yaa ben ne yapıcam

Konusu 'Düğün' forumundadır ve pamukluprenses tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : pamukluprenses
  1. pamukluprenses

pamukluprenses Cennet kokulu oglum.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:kızlar konu kısaca şu işanlım bandırmalı orda oturcaktık sonra iş meselesi falan derken dedik bursada oturalım ama bi türlü bursadan bi iş ayarlanmadı olanlarda bizi gecindirmeycek kadar az oldu bizde bandırmada oturalım dedik orda iş buldu maaşıda iyi üstelik küçük yer hayat daha kolay dedik ben bunu anneme babama söledim küplere bindiler akşamdan beri aglıyorum. biz nişanlımda bi bucuk sene öncede şimdi babam tutturdu ben başka camaşır bulaşık makinası alcam diye onları bana sormadan aldınız dedi işi yokuşa sürü konuşmuyo ben yanlış yaptıgımı düşünmüyorm ama cok kötü oldum son 3ayımda benle konuşmayacaklar sanırım

2. 2 Temmuz 2009
  3. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    1. Aileniz zaten nşanlınızın bandırmalı olduğunu bilmiyor mu? Orada oturacağınızı bilmiyorlarmıydı?
    2. Daha işi gücü oturmadan neden evlenmeye kalkıyorsunuz ki... Bi bekleyin, başlasın çalışmaya biraz para biriktirsin, kendini garantiye alsın...
    Nişanlandıktan sonra iş arandığı nerede görülmüş... ışsiz nişanlanıp Burasada oturucaz falan diye sözler verip sonra Bandırmada iş bulunca ailenizin tepki göstermesi normal olmuş...
    Ailesi orada olduğu, küçük yer olduğu için aileniz Badırmada oturmanızı istememiş olabilir.
    Yüksek lisans mzunusunuz, eğitimcisiniz. Bandırmada ne iş yapacaksınız??? Sizi düşündükleri için tepki göstermişler bence...
    3. Çamaşır makinası konusunda babanız yanlış düşünmüş ama siz de çok acele etmişsiniz almak için...

4. 2 Temmuz 2009
  5. pamukluprenses

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    biz kimseye yük olmadan herşeyimizi almak istedik evet biliyolardı ben zaten atama bekliyorum nişanlandıktan sonra işsiz kaldı yani ne yapmalıydım nişanlandık sen işsiz kaldın hadi biz ayrılyoruzmu demeliyim şartlar böle oluştu ayrıca biz söz vermedik bursadan iş bulunursa dedik neyse fikir için teşekkürler

6. 2 Temmuz 2009
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sinirlenmene gerek yok, bu detayları ben bilmiyordum sonuçta.. Senin ilk mesajda yazdıklarından yola çıkarak böyle bir yorum yaptım....
    Ailen zaten nişanlının Bandırmalı olduğunu orada yaşama ihtimali olduğunu biliyorduysa ki biliyorlardı demişsin niye bu kadar tepki gösterdiler anlayamadım..
    Umarım herşey gönlünce olur...
    Bundan sonra da lütfen bu kadar çabuk sinirlenip sert mesajlar yazma, seni tanımıyorum sende beni.. Büyük ihtimalle senden yaşça büyüğüm, sadece mesajında yazdığın kadar taıyabilirim seni ve ilk mesajına göre yorum yaptım....

8. 2 Temmuz 2009
  9. dokuzuc

dokuzuc Guest

herşey olacagına varır pamuklu prenses. :teselli:sabretmenten başka yol yok görünüyor.
    nişanlının gelip annen babanla etraflıca konuşması gerekiyor bence...

10. 2 Temmuz 2009
  11. delfin

delfin livamoda.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim anlamadığım evlendikten sonra kocanla beraber nerde oturursan oturabilirsin ailen niye bozuluyorki? ne demişler doğduğun yer değil doyduğun yer senin memletketin. bu aileleri anlamak çok zor. şurda son günlerinizi bari iyi geçirin dimi? her şey planlandığı gibi olacak diye bişey yokki. ailene kesinlikle katılmıyorum. üzme kendini sen de evlenmene az kalmış ne güzel eşin iş de bulmuş sevinmelisin. ailen de sevinmeli aslında ama ...

12. 2 Temmuz 2009
  13. caka

caka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim malesefki farklı şehirler olunca sorunlar her zaman oluyo benim düğünüme 20 gün var ama babam sağolsun burnumdan getiriyo yok şöyle yok böyle üstelik biz burda oturucaz eşim trabzonlu ama ben burayı istedim diye burdayız ama yine yaranamıyoruz ben anlamıyorum bu babaların düşüncesini Allah kolaylıklar versin canım sana zor işler bunlar

14. 2 Temmuz 2009
  15. camelia87

camelia87 Guest

canim benim uzulme lutfen
    ailen sanirim uzaga gitigin icin uzuluyor ve boyle gosteriyor belkide tepkisini anla onlarida
    ayrica sen neden yanlis yapmis olasinki evlenince ayni yerde olup gecinememeniz dahami iyi olucak ayrica daha sonradan uzaga gitmiceniz ne malumki hersey nasip meselesi uzme kendini guzelim ins ailende anlayis gostericektir a.s.

16. 2 Temmuz 2009
  17. sarxixcivciv

sarxixcivciv Kıymetlimizsin meleğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım üzülme nişanlılık dönemlerinde aileler tarafından bu tarz durumlar sıkça yaşanır duyuyoruz.sen sakin ol sabırlı ol sende istemezdin nişanlının işsiz kalmasını..şartlar bunu gerektirmiş suçun yok..eşya konusunada gelinince isteyen istediği eşyayı istediği zaman alabilir maddi gücü olduktan sonra..babanın buna tepkısine anlam veremedim..nişanlın bursada iş bulamadığı için seni alıp kendi ailesinden tarafa getircegi için babanda tepkisini bu şekilde belli ediyor demekki...ailenede haksızlık etme seni bu yaşa getirmişler okutmuşlar senden uzak kalma korkusu sarmıştır..senin orada mutlu olamayacagını düşünmüşlerdir..egitimcisin bandırmada kendine kısıtlı şartlarda iş bulursun diye düşünüyorlardır..ailenle aranzıda küslük olmaz canım benim sen evlatlarısın herkesden çok onlar senin mutluluğunu isterler..bu kadar kusur sorun kadı kızındada olur idare edeceksiniz..babanın siniri bi şekilde geçecektir.
    Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım..herşey gönlünüzce olsun..

18. 2 Temmuz 2009
  19. pamukluprenses

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim üzüldüğüm bu eşyaları biz onlara yük olmayalım diye aldık nişanlımın birikmişi vardı bütün beyaz eşyaları aldık onlardan bi istediğimiz yok ama gercekten anlamak zor ve ben babama cok düşkünüm duyduklarım cok hırpaladı beni burdada olsak aynı evdeki gibi olmayacak sonucta bursada baktıgımız kiralar bizim eve 30-40 dk uzaklık bandırmada 45dk 1saat arası fikirleri ve zaman ayırıp okuyan herkese cok teşekkürler...