stressli bi durumun icinde olucaksin, O donemde birakman daha zor. Oncesinde bu stresi yasayip kurtulman en iyisi olur. Saglikli sigarasiz bir ortamda bebegini dunyaya getirmen dilegiyle....

4. 10 Haziran 2008
  5. minik2008

minik2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    helinasli çok teşekkür ederim, sanki etrafımda hep hiç sigara içmemişler var gibi hissediyorum. önceden bırakabilmek gerçekten çok iyi olur tabi. offfff ay lanet olsun şu sigaraya başladığım güne. her seferinde aman nasılsa korunuyorum psikolojik baskı yapmıyım kendime diye diye bugüne geldim :) inşallah dediğin gibi olur canım. sevgiler.

6. 10 Haziran 2008
  7. eda naz

eda naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bende senin gibi düşünüyordum ama hamile olduğumu öğrendiğim günden beri içmiyorum sadece 3 gün sıkıntı çekiyorsun 3 gün sonra rahatlıyorsun.bol bol su iç ve sakız tavsiye ederim.ben şu an 10 haftalık hamileyim ve hiç sigara içmedim rahat ol sende içmezsin.helede hamile iken sigara içmenin bebeğine vereceği zararları bilirsen emin ol hiç içmezsin.sağlıklı bir hamilelik geçirmeni dilerim.

8. 10 Haziran 2008
  9. EU3

EU3 Guest

ben 7 yıldır sigara kullanıyordum 1 paket içiyordum geçtiği günlerde oluyorduçok stresli bir işyerinde çalışıyorum muhasebeciyim düşün artık gerisini ofiste herkes sigara kullanıyor 2,5 yıl bebek için uğraştım sonunda çok şükür hamileyim 26 haftalık hamile kaldığım gün sigarayı ağzıma bile almadım çünkü ona kavuşmak için çok uğraşlar verdik.çok fazla stresli olmadım beyinle alakalı bir durum bu nedenle stres yapma inan ol bebeişin için onun bile üstesinden gelirsin

10. 10 Haziran 2008
  11. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben aslinda suanda soyle diyorum. Iyiki bebek istemisim..Yoksa sigarayi birakmayi dusunmezdim asla..O kadar asiktim ki sigaraya..Simdi de bi daha asla baslamam..Ne kadar iyi hissediyorum kendimi biraktigim icin..Keske hic icmemis olsaydim ama zararin neresinden donulse kardir..Ama bence esinin de sana yardimci olmasi lazim bu konuda..Birlikte birakmak cok daha kolay..Basarilar...

12. 10 Haziran 2008
  13. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

CANIM BENDE AYNI DERTEYIMM BU AY TUP BEBEK TEDAVISINE BASLICAZZ DOKTOR BIRAKMAMI SOLEDI VE BEN HALEN ICIYORUMM HAMIS OLURSAM INSSALLAH O ZAMAN NASIL BIRAKCAM BILMIYOM senağlama

14. 10 Haziran 2008
  15. EU3

EU3 Guest

kızlar bunda bu kadar büyütülcek bişi yok alt üstü sigara bebişten önemlimiki? bol bol su için ve sakız çiğneyin inanın çok faydası oluyor

16. 10 Haziran 2008
  17. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben bırakamamıştım malesef
    günde 2-3 tane içtim

18. 10 Haziran 2008