ya utanıyorum sormaya.....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ipekyil tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ipekyil
  1. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar utanıyorum sormaya ama normal doğum yapacaklar son agdanızı ne zaman yaptırdınız(özel bölge) ben 38+2 deyim acaba yaptırsam mı yoksa erken mi ne düşünüyosunuz?offff ne zor korkuyorum hazırlıksız yakalanmak istemiyorumbi yardımcı olun fikir edineyim

2. 29 Nisan 2010
  3. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.042
    Ödül Puanları:
    238
    bu hep aklıma takılmıştır benim.bir de kendiniz yapabildiniz mi son ağdanızı,yani görünüyor mu,yoksa bi başkası mı yaptı?

4. 29 Nisan 2010
  5. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben baskasına yaptırıyorum ama zamanını ayarlayamadım bu sefer ne zaman yaptırmalı hadi bakalım doğum yapanlar yardım

6. 29 Nisan 2010
  7. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende hamişim bu konuda tecrübeli olanlar yazsada bizde bilgilensek güzel konu açmışsın canım

8. 29 Nisan 2010
  9. miineem

miineem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar sir ağda yaptırırsanız çok rahat 3 hafta gidiyor. ıpekyil bence sen bu aralar yaptır. Bende ilk bebeğime hamileyim. Bu konuda tecrübem yok ama sonuçta her kadın farklı tam 40. haftada doğurcağımızın garantisi yok. Daha önce doğum yapanlara göre ayarlama kendini.

10. 30 Nisan 2010
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ben 36.haftada yaptırmıstım
    38+5 gıbı sezeryan olucaktım. sezeryana gırmeden bı kere daha yaptırırım dıyodum. ama bızımkı sabırsısız cıktı 37+4 te geldı...
    hıcbıseyın garantısı yok. ılla 40 ı bekleyecegının garantısını kım verebılır? belkı 37 de dogar belkı 42 de...
    bunu ayarlamak zor...

12. 30 Nisan 2010
  13. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bir ay önce yaptırdım tam agdalık deilim ama dedim ya korkuyorum salı günü doktor kontrolümüz var acaba ondan sonra mı yaptırsam bakalım ne dicek söler mi şu gün olur doğum diye

14. 30 Nisan 2010
  15. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence kontrolden sonra yaptır eğer erken doğum riskin yoksa. Çünkü ben 38 de doktora gitmeden kendim yapmıştım, 15. gün de çıkmaya başlıyo zaten, doğumum da 40+2 de olunca keşke ağda için biraz daha bekleseydim demiştim. Ama her halükarda herkes her görüntüye alışkın. Ben de çok takıyordum senin gibi ama doğumdan sonra artık hiç takmam heralde. Doktora temiz gittim ama doğum esnasında çok az da olsa çıkmıştı tüyler. Buna çare yok yani.

16. 30 Nisan 2010
  17. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bende hamileyken sizin gibi düşünüyordum. iyice ağdalık uzatmıştım ama bir yandanda korkuyordum her an doğum olacak diye. 38.hafta yaptırmıştım ama 40.haftada bebek gelmedi azar azar çıkmıştı. 41.hafta doğum olmayınca doktor doğumu başlatalım diyince son anda korktum sezeryan olsun dedim çünkü suni sancı vereceklerdi. akşam ağda için tekrar gittim ertesi gün ameliyata gireceğim ağda yapılırken masada suyum gelmişti. düşünün yani ağdam bitince eve gidip duş aldım ve hastaneye geçtim.

18. 30 Nisan 2010
  19. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben 39+4 mu + 5 mi neydi kendim yaptım :)
    ama tabi alamadıgım yerlerde malesef :KK43: annem yardım etti :)
    yani doğuma bişey kalmasın istedim
    40+2 ddede dogum yaptım