ya üçüz olursa? yoksa iki embriyo mu transfer etmeli?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve pembemavi tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : pembemavi
  1. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar önümüzdeki hafta transfer yapılacak ve bu da ikinci denemem olacak. ilkinde 2 embriyo transfer ettirmek konusunda kararlıydım ancak embryo kalitesinde sorun yaşadık ve çok istemesem de 3 embriyo yerleştirilmesine karar verdik. malesef kimyasal gebelik yaşadım ve kaybettim.

bu denememde kaliteli embriyolarım olursa yine 2 embriyo yerleştirilmesini isteyeceğim. sebep belli; olur da 3 tutarsa aldırmamak için. ama yine de tereddütlerim var.

siz neler yaşadınız? nasıl karar verdiniz transfer sayısına? üçüz gebelik yaşayanların tecrübelerini özellikle öğrenmek isterim. teşekkürler şimdiden.

2. 8 Ocak 2009
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim ucuz gebelikler zor oluyor ve genelde mutlaka birini sonlandirmak zorunda kaliyorsun..ama nerden biliyorsunki ucununde tutacagini bunu sadece Allah bilir...bence doktorun kac taneyi uygun gorurse senin icin o kadar koydur...

4. 8 Ocak 2009
  5. sevtapduzyol

sevtapduzyol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım elbetteki 3 çüz gebelik çok zor benimde 3 tane embriyo transfer edildi kasım ayında 2 kese görüldü 1 rinde bebek oluşmadı şuande tek bebeğim e hamileyim bence drum 3 dediyse ou dinle çünkü hepsi tutmayabiliyor canım benim fikrim tabiki bu
    bol şanslar şimdiden :nazar:

6. 8 Ocak 2009
  7. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.328
    Ödül Puanları:
    163
    canım bende senin gibi tereddüt ederek ya üçüde tutarsa diye transfere girmeden hemen önce 2ye indirtirdim.ama kimyasal gebelik oluştu.sonra çok pişman oldum keşke dr.dinleseydim dedim.bence herşey kısmet ne yaşanılıcaksa o oluyor.

8. 9 Ocak 2009
  9. nzmyhn

nzmyhn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yani bencede eger doktorun böyle bir riski göze alıyosa sen çok takılmamalısın
    biz 3 istememize ragmen bana 2 transfer etmişlerdi

10. 9 Ocak 2009
  11. iclal

iclal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence doktorunu dinle 3 embriyo kondu diye üçüde tutacak diye bir şey yok mesela benim embriyolarım 2.kalite olduğu için 4 tane trasfer edildi tutmadı.bazen tek embriyo ile hamile kalan oluyor bazen çok kaliteli embriyolarla bile hamile kalınamıyor embriyo sayısı arttıkça tutma ihtimalide artıyor benim doktorum öyle dedi tabiki çoğul gebelik riskide var ...iyi düşünün bence doktoruna güvenmeni tavsiye ederim.her şey yolunda gider inşallah...Allah hayırlıysa bize çocuk versin...moralini bozma bu konuyu kafana fazla takma derim...

12. 9 Ocak 2009
  13. autocad

autocad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bana 3 tane transfer edildi.keselerde 2 si kesin gözüküyordu 3.sü şekli ve büyüklüğü belli değildi doktor soru işareti dedi.ya sonradan gelişiyor yada gelişimi durmuş dedi kendi kendine gidiyor dedi.bende dua ediyom hayırlısı için inşallah kendi kendine gitmiştir diye.önümüzdeki hafta çarşamba günü kalp atışları için gidiceğiz o zaman belli olucak.tek çoçuk düşünürken ikiz üçüz.hayırlısı.

14. 9 Ocak 2009
  15. pembemavi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    otoket, transfer edilen 3 embriyonun kalitesi/hücre sayısı nasıldı? Artanlar nasıldı dondurabildiniz mi?

16. 9 Ocak 2009
  17. pembemavi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sevtap, tebrik ederim. maşallah. seninki başarı hikayesi çünkü kadının tek bir bebeğe gebe kalmasını sağlamak tüp bebekte en öneml başarı kriteri. yumurtaların kalitesi nasıldı?

nzmyhn, doktor neden sende 2 de ısrar etti? mecbur mu kaldınız yoksa dr tercihi miydi?

Son düzenleme: 9 Ocak 2009
  18. 9 Ocak 2009
  19. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    selam bana 3 embriyo transfer edildi.üçüde 4 hücreliydi. yumurta toplandıktan sonraki 2.gün transferim oldu en erken transfer yani.
    embriyolog bana 2 tanesi çok iyi kalitede diğer 1 tanesi ise orta kalitede demişti.
    ama 2 gün önce tam 3tane kese gördük. pazarteside kalp atışları için gidicem.
    herşey kısmet işi belli olmuyorki.
    ben üçüz hiç düşünmedim nasıl olsa tutmaz gözüyle bakıyordum. ama üçüde tuttu işte.
    Ama bence çok iyi kaliteli olan 2 embriyo transfer edilmeli. denemeler 2 embriyo ile sınırlandırılmalı.
    çoğul gebelik sonlandırmak zorunda kalınması çok kötü bir durum.