Yabancı erkeklerle evlilik

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve dilexi tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : dilexi
  1. dilexi

dilexi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,
    bu konu üzerine topic açılmamış açayım dedim :) Türk olmayan, yabancı erkeklerle evlenmiş , evlenecek olan arkadaşların deneyimlerini paylaşmalarını diliyorum. :eek:

2. 23 Nisan 2009
  3. dilexi

dilexi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yaaa sanırım benim gibi olan kimse yok bu sitede ? yabancı erkekle olmanın zorlukları, keyifleri vs. aslına bakarsanız 1 yılı aşkın süredir beraberim kanadalı biri ile az buçuk biliorum türklerden farklı olan yanlarını ama beraber yaşamadıkça bilemezsiniz ve de ilişkimiz ciddiye doğru gitmekte. yakında ailemle tanışmak üzere gelecek ve günler yaklaştıkça sanırım büyük bir karar verme arifesinde olduğumu hissettim. sanırım birazcık korkuyla birlikte yeni dünyaya açılma heyecanı arasında gidip geliyorum. umarım bana yardımcı olabilecek tecrübellerini aktarabilecek birileri vardır.

4. 23 Nisan 2009
  5. oezlem06

oezlem06 evli & mutlu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    hmm.. selam hemserm :))

bu konuda tecrübeli degilm emme sormak istedigim bisi vardi.. (merakli melaat)
    ailen biliyomu bu yabanci arkadasini?

sevgilin isterse zenci olsn,.. ama ask olsun :))
    önemli olan kafalarin dengii.. eger o uyusuyosa bence anlasabilirsin... eger her iki taraf kültürlerine gelenek ve göreneklerine saygi duyuyorsa - ben bi problem görmüyorum..
    hayirlisi olsn...

6. 23 Nisan 2009
  7. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
  8. 24 Nisan 2009
  9. dilexi

dilexi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    neyseki benim öyle aileden bir sıkıntım yok. annem ve kardeşlerim hepsi biliyorlar ve de eğer sen olur diyorsan ve mutluysan biz daha da mutluyuz diyorlar ki, bu en büyük şansım sanırım. bu arada benimki zenci. ayyy mixed baby düşündükçe çok sevindirik oluorum :)hihoyyyt

10. 25 Nisan 2009
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    hakkaten cok sirin olur eminim... Allah gonlune gore versin canim. ne diyim. vardir bunda da bir hayir. oturup yillarca bunun hayalini kurup da gidip yabanciya asik olmadik ki... yasamamiz gerekiormus demek ki. hakkimizda hayirlisi olur insallah....a.s.

12. 28 Nisan 2009
  13. emilia

emilia Emina Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Aşkın dini,ırkı yoktur

14. 28 Nisan 2009
  15. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    temmuzda evlencek arkadaşım avustralyalı biri ile acayip mutlu.çok iyi olduğunu saygılı olduğunu söylüyor.

16. 28 Nisan 2009
  17. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    isin icine insan girince genelleme yapmak zor olsa da genelde! yabanci erkeklerle evlenen bayanlar cok daha mutlu oluyor. bunun en onemli sebebi yabanci erkekler icin turk kadini cok farkli. bizdeki sadakati, kadinligi (sevgiliye ya da ese karsi muamele ve el ustunde tutma durumundan bahsediyorum) ve anneligi kendi kadinlarinda goremiyorlar. bu yuzden bize daha cok saygi duyuyorlar. kaybetmek istemiyorlar.
    turk kadinlari icin de yabanci erkeklerin arti yonu evlendikten sonra degismemeleri. cunku evlenme meraklisi deiller. yabancilar icin evlilik bizdekinden cok daha agir bir sorumluluk, yasim geldi evlenmem lazim diye dusunmuyorlar. oyle olunca da bu konuda daha titizler. aile baskisi yok. yani boyle bir secim yaparlarsa bunu gercekten cok istiyorlar demektir. bir de turk erkekleri gibi baskici ya da kiskanc deiller. sahiplenirler sevdiklerini ama sevgileriyle bogmazlar. genellikle kultur ve yetisme tarzinin farkliligini goz onunde bulundururak ciftler birbirine karsi daha anlayislidir.
    cevremde gordugum ve kendi iliskimde yasanan durum bu.

siz ne dersiniz???a.s.

Sayin sez siz benim bu mesajimdan turkler kotudur yabancilar iyidir anlamini nerden cikarttiniz anlamadim. sizin sikintinizin din oldugununda zaten farkindaydim. ancak kimse size dinle ilgili birsey sormadi. ayrica bir arapla ya da misirliyla evlenmek de yabanciyla evlenmektir. yani siz hazir bir yerden yakaladim ordan gireyim diye ugrastiniz ama yanlis bir caba icindesiniz. yabanciyla evlenmek ille gayrimuslimle evlenmek deildir. yine soyluyorum benim kendimde gordugum ve cevremde gordugum hic azimsanmayacak orneklerden yaptigim cikarim ustteki gibidir. ayrica o sizin avrupadakiler trden evlenir dedikleriniz -kiz olsun erkek olsun- yine kendi koylerinden ya da akrabalarindan olan insanlardir cogunlukla. ve burda bir derdim var kosesinde eve hapsedilmis, kaynana baskisi gormus aldatilmis nice bayanlar goduk bir acip bakarsaniz siz de gorursunuz. daha gecen ay bir ablamiz kendisi de belcikada yasiyor kizlarini trden biriyle evlendirdikelrini ancak cok mutsuz oldugunu ve bosandiklarini soyledi. sonrasinda noldu biliyor musunuz? kizi bir italyanla nisanlandi ve cok mutlu. cocuk Allah kismet etti musluman bile oldu. ben size somut ornek sunuyorum siz napiyorsunuz? farazi onyargilarla topigi bulandiriyorsunuz. bir yasanmisliginiz varsa paylasin. yoksa kimsenin gunahini almayin. ben turklerle mutlu olunmaz yabancilarla mutlu olunur demedim. sadece yabancilarla mutlu olan insanlarin muhtemel sebeplerini sundum.

kimse turkler berbattir demedi. siz boyle bir cumle bulun ben kendimi banlaticam
    . AYIP COK AYIP!!! bir de iftira ediyorsunuz.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2009
  18. 30 Nisan 2009
  19. sez

sez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sözünüze genelleme yapmak zor olsa gerek diye başlamış sonunda bütün yabancı erkekleri mükemmel yapmışsınız gördüğüm kadari ile bişey sorcam neden yabancı biri ile evlenenler bu kadında olabilir erkekte hep dönüp türkleri aşağılıyolar bunu anlamam evlendiysen evlendin güzelliklerinden bahset olsun bitsin .

ayrıca yabancı erkeklerde sahiplenme felan yok yanlış kıskanç olmayan bir insan sahiplenicide olamaz bu yüzden ki yabancı erkekler sahiplenici değillerdir hatta yanında eşine sarkıntılık bile etseler seslerini çıkarmazlar bir çok kere şahit olmuşluğum vardır zaten bundan dolayı yabancı kadınlar genelde türkleri tercih ediyolar hangisine sorarsan kadınına sahip çıkmasını biliyolar derler e madem kendi erkekleride sahiplenici neden yabancı kadınlar bu tip bir şey söylüyolar bence sen böyle söyleyerek evliliğini mükemmel göstermeye çalışmışsın yanlış bir şey .
    ayrıca türk kadınına saygı duyyolar demişsiniz allah aşkına siz nerde yaşıyosunuz yabancılar kesinlikle türk kadınlarına saygı felan duymuyolar hatta hiçbirinin tercihi türk kadını değil her zaman çok altlarda olmuştur türk kadınları onlar için, eğlenmek için olabilir ama asla bir türkle evlenmezler zira yabancı erkeklerin türklerle yaptıkları evliliklerin sayısı ortada ve evlenenlerde genelde boşanıyolar çünkü türk kadınına hiç uymayan erkekler .

zira yabancı erkeklerin türk kızları ile yaptıkları evliliklerde hep erkekler 45 60 yaş civarında kızlar ise 25 30 yaş civarındadır onların gençleri türk kızlarına yanaşmazlar sadece işi bitmiş artık eğlenceden felan elini eteğini çekmiş ve kendi milletinden bir kız bulamamışsa türk kızıyla evlenirler oda kendine hizmet ettirmek için ama anlayana.

yabancılar için evlilik sadece imzadan ibarettir başka hiçbir anlamı yoktur bunuda unutmayın zira onlar zaten evlenmedende evliymiş gibi yaşayabiliyolar bundan dolayıda sorumluluk felan duydukları yoktur.

şimdi biraz kendimden bahsedeyim ben avrupada çok uzun süre kaldım ( 8 yıl) ve orda yaşayan türk kızları asla bir yabancı erkek tercih etmezler zira yabancıların ne mal olduklarını çok iyi biliyolar ama Türkiye ye geldiğimde burdaki kızların yabancı erkekler hakkında hiç birşey bilmemesinden dolayı onları mükemmel zannetmeleri heleki italyanları romantik sanmaları çok büyük bir hata çünkü eğer türk erkeğine romantik değil diyorsanız italyanlara kesinlikle romantik diyemezsiniz çünkü onlar için kadın sex objesinden başka birşey değildir sadece yatağa atmayı düşünürler işini gördükten sonrada yüzüne bile bakmazlar ama maalesef türk kızları hep toz pembe hayaller kurarlar yabancı erkekler hakkında gerçekleride gördükleri zaman çok kötü bir şekilde psikolojik sorunlar yaşarlar heleki o erkeğe çok aşık olmuşlarsa...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.