ya yumurtlamyorum,ya testler bozuk yada ben testi yapmay beceremiyorum!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve aysey tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysey
  1. aysey

aysey kızımız büyüyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bi akıl verin ne olur...
    Ovulasyon testi aldım bu ay.Eczanelerde testi bulamadığım için zaten 1 gün geç yapmaya başladım.adet sürem 29 yada 30 gün.13.gün testi yapmaya başladım.14.gün idrarımı 2 saat tuttum ama sonra unutup tuvalete gittim.sonrada testi yapmak için 30 dk kadar daha bekledim ve testi yaptım(ama az idrarla).çok çok silik ikinci çizgi çıktı.15.ve 16.günlerde yaptım ama onlarda 2.çizgi hiç çıkmadı.bugün 17.gün.son testi yapcam.hesaplayıcılara göre 16.gün olması gerekiyor.acaba 15.günde az idrarla olduğu için çıkmamış olabilirmi?yada geç mi yumurtluyorum?3-4 ay öncede kullanmıştım ama yine tespit edememiştim.5 tane test çubuğu yetmemişti.oooffff yaaaa kafam karıştı.
    Düşüncesi yada yorumu olan yazsın lütfen.

2. 30 Haziran 2009
  3. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bence 14. gün ovulasyon olmuş, yarım saat idrarla olmaz, en az 3 saat sıvı almadan idrarını tutman ve sonra yapman gerek, standart olmalı canım.

4. 30 Haziran 2009
  5. DamlaUmut

DamlaUmut Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    canım otomotik hesaplayıcılara göre başlamıştım bende ovl. testim yetmedi sonra ucuz olanlardan int. sipariş verdim. onlarla devam ettim ve geç yumurtladığımı farkettim. neyse geçen ay değerlendiremedik ama bu ay elimde testimde fazla bugünden itibaren başlıyorum tekrar. ama 4 saat kadar idrarını tutman gerek ben şuan son kahvemi içtim :kahve: bu akşam başlıyorum. sende yılmadan dene bence. hayırlısı olsun.

6. 30 Haziran 2009
  7. aysey

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sağol hepimiz için hayırlısı olsun.Sen ne kadar zamandır istiyosun bebiş,belli bir sorun var mı?Ben 2,5 yıllık evliyim ve 8 aydır istiyoruz.Nisan ayında kimyasal gebelik geçirdim.Ondan sonra adet düzenimde bozuldu,hep gecikmeye başladı.O yüzden de tam yumurtlama zamanımı hesaplayamıyorum.

8. 30 Haziran 2009
  9. DamlaUmut

DamlaUmut Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    ağust/09 da 3 sene bitecek. ilk 4 ay korunmuştuk sonrasında istedik ama maalesef. klomenler, iğneler ,yumurta takibi ,1 olumsuz aşılama vs.. her ay yeni bir umut bekliyoruz. inş. rabbim ellerimizi boş çevirmeyecek. bende geçen ay başladım ovl.testine keşke daha önce öğrenseydim. bu klübün çok faydası oldu bilgilenmemizde.. arkadaşlardan allah razı olsun.. aynı zamanda bu ay bal+tarçın+çörekotu yapıyorum.. ve preseed kullanıyorum..
    inş.işe yarar.. vakti zamanı geldiyse olacak. bu arada çörekotunun herşeye .ok faydası olduğunu öğrendim. hadislerde birle var hz.peygamberimiz ölümden başka herşeye faydası var demiş.. araştırdım inanamadım. inş. izede vesile olur bebek için..

10. 30 Haziran 2009
  11. aysey

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bal+tarçın+çörek otunu nasıl yapıyosun?tam olarak neye faydası var?aslında bende görünürde bir sorun yok,doktorda erken daha panik yapma diyor ama insanın elinde değil işte.çok üzülüyorum

12. 30 Haziran 2009
  13. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim ovulasyon testini gunun hep ayni saatinde yapmalisin.1-6 arasi en guzel saatlerdir yapmak icin. mesela her gun 5 te yap. 1 den itibaren ne birsey ic ne de tuvalete git. testlerin hep yaninda yedegi olsun. iste veya gezmedeyken kacirmayasin diye.

sicaklik olcumu ile de destekle. sicakligin yumurtlamadan 2 gun sonra falan artacaktir.

14. 30 Haziran 2009
  15. desdomona

desdomona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence geç başlamışsın testi yapmaya. ben 12.günde iki koyu çizgiyi gördüm. 28-29 günde bir adet olurum.

16. 30 Haziran 2009
  17. psilokum

psilokum Sıla'nın annesi :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

tatlım büyük ihtimalle teste başlamadan önce yumurtladın. bize öğretilen yumurtladıktan 14 gün sonra adet olduğumuz değilmi.. ama her zaman öyle olmuyor. ben bunu tecrübe ettim. doktor kontrollerinde hep 10. günde doktor çatlaması yakındır diyordu. bu ay kendi başıma ovulasyon testi yapmaya başladım.27 günde bir adet oluyorum. prospektüste 10. gün yapmaya başlayın yazıyor. ben 8. gün yapmaya başladım. 10. günde çift çizgi. bence test aralığını daha geniş tutmalısın. testleri hergün aynı saatte yapmaya çalış. bildiğim kadarıyla idrarın azlığı çokluğu önemli değil. eğer fazla su tükettiysen seyreltiyor. testi yapmadan 4 saat önce sıvı tüketimi kısıtla.. umarım çift çizgiyi yakalarsın.

18. 1 Temmuz 2009
  19. aysey

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dün 17.gündü ve son testi yaptım ama yine çift çizgi yokkkk.o kadar sinirim bozuldu ki oturup ağladım.daha ovulasyon testinde çift çizgi göremiyorum,gebelik testinde nasıl görcem diye.eşim de üzülüyor bu halime çok.ama napiimmm elimde değil üzülüyorum işte.takmamak elde mi?bugün yeni bir kutu ovulasyon testi aldım.devam edicem bakalım belki de geç yumurtluyorumdur.birde bugün az miktarda ve açık renkte kanamam oldu.bu ne şimdi,bir anlam veremedim.Anlayan varsa beri gelsin :)